W co inwestują Polacy? Nieruchomości jako dobre lokowanie oszczędności

W co inwestują Polacy? Nieruchomości jako dobre lokowanie oszczędności

Inwestowanie w nieruchomości to zyskująca na popularności strategia, która pozwala na zabezpieczenie oszczędności – np. przed inflacją. Inwestorzy szukają dóbr uniwersalnych, pozwalające nie tracić na wartości. Na co zwrócić uwagę, aby kapitał był rzeczywiście bezpieczny i dobrze zainwestowany?

Według raportu „Postawy Polaków wobec finansów 2022”, przeprowadzonego przez Fundację Think!, Polki i Polacy chętnie inwestują w nieruchomości. Tak odpowiedziało najwięcej – bo aż 11 proc. – respondentów. Kolejne miejsca zajmują: akcje (8 proc.), obligacje skarbowe (7 proc.) oraz fundusze inwestycyjne (7 proc.). Prześledzenie trendów na rynku deweloperskim pozwala na lepsze rozumienie zachowań i decyzji finansowych konsumentów.

Dlaczego nieruchomości?

Ostatnie lata pokazują, że to właśnie nieruchomości stały się jednym z pewniejszych rynków. Polacy lubią inwestować rozsądnie i bezpiecznie. Z powodu stale rosnącej inflacji nasze społeczeństwo nie może pozwolić sobie na rozrzutną „zabawę” w inwestycję. Zależy mu na sprawnym ulokowaniu swoich pieniędzy w możliwie najbezpieczniejszym miejscu. Na co więc zwrócić uwagę, aby dobrze ulokować kapitał?

Mieszkanie pod inwestycję = stały zysk

Zainwestowanie w nieruchomość daje duże pole możliwości – można kupić mieszkanie do użytku własnego, ale również pod wynajem. Niezależnie od przeznaczenia mieszkania, sprawą priorytetową powinna być lokalizacja i dobre skomunikowanie z pozostałą częścią miasta. Dużym plusem będzie bliskość infrastruktury handlowo-rekreacyjnej i terenów zielonych.

Ulokowanie kapitału w mieszkaniu pod inwestycję może okazać się finansową poduszką, która przy wynajmie nieruchomości zwróci się z nadwyżką. Przykładem osiedla zaplanowanego pod inwestycje jest Ursynów#22 w Warszawie. Miejsce graniczy z największą w kraju uczelnią przyrodniczą SGGW, która aktualnie kształci 16 tys. studentów. Niedaleko inwestycji znajduje się również Akademia Finansów i Biznesu Vistula, mająca rokrocznie blisko 5 tys. studentów z 86 krajów.

Otoczenie lokalizacji wpływa na decyzje wynajmujących

Dynamicznie rozwijająca się branża deweloperska odpowiada na zróżnicowane potrzeby konsumenckie. Z powodu dużej konkurencji na rynku i wyższych oczekiwań spowodowanych przez popularność home office, deweloperzy zaczęli oferować nieszablonowe rozwiązania dostosowane do potrzeb nowych lokatorów. Potencjalni kupujący nie tylko zwracają większą uwagę na optymalny rozkład przestrzeni i ilość światła dziennego, ale również na bliskość natury i terenów zielonych.

Źródło:https://rozwijamy.edu.pl/images/raporty/Raport_2022_Postawy_Polakow_wobec_finansow.pdf

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy