Rozpoczęły się XXIII Bialskie Dni Książki Dziecięcej

Rozpoczęły się XXIII Bialskie Dni Książki Dziecięcej
fot. MBP

BIAŁA PODLASKA Za nami pierwsze spotkanie w ramach XXIII Bialskich Dni Książki Dziecięcej. Wojciech Mikołuszko, autor książek popularnonaukowych dla dzieci, zabrał uczestników spotkania do świata eksperymentów, które dostarczyły wiele radości i odkryły przed nimi prawa fizyki i chemii.

 

W ramach 23. Bialskich Dni Książki Dziecięcej na małych i większych czytelników czekać będzie jeszcze moc atrakcji: spotkania autorskie, fascynujące eksperymenty oraz wiele ciekawych doświadczeń naukowych, które pozwolą pokochać przedmioty ścisłe. – Udowodnimy, że książka jest świetną i ciekawą formą zdobywania wiedzy – zachęcają organizatorzy.

20 maja o godz. 18 w bialskim amfiteatrze podniebne ciekawostki przedstawi czytelnikom Karol Wójcicki – pasjonat i fotograf nocnego nieba, popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy i prezenter telewizyjny. Wójcicki jest twórcą największego w Polsce astronomicznego fanpage’u „Z głową w gwiazdach”. Z zarażania innych swoją astronomiczną pasją uczynił sposób na życie. Zorganizował jedną z największych na świecie wspólną obserwację nocnego nieba. Nauczyciel astronomii w szkole podstawowej, w latach 2008-2016 związany z Centrum Nauki Kopernik. Obecnie odkrywa sekrety Arktyki, podczas wypraw na obserwacje zorzy polarnej. Wójcicki jest laureatem nagrody Popularyzator Nauki 2015, przyznawanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polską Agencję Prasową.

Natomiast 25 maja w bibliotece gościć będziemy Magdalenę Osial – chemika, naukowca, absolwentkę i pracownika Uniwersytetu Warszawskiego. Jest też autorką książki „Manufaktura Naukowców, czyli Laboratorium Ślimaka Madzika” oraz popularyzatorką nauk ścisłych wśród dzieci i seniorów. – Podczas spotkania skupimy się na energii z natury oraz zaprezentujemy dorobek książkowy autorki. Udowodnimy, że dzieci też mogą zostać naukowcami! XXIII Bialskie Dni Książki Dziecięcej zakończymy wielkim piknikiem naukowym, podczas którego nasi goście specjalni z Laboratorium Pana Korka zagwarantują nam świetną zabawę z nauką w roli głównej – zachęcają organizatorzy.

Laboratorium Pana Korka to zespół naukowców, dla których nauka jest pasją – są to fizyk, konstruktor, chemik, biolog, pedagog, biotechnolodzy i inżynierowie. Wszyscy posiadają bogate doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Nad merytoryczną stroną doświadczeń, pokazów i warsztatów czuwa Michał Szydłowski. Bezpieczeństwo konstruowanych i wykorzystywanych machin, przyrządów i urządzeń gwarantuje Jakub Szuta.

Projekt realizowany jest dzięki wsparciu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzącemu z Funduszu Promocji Kultury.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy