'Transformers' i 'Wszystko o moim starym' w kinie Merkury

'Transformers' i 'Wszystko o moim starym' w kinie Merkury

Od piątku 23 czerwca w kinie Merkury w Białej Podlaskiej premiera dwóch nowych filmów: „Transformers: Przebudzenie bestii” i „Wszystko o moim starym”, a od soboty 24 czerwca także polskiego dokumentu „Historia jednej zbrodni”:

„Transformers: Przebudzenie bestii” – USA; akcja/science-fiction; od 13 lat – dubbing.

Ta epicka przygoda zabierze widzów w podróż od Nowego Jorku lat 90., przez pierwotne dżungle Peru, aż po najdalsze zakątki wszechświata.

Jest rok 1994, era hip-hopu i butów Air Jordan, a w swojej tętniącej życiem dzielnicy Brooklynu były szeregowiec armii amerykańskiej Noah Diaz (Anthony Ramos) robi wszystko, co w jego mocy, aby pomóc utrzymać swoją rodzinę. Nie ma chwili wytchnienia.

W wyniku pewnych wydarzeń Noah znajduje się za kierownicą mądrego Autobota, Mirage (głos Pete’a Davidsona), który ujawni trzy ukrywające się Autoboty: Optimusa Prime’a (głos Petera Cullena), Bumblebee i Arcee (głos Lizy Koshy).

Tymczasem w muzeum archeologicznym na Ellis Island 25-letnia badaczka Elena Wallace (Dominique Fishback) nieświadomie uruchamia nadajnik ukryty w starożytnej statuetce.

Reżyseria: Steven Caple Jr.

Obsada: Anthony Ramos, Dominique Fishback, Luna Lauren Velez, Peter Cullen, Ron Perlman, Jon Hoeber.

 

„Wszystko o moim starym” – USA; komedia; od 15 lat – napisy.

Dwukrotny zdobywca Oscara Robert De Niro w niepoprawnej komedii według scenariusza jednego z najpopularniejszych komików Ameryki Sebastian Maniscalco.

Prostolinijny włoski imigrant o południowym temperamencie kontra rodzina konserwatywnych bogaczy, którzy na wszystkich patrzą z góry. Co może pójść nie tak?

Jeśli rodzice twojej ukochanej poznają twojego tatę, który jest subtelny jak wściekły byk, to wiesz, że szykuje się istny przylądek strachu. Czas na przebudzenie, bo uratować cię może jedynie poradnik pozytywnego myślenia.

Ojciec Sebastiana to Włoch z krwi i kości. Nie owija w bawełnę, nie przestrzega konwenansów, ma niewyparzony język i mocno niepoprawne poczucie humoru. Gdy dowiaduje się, że jego jedyny syn zamierza oświadczyć się swej ukochanej Ellie, postanawia pomóc mu w tej ryzykownej misji, a przede wszystkim sprawdzić, czy rodzina dziewczyny spełnia jego surowe standardy.

Sebastian wie, że spotkanie jego prostolinijnego ojca z zamożną i konserwatywną rodziną Ellie grozi katastrofą. Liczy jednak, że uda się go jakoś okiełznać i zaprezentować jako spokojnego, miłego starszego pana. Wkrótce zrozumie, jak bardzo się mylił. Rodzinny weekend w luksusowej posiadłości przyszłych teściów Sebastiana okaże się pasmem nieporozumień, wpadek i szokujących odkryć, bo jego tatko nie zamierza udawać kogoś, kim nie jest. Czy miłość Ellie i Sebastiana jest w stanie przetrwać tę próbę? Czy miłość naprawdę może wszystko wybaczyć?

Reżyseria: Laura Terruso.

Obsada: Robert De Niro, Kim Cattrall, Sebastian Maniscalco, Leslie Bibb.

 

Historia jednej zbrodni” – Polska, dokument, od 15 lat, dostępny od 9 czerwca.

Film znakomitego dokumentalisty Mariusza Pilisa opowiada przejmującą historię rodziny Ulmów: Józefa i Wiktorii oraz ich siedmiorga dzieci, którzy poświęcili swoje życie, próbując ratować życie dwóch żydowskich rodzin. Niewyobrażalna zbrodnia, której 24 marca 1944 roku dokonali Niemcy, mordując z zimną krwią także malutkie dzieci Ulmów, jest dla reżysera punktem wyjścia do śledztwa w tej sprawie. Jego wyniki są szokujące…

Obraz wchodzi na ekrany kin w szczególnym momencie, kiedy to polscy katolicy przygotowują się do zaplanowanej na 10 września uroczystej beatyfikacji rodziny Ulmów. Będzie to wydarzenie bezprecedensowe w historii Kościoła: po raz pierwszy na ołtarze zostanie wyniesiona cała rodzina, w tym nienarodzone dziecko.

„Historia jednej zbrodni” to nie tylko świetnie zrealizowany, trzymający uwagę widzów od pierwszej do ostatniej minuty dokument. To także film misyjny, w służbie prawdy, dopowiadający brakujące elementy historii rodziny Ulmów, nad którymi do tej pory nikt się nie pochylił.

Reżyser dotarł do niepublikowanych wcześniej materiałów, przeprowadził szereg rozmów, podążył powojennym tropem odpowiedzialnych za mord… Dzięki temu widz z przerażającym zdumieniem odkrywa prawdę, że sprawcy tej okrutnej zbrodni nie ponieśli za nią kary, a żandarm, który wydał wyrok na Ulmów i przeprowadził ich egzekucję, przez lata cieszył się szacunkiem i uznaniem w Niemczech.

 


Poza tym w dalszym ciągu w kinie Merkury można oglądać filmy: „Super Mario Bros. Film” i „Mała syrenka”:

„Mała syrenka” – USA; familijny/fantasy/musical; od 7 lat – dubbing.

Szanowni Państwo, w filmie „Mała syrenka” znajduje się kilka scen z dynamicznymi efektami świetlnymi, które mogą powodować dyskomfort u widzów wrażliwych na światło i wpływać na osoby z epilepsją fotogenną.

„Mała syrenka” w reżyserii Roba Marshalla to nowa, aktorska wersja nagrodzonej Oscarem animacji Disneya. Ariel jest piękną i żywiołową syrenką, która pragnie przygód. Ta najmłodsza i najbardziej buntownicza spośród córek króla Trytona chce dowiedzieć się więcej o świecie poza morskimi głębinami. W czasie wizyty na lądzie zakochuje się w przystojnym księciu Eryku. Ariel, podążając za głosem serca, wbrew zakazom chce doświadczyć życia wśród ludzi. Zawiera pakt ze złą morską wiedźmą Ursulą, która ma jej w tym pomóc. Nie zdaje sobie sprawy, że naraża na niebezpieczeństwo nie tylko swoje życie, ale i losy całego królestwa.

W filmie występują: piosenkarka i aktorka Halle Bailey („Grown-ish”) jako Ariel; Jonah Hauer-King („O psie, który wrócił do domu”) jako Prince Eric; zdobywca nagrody Tony Award, Daveed Diggs („Hamilton”, „Snowpiercer”) jako głos Sebastiana; Awkwafina („Raya i ostatni smok”) jako głos Scuttle; Jacob Tremblay („Luca”, „Pokój”) jako głos Flądry; Noma Dumezweni („Mary Poppins powraca”) jako królowa Selina; Art Malik („Homeland”) jako sir Grimsby; a także nagrodzony Oscarem Javier Bardem („To nie jest kraj dla starych ludzi”, „Being the Ricardos”) w roli Króla Trytona; oraz dwukrotnie nominowana do Oscara Melissa McCarthy („Czy mi kiedyś wybaczysz?”, „Druhny”) jako Ursula.

„Małą syrenkę” wyreżyserował nominowany do Oscara Rob Marshall („Chicago”, „Mary Poppins powraca”). Za produkcję odpowiadają: dwukrotny zdobywca nagrody Emmy Marc Platt („Jesus Christ Superstar Live in Concert”, „Grease Live!”), trzykrotny zdobywca nagrody Tony Award Lin-Manuel Miranda („Hamilton”, „In the Heights: Wzgórza marzeń”), zdobywca nagrody Emmy John DeLuca („Tony Bennett: An American Classic”) oraz Rob Marshall i Jeffrey Silver („Król Lew”), pełniący funkcję producenta wykonawczego. Muzykę do piosenek skomponował wielokrotny zdobywca Oscara Alan Menken („Piękna i Bestia”, „Aladyn”), słowa do nich napisał Howard Ashman, który wspólnie z nim zdobył dwa Oscary za muzykę do animowanej „Małej Syrenki”, ale pojawiają się także nowe teksty autorstwa Lina-Manuela Mirandy. Muzykę, którą napisał Alan Menken, wyprodukował Mike Higham („Mary Poppins powraca”, „Tajemnice lasu”).

Reżyseria: Rob Marshall.

Obsada: Halle Bailey, Jonah Hauer-King, Melissa McCarthy, Javier Bardem, Jude Akuwudike, Noma Dumezweni.

 

„Super Mario Bros. Film” – USA, Japonia; animowany/komedia/przygodowy; od 6 lat – dubbing.

Film ten mieliśmy już możliwość oglądania przez dwa dni – 20 i 21 maja – w kinie Merkury na pokazach przedpremierowych, ale dopiero teraz następuje oficjalna premiera.

„Super Mario Bros. Film” to najnowsza animacja studia Illumination, które stworzyło uwielbiane przez wszystkich „Minionki” oraz „Sing”. Film, oparty na świecie gier Super Mario firmy Nintendo, zaprasza widzów do tętniącego życiem, nowego uniwersum, niepodobnego do żadnego innego.

Podczas pracy, aby naprawić wodociąg, hydraulicy z Brooklynu: Mario (głos Chrisa Pratta) i jego brat Luigi, (głosu udzielił Charlie Day) zostają przeniesieni do magicznego świata. Bracia zostają rozdzielni i Mario musi wyruszyć na pełną przygód wyprawę, aby znaleźć Luigiego.

Reżyseria: Aaron Horvath, Michael Jelenic.

 

A oto cały repertuar na najbliższe dni:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy