W kinie Merkury 'Elli i ekipa straszaków' oraz polska animacja historyczna 'Quo Vadis'
Od piątku i soboty (1-2 listopada) w kinie Merkury w Białej Podlaskiej czekają nas dwie premiery: familijna przygoda pt. „Elli i ekipa straszaków” oraz polska animacja historyczna „Quo Vadis”.
Poza tym nadal możemy oglądać przygodowy film animowany dla dzieci „Dziki robot” oraz długo wyczekiwaną hitową polską komedię „U Pana Boga w Królowym Moście”.
Na jeden seans, w środę 6 listopada, powraca komediodramat „Wróbel”. Po projekcji odbędzie się spotkanie z twórcami filmu.
Natomiast w ramach czwartkowych „Spotkań filmowych” zobaczymy dramat pt. „Ja, kapitan”.
„Dziki robot” – USA; animowany/przygodowy; 101 minut, od 7 lat – dubbing.
„Dziki robot” to nowa animacja ze studia Dreamworks.
Film jest realizowany na podstawie bestsellera New York Timesa, autorstwa Petera Browna. To historia robota ROZZUM, w skrócie „Roz” – który rozbija się na niezamieszkanej wyspie i musi się przystosować do surowego otoczenia. Stopniowo uczy się jak przetrwać, buduje relacje ze zwierzętami a nawet zostanie przybranym rodzicem osieroconego pisklęcia.
Reżyserem filmu jest trzykrotnie nominowany do Oscara, Chris Sanders („Krudowie”, „Jak wytresować smoka”, „Lilo i Stich”). Producentem jest Jeff Hermann („Kung Fu Panda”, „Rodzinka rządzi”).
Zapowiada się wspaniała animacja dla małych i dużych.
Reżyseria: Chris Sanders.
Obsada: Lupita Nyong’o, Pedro Pascal, Catherine O’Hara, Bill Nighy, Kit Connor, Stephanie Hsu.
„Elli i ekipa straszaków” – Niemcy; animowany/familijny/przygodowy; 87 minut; b.o. – dubbing.
Elli bardzo marzy o tym, by znaleźć przyjaciół. Ma z tym kłopot, ponieważ jest duszkiem i wszyscy się jej boją.
Gdy jednak stanie przed zadaniem uratowania wuja, będzie mogła liczyć na pomoc napotkanej dopiero co nieszablonowej ekipy. Wspólnie pokażą, że nie taki straszak straszny, jak go malują!
Reżyseria: Piet De Rycker, Jesper Møller, Jens Møller.
„Quo Vadis” – Polska; animowany/historyczny; 90 minut; od 10 lat – dubbing.
Siódma w historii kina, w tym pierwsza w formule animacji, filmowa adaptacja polskiej powieści wszech czasów! Wierna dziełu Sienkiewicza w wersji scenariuszowej, odpowiada tradycyjnym oczekiwaniom miłośników „Quo vadis”, a jednocześnie, poprzez animację znaną z gier komputerowych, kierowana jest także do młodego odbiorcy.
Rzym w roku 63 za panowania cesarza Nerona. Młody rzymski żołnierz Winicjusz zakochuje się w Ligii, która jest chrześcijanką. O pomoc w zdobyciu dziewczyny Winicjusz prosi wuja Petroniusza, wpływowego doradcę samego cesarza Nerona.
W wyniku planu Petroniusza Neron nakazuje sprowadzić Ligię na dwór jako własność Cesarstwa, a następnie przekazać Winicjuszowi w nagrodę za zasługi wojenne. Ta jednak, z pomocą wiernego Ursusa, ucieka. W odnalezieniu Ligii pomaga Winicjuszowi i Petroniuszowi grecki filozof i awanturnik Chilo. Wkrótce uczucia Ligii rozkwitają, a sam Winicjusz planuje już ślub.
Tymczasem w Rzymie wybucha wielki pożar, którego sprawcą jest dowódca Pretorian Tigellinus, wykonujący rozkazy Nerona. W ramach politycznej rozgrywki winą za spalenie miasta zostają obarczeni chrześcijanie…
Reżyseria: Anira Wojan, Roy Sukankan.
Obsada: Małgorzata Kożuchowska, Michał Milowicz, Michał Koterski, Jarosław Boberek.
„U Pana Boga w Królowym Moście” – Polska; komedia; 125 minut; od 13 lat.
„U Pana Boga w Królowym Moście” to kontynuacja kultowej serii „U Pana Boga za piecem”, „U Pana Boga w ogródku” i „U Pana Boga za miedzą”, których akcja rozgrywa się na sielankowym Podlasiu.
W najnowszej odsłonie komedii spotykają się ponownie dobrze znani widzom bohaterowie, m.in. proboszcz, komendant i burmistrz.
Tym razem spokojne życie mieszkańców Królowego Mostu mąci przybycie intrygującej studentki archeologii, która zaczyna interesować się lochami pod miejscowym kościołem. Jak się okaże, będzie to początek serii niezwykłych wydarzeń, które będą miały znaczenie dla całej Polski.
W obsadzie wystąpili m.in.: Andrzej Zaborski, Krzysztof Dzierma, Ryszard Doliński oraz (w swojej ostatniej roli) Emilian Kamiński. W rolę przyszłej archeolog wcieliła się Aleksandra Grabowska, a towarzyszyć jej będzie Karol Dziuba, który zagra radcę prawnego Szymona.
Reżyseria: Jacek Bromski.
Obsada: Krzysztof Dzierma, Andrzej Zaborski, Andrzej Seweryn, Karol Dziuba, Aleksandra Grabowska, Emilian Kamiński.
„Wróbel” – Polska; dramat/komedia; 106 minut; od 15 lat.
Uwaga! Powrót filmu na jeden seans, po którym odbędzie się spotkanie z twórcami filmu.
Remek Wróbel to listonosz i zapalony piłkarz amatorskiej drużyny. Dobiega czterdziestki, wiedzie życie kawalera. Z pasją studiuje encyklopedię, ćwicząc swoją nadzwyczajną pamięć. Poza obrotnym, prowadzącym szemrane interesy przyjacielem Pedrem nie ma na świecie nikogo bliskiego. I dobrze mu z tym. Pewnego dnia wszystko się zmienia – jego poukładane życie wywraca się do góry nogami, do tego niespodziewanie pojawiają się w nim nowa, wygadana sąsiadka Marzenka i dziadek, którego do tej pory nie znał. Remek będzie musiał się nauczyć, jak zrobić lemoniadę, gdy życie daje ci cytryny.
Główną rolę listonosza, któremu nagle zmienia się całe życie, gra Jacek Borusiński, współtwórca Grupy Mumio. Partnerują mu: Julia Chętnicka (która zachwyciła w „Królowej” u boku Andrzeja Seweryna), Krzysztof Stroiński, Piotr Rogucki, Bartłomiej Kotschedoff, Agnieszka Matysiak. W nietypowych dla siebie rolach epizodycznie pojawią się m.in. wielkie nazwisko świata reklamy Iwo Zaniewski, legendarny komentator sportowy Stefan Szczepłek, znany ze standupu Wojciech Fiedorczuk, piłkarz Radek Majewski czy dziennikarz Michał Ogórek.
Reżyseria: Tomasz Gąssowski.
Obsada: Jacek Borusiński, Julia Chętnicka, Krzysztof Stroiński, Piotr Rogucki, Bartłomiej Kotschedoff, Maria Maj.
Natomiast w ramach czwartkowych „Spotkań filmowych” 7 listopada zobaczymy:
„Ja, kapitan” – Włochy, Belgia, Francja; dramat; 121 minut; od 15 lat – napisy.
Seydou (w tej roli nagrodzony na festiwalu w Wenecji Seydou Sarr) i Moussa to dwaj młodzi mężczyźni, którzy nie boją się marzyć. Zdają sobie sprawę, że rodzinny Dakar nie jest w stanie zaoferować im wiele, a perspektywa lepszego życia i upragnionej muzycznej kariery czeka na nich z dala od afrykańskiego kontynentu.
Celem bohaterów nowego filmu Matteo Garrone staje się zatem Europa. W tajemnicy przed rodzinami mężczyźni przygotowują się do dalekiej podróży. Grają na imprezach, by zebrać pieniądze, i coraz bardziej dojrzewają do tego, by – być może na zawsze – opuścić swoich bliskich.
Nie zdają sobie jednak sprawy, że droga ku lepszej przyszłości okazać się może wyjątkowo kręta. A niebezpieczeństwo będzie czyhało na nich nie tylko za sprawą wyczerpującej przeprawy przez kolejne afrykańskie kraje, ale i ludzi, którzy z pośredniczenia w nielegalnym przerzucie imigrantów uczynili swój sposób na życie.
Reżyseria: Matteo Garrone.
Obsada: Seydou Sarr, Moustapha Fall, Issaka Sawadogo, Hichem Yacoubi, Doodou Sagna, Ndeye Khady Sy.
A oto cały repertuar na najbliższe dni:
Komentarze
Brak komentarzy