Prezydent Białej Podlaskiej zaprosił na spotkanie noworoczne
Spotkanie noworoczne prezydenta miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka, zorganizowane w piątek 17 stycznia w hali sportowej przy stadionie miejskim, było okazją do podsumowania działań miasta w 2024 roku, podziękowania pracownikom Urzędu Miasta oraz wręczenia Medalu Prezydenta Jarosławowi Łepeckiemu, który zakończył pełnienie obowiązków prezesa Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej.
Na wstępie kilka kolęd zaśpiewał Zespół Pieśni i Tańca Podlasiacy z Bialskiego Centrum Kultury, przy akompaniamencie Andrzeja Karasia.
Później prezydent Michał Litwiniuk, przy wykorzystaniu prezentacji multimedialnej, przedstawił największe osiągnięcia miasta w 2024 roku. Wśród nich m.in. zakończenie – w ekspresowym tempie – historycznej budowy piątego mostu na Krznie, zdobycie po raz trzeci z rzędu tytułu Rowerowej Stolicy Polski czy zorganizowanie 6. edycji prestiżowego i popularnego w całym kraju Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego. Ze wzruszeniem przypomniał też najważniejsze – jego zdaniem – wydarzenie w ubiegłorocznej pracy samorządowej, czyli zwycięstwo w pierwszej turze wyborów na stanowisko prezydenta miasta.
– To wielka satysfakcja z powodu tak olbrzymiego poparcia dla mojej i mojego zespołu urzędników pracy w minionej kadencji, ale przede wszystkim wielki kredyt zaufania dla naszych poczynań w najbliższej przyszłości. Obiecuję spłacić ten kredyt z nawiązką – podkreślił prezydent. Po czym zaprosił na scenę wszystkich obecnych na sali pracowników Urzędu Miasta, żeby im podziękować za trud i zaangażowanie włożone na rzecz miasta.
– To dzięki ich pracy, często niewidzialnej, miasto Biała Podlaska tak pięknie się rozwija – powiedział przewodniczący Rady Miasta Robert Woźniak. – Ale nie byłoby nas tutaj, gdyby nie mieszkańcy. To dzięki nim jesteśmy tu, gdzie jesteśmy. Wygrana pana prezydenta w pierwszej turze to historyczny wynik. Dzięki niej mogliśmy jako Rada Miasta, w 23-osobowym składzie, wspólnie prowadzić nasze miasto ku rozwojowi. Tylko przypomnę, że w tej kadencji mieliśmy już 11 posiedzeń Rady, 35 posiedzeń komisji, przygotowaliśmy 90 projektów uchwał. To dzięki zaangażowaniu i pracy nas wszystkich Biała Podlaska rozwija się i jest na ustach całego kraju.
Następnie na scenę zaproszono Jarosława Łepeckiego, który od lipca 2021 roku do grudnia 2024 roku pełnił funkcję prezesa Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej. Jako podziękowanie za tę działalność prezes otrzymał z rąk Michała Litwiniuka Medal Prezydenta Miasta Biała Podlaska.
– Pozwól, panie prezesie, że właśnie w ten sposób uhonorowujemy wspaniałą pracę i odpowiedzialną misję, jaką przez tyle lat realizowałeś na stanowisku lidera najbardziej reprezentatywnej organizacji grupującej bialskich przedsiębiorców – oświadczył prezydent miasta. – Pod twoimi skrzydłami, dzięki świetnej współpracy tego środowiska, pokazaliście, jak ważnym elementem struktury lokalnej społeczności jest przedsiębiorczość. Jak istotną rolę może ona odgrywać nie tylko tworząc coś z niczego, co jest kwintesencją prowadzenia biznesu, ale także w sposób modelowy uwzględniać tę ważną społeczną potrzebę, jaką jest społeczna odpowiedzialność biznes. Te liczne projekty, które realizowaliście indywidualnie jako przedsiębiorcy, i wspólnie jako Bialskopodlaska Izba Gospodarcza, ale także w partnerstwie z miejskim samorządem, wzbogacają życie naszej społeczności, pomagają ją lepiej rozwijać. Także w tych dziedzinach, bezpośrednio z biznesem niezwiązanych, jak sport czy kultura, których jesteście życzliwymi darczyńcami. I za to twoje świetne przewodnictwo, za wytyczenie świetnej drogi, którą dzisiaj podążają twoi następcy, chcemy ci najserdeczniej podziękować.
Po dekoracji głos zabrał Jarosław Łepecki: – To wyróżnienie jest dla mnie wielką satysfakcją osobistą, że ktoś docenia moją pracę, ale widzę to wyróżnienie również jako dowód uznania dla całej załogi Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej, która w dziesięcioosobowym składzie Rady pracowała w czasie mojej kadencji. Spośród projektów, które realizowaliśmy wspólnie z samorządem miasta, chce przywołać tylko jeden. Miasto Biała Podlaska stało się partnerem i współorganizatorem drugiego Bialskiego Kongresu Przedsiębiorczości. Wyrażam nadzieję, że to przedsięwzięcie będzie w kolejnych latach kontynuowane, bo jest to, według mnie, wielka szansa pokazania miasta Biała Podlaska na terenie całego kraju.
W dalszej kolejności prezydent pogratulowałem koleżankom i kolegom, którzy w grupie o nazwie Urząd Miasta w rywalizacji o puchar Rowerowej Stolica Polski Aktywne Miasta – a grupa ta zajęła drugie miejsce wśród wszystkich zarejestrowanych w aplikacji instytucji – pokonali dystans ponad 500 km. Osoby te zostały zaproszone na scenę i nagrodzone.
Na koniec poproszono brata Rafała Chwedoruka, gwardiana kościoła św. Antoniego w Białej Podlaskiej, oraz księdza Marcina Gościka, kapelana wojewódzkiego w Białej Podlaskiej prawosławnej diecezji lubelsko-chełmskiej, o błogosławieństwo na nowy 2025 rok.
– Niewiele miast w kraju ma coś takiego, jak własną kolędę. Biała Podlaska taką ma – „Kolędę u bram”. Ze słowami i muzyką autorstwa Krzysztofa Olesiejuka, które szlifuje diamenty w Studiu Wokalnym Brevis w Bialskim Centrum Kultury – powiedziała prowadząca uroczystość Gabriela Kuc-Stefaniuk.
– Ta kolęda była napisana na Wigilię, ale tak jak jest w tych słowach, niech te święta będą codziennie – dodał autor piosenki. – Niech ten „twarzy mars”, jak w innej piosence bożonarodzeniowej, nigdy nie pojawia się na nowy dzień, żeby się nie pojawiał na powitanie dnia. Aby ta radość świąteczna towarzyszyła nam przez cały rok. Tego sobie i państwu życzymy serdecznie.
Tekst kolędy został wyświetlony na monitorze, po czym wszyscy zebrani w sali wspólnie zaśpiewali utwór.
Później można było już indywidualnie podziękować sobie za świetną współpracę w minionym roku i złożyć życzenia udanego 2025 roku.
Jacek Korwin
Wkrótce obszerna galeria zdjęć z tego wydarzenia.
Komentarze
Brak komentarzy