Na afiszu Merkurego: 'Maria Callas', 'Nieprzyjaciel', a dzieciom 'Basia'

Na afiszu Merkurego: 'Maria Callas', 'Nieprzyjaciel', a dzieciom 'Basia'

Od piątku 7 lutego w kinie Merkury w Białej Podlaskiej aż trzy premiery: hiszpańskiego dokumentu fabularyzowanego „Serce Ojca”, dramatu muzycznego z Angeliną Jolie pt. „Maria Callas” oraz polskiego thrillera „Nieprzyjaciel”. A od soboty na najmłodszych czeka premierowy film „Basia. Radzę sobie!”.

Poza tym w najbliższych dniach nadal możemy oglądać: komedię animowaną dla dzieci pt. „Dog Man”, drugą część przygód zbuntowanej ekipy z III b w polskiej komedii „Piep*zyć Mickiewicza 2”, pełną humoru i wzruszeń komedię „Dalej jazda” oraz – w Kinie Seniora – głośny polski film romantyczny pt. „Światłoczuła”.

Natomiast w ramach czwartkowych „Spotkań filmowych” zobaczymy gorący thriller „Babygirl”.

 

Basia. Radzę sobie!” – Polska; animowany; 53 minuty, b.o.

Basia zawsze jest sobą. Zadaje dużo pytań i szuka odpowiedzi. Mówi co myśli i jest pełna zaraźliwej radości życia. Zawsze gotowa do zabawy, nie może się doczekać rodzinnego wyjazdu na grzyby!

Nawet niepewne sytuacje, jak nagły remont mieszkania, nowa opiekunka czy nauka jazdy na nartach, nie są jej straszne. Dlaczego? Jak mawia Basia: „To proste jak miód!” – ona radzi sobie ze wszystkim!

Odcinki serialu, które zobaczymy w trakcie seansu:

– Basia i remont
– Basia i wyprawa na grzyby
– Basia i opiekunka
– Basia i telefon
– Basia i narty

Reżyseria: Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz, Ignas Meilūnas.

 

Dog Man” – USA; animowany/komedia; 94 minuty, b.o. – dubbing.

Kiedy wierny pies policyjny i jego ludzki właściciel policjant zostają ranni podczas akcji, szalona, ale ratująca życie operacja łączy tych dwoje i rodzi się Dog Man. Dog Man przysięga chronić i służyć, a także aportować, siadać i przewracać się.

Pierwsza misja Dog Mana to od razu skok na szaloną wodę, bo Dog Man musi powstrzymać niecne plany kociego superzłoczyńcy Peteya, którego najnowszym planem jest sklonowanie samego siebie do postaci Lil Peteya, po to, by podwoić swoją zdolność do popełniania przestępstw.

Sprawy komplikują się jednak, gdy mały Lil Petey nawiązuje nieoczekiwaną więź z Dog Manem. Gdy maluch wpada w szpony wspólnego wroga, Dog Man i Petey niechętnie łączą siły w pełnym akcji wyścigu z czasem, aby uratować młodego kociaka. W trakcie akcji odkryją siłę rodziny, która łączy nawet najbardziej zaciekłych wrogów.

Reżyseria: Peter Hastings.

Obsada: Pete Davidson, Lil Rel Howery, Isla Fisher, Poppy Liu, Stephen Root, Billy Boyd.

 

Serce Ojca” – Hiszpania; dokument fabularyzowany; 91 minut, od 12 lat – lektor.

Kim był człowiek, którego sam Bóg wybrał na ziemskiego ojca dla swojego Syna? Czy współczesny świat go potrzebuje? Jak to się dzieje, że kult św. Józefa jest obecny na całym świecie, a kościoły pod jego wezwaniem znajdują się nawet w krajach, w których chrześcijanie są prześladowani? Jaką rolę pełnił św. Józef w objawieniach fatimskich?

Na te i wiele innych pytań odpowiedzi szukają twórcy filmu „Serce Ojca”. Aby rozwikłać zagadkę działania św. Józefa, odwiedzili różne kraje na całym świecie: Włochy, Francję, Kanadę, Hiszpanię i Polskę.

Okazuje się, że św. Józef jest niezwykle aktywnym orędownikiem milionów ludzi! W filmie widz zobaczy liczne świadectwa nawróceń, uzdrowień i działania świętego w życiu konkretnych osób. Odkryje przy tym, że historia życia św. Józefa to opowieść o dobru, nadziei, o rodzinie, wielkiej miłości do Maryi i Jezusa oraz sile opartej na pełnym zawierzeniu woli Boga.

Mimo swojego milczenia, ziemski opiekun Jezusa spełnił fundamentalną rolę w dziele zbawienia. To bez wątpienia święty bardzo potrzebny dzisiejszemu światu!

Reżyseria: Andrés Garrigó.

Obsada: María Gil, Paco Pérez-Reus.

 

Maria Callas” – Niemcy, USA, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Włochy; biograficzny/dramat/muzyczny; 123 minuty, od 15 lat – napisy.

Nagrodzona Oscarem Angelina Jolie jako Maria Callas – nazywana „primadonną stulecia”, najsłynniejsza i najbardziej uwielbiana śpiewaczka operowa świata. To zahaczający o najważniejsze momenty w życiu diwy film o wielkich miłościach: do mężczyzn, do kariery, do śpiewu. Nagrodzona owacjami na stojąco podczas światowej premiery na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji „Maria Callas” została wyreżyserowana przez specjalistę od ekranizacji kobiecych biografii Pablo Larraína, nagradzanego w Cannes i Berlinie twórcy obrazów „Jackie” o Jacqueline Kennedy oraz „Spencer”, pokazującego historię księżnej Diany.

Podczas swoich ostatnich dni, mieszkająca w Paryżu lat 70. XX wieku Maria Callas wyobraża sobie i przeżywa na nowo burzliwą, piękną i tragiczną historię swojego życia. To wspomnienia największej śpiewaczki operowej świata, które pełne są miłosnych uniesień, brawurowych występów, obecności na najbardziej ekskluzywnych salonach i poznawania najwybitniejszych osobistości tamtych czasów. Znajdzie się tu miejsce na historię miłosną z Arystotelesem Onassisem – jednym z najbogatszych ludzi tamtego okresu – czy spotkanie z Johnem F. Kennedym. To historia kobiety niezwykle pewnej siebie, ale równocześnie niewyobrażalnie wrażliwej.

Reżyseria: Pablo Larraín.

Obsada: Angelina Jolie, Pierfrancesco Favino, Alba Rohrwacher, Haluk Bilginer, Kodi Smit-McPhee, Stephen Ashfield.

 

Nieprzyjaciel” – Polska; thriller; 96 minut, od 15 lat.

Po latach pracy dla mafii, Leon chce wyjść na prostą i w tajemnicy planuje ucieczkę z ukochaną. Gdy dowiadują się o tym jego mocodawcy, zabijają dziewczynę, a on zostaje wrobiony w morderstwo. Po 8 latach za kratkami, odzyskuje wolność. Postanawia ukarać tych, którzy odebrali mu miłość i szansę na szczęśliwe życie.

Wciela w życie misterny plan zemsty, w którego tle są wielkie pieniądze, seks i zdrada. Wynajmuje ekskluzywny dom na Mazurach i zaprasza do niego grupę przyjaciół. Tu, z dala od niepotrzebnych świadków, zamierza wymierzać sprawiedliwość. Pierwszym elementem układanki jest pojawienie się dawnej znajomej. Spotkanie z nią burzy spokój gości Leona, a on sam nie podejrzewa nawet, że odwet w imię utraconej miłości będzie tak nieprzewidywalny…

Reżyseria: Michał Krzywicki.

Obsada: Michał Żurawski, Piotr Stramowski, Martyna Byczkowska, Katarzyna Sawczuk, Joanna Opozda.

 

Światłoczuła” – Polska; romans; 93 minuty, od 15 lat.

„Światłoczuła” to najnowszy film w reżyserii Tadeusza Śliwy – twórcy hitów „(Nie)znajomi” i „Gang zielonej rękawiczki”, a także laureata wielu nagród, w tym zdobywcy Fryderyka za teledysk do utworu „Początek”, zrealizowanego dla Męskiego Grania.

Wykreowana przez wschodzącą gwiazdę polskiego kina Matyldę Giegżno Agata jest mocną, pewną siebie bohaterką, która skradnie wasze serca. Mimo swojej niewidomości, ta dziewczyna umie o siebie zadbać i potrafi cieszyć się życiem, pokazując dystans do siebie i świata przy pomocy szczypty humoru.

Chłopak, którego spotyka na swej drodze – Robert (Ignacy Liss) – jest uznanym fotografem. Ma wszystko, ale czuje jakby nie miał nic. Ich spotkanie zmieni wszystko. Razem zmierzą się z przeszłością i własnymi ograniczeniami, odkrywając, że prawdziwa miłość rodzi się z akceptacji i odwagi, by być sobą.

Agata pracuje z nastoletnią młodzieżą w ośrodku wychowawczym, nurkuje na bezdechu, kocha życie i czerpie z niego pełnymi garściami. Nie widzi od dziecka. Robert jest gwiazdą fotografii. Choć mogłoby się zdawać, że ma wszystko – karierę, popularność, uznanie, to czuje, jakby nie miał nic. Ich losy splatają się w nieoczekiwanym momencie – podczas sesji zdjęciowej. To spotkanie rozpoczyna inspirującą podróż ku poszukiwaniu akceptacji i odwadze bycia sobą. Agata uczy Roberta odbierać świat za pomocą wszystkich zmysłów. On uczy ją otwartości na to, co nowe, nieznane. Wspólnie zmierzą się z własnymi ograniczeniami, przeszłością i zawalczą o to, co w życiu najważniejsze – o miłość.

Reżyseria: Tadeusz Śliwa.

Obsada: Matylda Giegżno, Ignacy Liss, Bartłomiej Deklewa, Aleksandra Pisula.

 

Piep*zyć Mickiewicza 2” – Polska; komedia; 102 minuty, od 13 lat.

Czas na powrót zbuntowanej ekipy z III b i ich niekonwencjonalnego wychowawcy Jana Sienkiewicza! Miłość, kłopoty i szkolne dramaty to codzienność Nel, Dantego i reszty paczki.

Nową postacią w tej opowieści jest Korek, chłopak w spektrum autyzmu, pasjonat kolei, w dodatku obdarzony wielkim talentem matematycznym. Okazuje się, że idealnie pasuje do paczki Dantego. Chłopaki chcą go nauczyć, jak podrywać dziewczyny, ale okazuje się, że ich rady pochodzą głównie z internetu.

W młodych zaczynają buzować hormony, co powoduje całą masę nieporozumień. Dante marzy o pierwszej nocy z Nel, ona jednak ma wątpliwości, czy są na to gotowi. Jak sprawić, by miłość i przyjaźń przetrwały ten burzliwy etap?

Reżyseria: Sara Bustamante-Drozdek.

Obsada: Dawid Ogrodnik, Weronika Książkiewicz, Hugo Tarres, Wiktoria Koprowska, Karol Rot, Aleksandra Izydorczyk, Ada Grodzka, Krystian Embradora, Artur Gwizdak, Igor P.

 

Dalej jazda” – Polska; komedia; 97 minut, od 13 lat.

Pełna humoru i wzruszeń historia rodziny, za którą czasem trudno nadążyć, ale bardzo łatwo ją pokochać.

Józiek i Elżbieta wyruszają skradzioną nyską w góry, gdzie śmiech, ryzyko i miłość prowadzą ich ku spełnieniu marzeń.

„Dalej jazda” to wielopokoleniowa komedia rodzinna w reżyserii Mariusza Kuczewskiego – autora m.in. pięciu części „Listów do M.”, „Znachora” oraz „Dawida i Elfów”. Na ekranie zobaczymy Mariana Opanię, Małgorzatę Rożniatowską, Mariusza Drężka, Julię Wieniawę, Bartłomieja Firleta, Anitę Sokołowską, Wiktora Zborowskiego, Mateusza Banasiuka i Magdalenę Schejbal.

Szara codzienność rodziny nabiera rozpędu, gdy seniorzy – Ela i Józiek – postanawiają wybrać się w sentymentalną podróż przez Polskę. Przygotowania do szalonej eskapady wspiera wnuczka Justyna, która niebawem urodzi ich prawnuka, oraz zgryźliwy sąsiad Antoni Kryska. Jednak troskliwy syn Andrzej ani myśli puścić rodziców w świat. Przebojowi staruszkowie kradną więc kultową nyskę z jego komisu i ruszają, by spełnić marzenia. Elżbieta i Józiek jadą na własnych zasadach: śmieją się, ryzykują i kochają, jakby mieli po 20 lat. To, co wydarzy się po drodze, zmieni nie tylko ich, ale zbliży całą rodzinę Gugulaków.

Reżyseria: Mariusz Kuczewski.

Obsada: Marian Opania, Małgorzata Rożniatowska, Mariusz Drężek, Julia Wieniawa-Narkiewicz, Bartłomiej Firlet, Anita Sokołowska.

 

Natomiast w ramach czwartkowych „Spotkań filmowych” 13 lutego zobaczymy:

„Babygirl” – USA, Holandia; thriller; 114 minut; od 15 lat – napisy.

Nicole Kidman, Antonio Banderas i Harris Dickinson w najgorętszym filmie nadchodzącego roku!

Odważna, uwodzicielska i pełna pożądania opowieść o najskrytszych pragnieniach.

Romy (Nicole Kidman) ma wszystko. Stoi na czele prężnie działającej innowacyjnej firmy, mieszka w luksusowym domu u boku kochającego męża (Antonio Banderas) i dwóch nastoletnich córek.

Jej poukładane życie gwałtownie się zmienia, gdy poznaje młodego stażystę Samuela (Harris Dickinson). Mimo dzielącej ich różnicy wieku, rodzi się między nimi fascynacja, która szybko przeradza się w burzliwy romans. Romy rozpoczyna ekscytującą podróż w głąb siebie, która może kosztować ją utratę pozycji i rodziny. Czy zaryzykuje wszystko i da się ponieść swoim najskrytszym pragnieniom?

Reżyseria: Halina Reijn.

Obsada: Nicole Kidman, Harris Dickinson, Antonio Banderas, Sophie Wilde, Esther McGregor, Vaughan Reilly.

 


A oto cały repertuar na najbliższe dni:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy