Sprawdź położenie pociągu – ulepszona wersja mapy w Portalu Pasażera
PLK SA zakończyły prace nad optymalizacją Portalu Pasażera, poprawiając jego stabilność oraz przywracając funkcje „Pociągi na mapie” i „Trasa na mapie”. Dzięki zmianom pasażerowie zyskali lepszy dostęp do informacji o położeniu pociągów, trasach i opóźnieniach, a sama platforma stała się bardziej niezawodna i przyjazna dla użytkowników.
W ramach projektu „Optymalizacja Portalu Pasażera”, który zakończył się w miniony weekend, wprowadzono szereg ulepszeń mających na celu poprawę jakości korzystania z platformy. Wśród najważniejszych zmian znalazły się usprawnienia w stabilności oraz wydajności serwisu, oraz powrót funkcji mapy w ulepszonej odsłonie, które były już dostępne w poprzednich wersjach, ale teraz zostały wzbogacone o dodatkowe opcje.
Ulepszone funkcjonalności Portalu Pasażera:
* Pociągi na mapie – pasażerowie mogą śledzić pozycje wybranych pociągów w czasie rzeczywistym, dzięki sygnałowi GPS (funkcja dotyczy wybranych pociągów, z uwagi na dostępność sygnału GPS na niewielkiej liczbie pojazdów).
* Trasa na mapie – umożliwia podgląd trasy pociągu, z zaznaczeniem opóźnień oraz odcinków, na których obowiązuje komunikacja zastępcza. Widok ten jest dostępny również w ramach funkcji „Pociągi na mapie”.
Wszystkie zmiany mają na celu poprawę komfortu użytkowania portalu, a także zwiększenie jego stabilności i niezawodności. Dzięki usprawnieniom pasażerowie zyskali bardziej intuicyjną i nowoczesną platformę, która pozwala na wygodne i szybkie uzyskanie informacji o podróży.
Prace nad optymalizacją zostały przeprowadzone w nocy z piątku na sobotę (20/21 grudnia), aby zminimalizować zakłócenia w dostępie do serwisu w godzinach szczytu.
W przypadku zauważenia nieprawidłowości w działaniu portalu, informacje na ten temat można zgłaszać za pomocą Formularza Kontaktowego w zakładce Kontakt.
PKP PLK SA zaprasza do korzystania z nowych funkcjonalności Portalu Pasażera.
Joanna Kursa, zespół prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe SA
zdjęcia www.plk-sa.pl
Czytaj też:
Rok 2024 na kolei w Lubelskiem – było pracowicie
Komentarze
Brak komentarzy