Przedsiębiorcy z BPIG wsparli miasto Biała Podlaska w rowerowej rywalizacji

Przedsiębiorcy z BPIG wsparli miasto Biała Podlaska w rowerowej rywalizacji
fot. Jacek Korwin

1. Rajd Rowerowy Członków i Sympatyków BPIG to kolejne wydarzenie w ramach przypadającego w tym roku jubileuszu 35-lecia założenia Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej. W niedzielnym rajdzie wzięło udział około 50 cyklistów.

Przypomnijmy, że pierwszym bardzo ważnym wydarzeniem związanym z jubileuszem Izby był – zorganizowany w sobotę 7 czerwca, wspólnie z Urzędem Miasta i prezydentem Michałem Litwiniukiem2. Bialski Dzień Przedsiębiorczości, podczas którego wręczono statuetki laureatom 13. już edycji konkursu Nagroda Biznesowej BPIG (czytaj o tym więcej tutaj). Gwiazdą wieczoru był Czesław Mozil.

Dzień później, w niedzielę 8 czerwca, członkowie i sympatycy Izby spotkali się na placu Wolności, by wspólnie wyruszyć na 1. Rajd Rowerowy BPIG. Specjalnie na tę okazję zamówiono seledynowe koszulki rowerowe z logo Izby, które będą miłą pamiątką dla uczestników wyprawy.

Prezes BPIG Magdalena Jaworska-Kucharczuk prezentuje przygotowaną specjalnie na rajd koszulkę rowerową

– W naszym pierwszym rajdzie wzięło udział około 50 osób. Przez cały dzień było chłodno, pochmurno i przelotnie padało, dlatego cieszę się, że pogoda nas nie wystraszyła i rajd doszedł do skutku – mówi prezes BPIG Magdalena Jaworska-Kucharczuk. – Po pokonaniu kilkunastokilometrowej trasy malowniczymi ścieżkami rowerowymi wzdłuż Krzny, dotarliśmy do Porosiuk, do Zielonej Szkoły, gdzie rozpoczęła się dalsza integracja i świętowanie naszego Dnia Przedsiębiorczości.

Skąd pomysł na rajd rowerowy przedsiębiorców? – Wczoraj, w sobotę, obchodziliśmy w amfiteatrze 2. Bialski Dzień Przedsiębiorczości, przy organizacji którego wsparli nas Urząd Miasta i pan prezydent. Pojawił się więc pomysł, żebyśmy zrewanżowali się miastu, organizując właśnie ten rajd, i pomogli w rywalizacji Rowerowej Stolicy Polski Masters. Pomysł przyjęto z aplauzem, co widać po liczbie uczestników rajdu. Mam gorącą nadzieję, że to wydarzenie wejdzie na stałe do kalendarza imprez zarówno Izby, jak i miasta Biała Podlaska.

Warto dodać, że najmłodszy uczestnik rajdu, Staś – widoczny na zdjęciach poniżej – ma… 5 lat.

Na piątek 13 czerwca zaplanowano Wyborcze Walne Zgromadzenie Członków BPIG w Dworku Helena w Porosiukach. Ostatnim zaś, kulminacyjnym wydarzeniem, wpisującym się w obchody jubileuszu 35-lecia BPIG, będzie udział przedsiębiorców w finale 7. Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego w bialskim amfiteatrze (zobacz tutaj, jak przebiegała majowa uwertura do tego Festiwalu). Po występie odbędzie się Bankiet Jubileuszowy BPIG w Zespole Dworsko-Parkowym w Roskoszy.

Zobacz też galerię zdjęć z sobotniego 2. Bialskiego Dnia Przedsiębiorczości: tutaj.

Jacek Korwin

zdjęcia Jacek Korwin

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy