Piksel wrócił z Olsztyna z nagrodą filmową

Piksel wrócił z Olsztyna z nagrodą filmową

Na uroczystej gali finałowej w olsztyńskiej filharmonii pracownię Piksel reprezentowała Emilia Daniluk (w środku, w błękitnej bluzce)

Młodzieżowy Festiwal Muzyki i Filmu w Olsztynie zakończył się wspaniałym sukcesem młodych filmowców z Pracowni Grafiki Komputerowej Piksel, działającej przy Bialskim Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej.

W ramach festiwalu odbył się I Młodzieżowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych dla młodzieży w wieku 13-18 lat. W kategorii filmów krótkometrażowych trwających do 15 minut film bialskich twórców pt. „Metalixa” zajął drugie miejsce!

Organizatorem festiwalu jest Warmińsko-Mazurska Filharmonia im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie. Na uroczystej gali finałowej w olsztyńskiej filharmonii pracownię Piksel reprezentowała Emilia Daniluk.

Animacja „Metalixa” została zainspirowana muzyką Grażyny Bacewicz, i jest to grupowa praca 15 osób. Autorami nagrodzonej animacji są: Pola Kopytiuk, Helena Sacharuk, Ignacy Aduckiewicz, Adam Huczek, Wiktor Skoczeń, Lilianna Rudzka, Zuzanna Rudzka, Paulina Borowska, Aleksander Wapa, Zuzanna Jóźwik, Sebastian Kordaczuk, Jakub Kordaczuk, Emilia Daniluk, Łucja Reluga i Anna Chomińska.

Stworzenie filmu „Metalixa” umożliwiło młodym ludziom poznanie współczesnej muzyki, a także rozwinęło wśród młodzieży umiejętność kreatywnego myślenia o sztuce abstrakcyjnej. Celem twórczych działań było połączenie różnych dziedzin sztuki współczesnej – jak muzyka G. Bacewicz i film abstrakcyjny z Piksela – w jeden projekt.

Pod linkiem poniżej można zobaczyć film o tym, jak Alexandr Iradyan, dyrektor artystyczny Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie, opowiada o celu i kulisach 1. Młodzieżowego Festiwalu Filmu i Muzyki w Olsztynie, na którym widać fragmenty zwycięskich filmów.

https://www.youtube.com/watch?v=WHBGHVN1zEY

Pracownię Grafiki Komputerowej Piksel prowadzi Lilla Wielgan-Michaluk.

Młodym filmowcom i pani instruktor serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych wspaniałych artystycznych sukcesów.

Czytaj też: Malwinka z Piksela wyróżniona na ogólnopolskim konkursie plastycznym

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy