Minister edukacji Barbara Nowacka przyjedzie z wizytą do Białej Podlaskiej

Minister edukacji Barbara Nowacka przyjedzie z wizytą do Białej Podlaskiej
fot. www.gov.pl

Jak poinformował Urząd Miasta Biała Podlaska, w poniedziałek 22 stycznia do Białej Podlaskiej przyjedzie z wizytą minister edukacji Barbara Nowacka.

Program wizyty:
13.30 – spotkanie ze społecznością szkolną w Szkole Podstawowej nr 9 im. Świętej Jadwigi Królowej, ulica Zygmunta Augusta 2, Biała Podlaska,

15.15 – spotkanie z prezydentem Białej Podlaskiej Michałem Litwiniukiem, podczas którego minister Barbara Nowacka przekaże dary dla WOŚP – Urząd Miasta Biała Podlaska, ulica Marszałka Józefa Piłsudskiego 3, Biała Podlaska.

 

Sylwetka nowej (od grudnia 2023 roku) minister Barbary Nowackiej w rządzie Donalda Tuska:

Urodziła się 10 maja 1975 r. w Warszawie.

Z wykształcenia jest informatyczką, ale ukończyła również studia z zakresu zarządzania na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz MBA we Francuskim Instytucie Zarządzania. W latach 2004-2009 pełniła funkcję dyrektorki marketingu, a od 2009 do 2019 roku była kanclerką Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych.

Przewodnicząca partii Inicjatywa Polska, która od 2018 roku współtworzy Koalicję Obywatelską. Posłanka na Sejm RP IX i X kadencji, wybrana w okręgu gdyńsko-słupskim. W IX kadencji Sejmu pracowała między innymi w Komisji Edukacji i Młodzieży oraz była wiceprzewodniczącą Podkomisji ds. nauki i szkolnictwa wyższego.

Jest wiceprezeską Fundacji im. Izabeli Jarugi-Nowackiej. Pracowała jako wolontariuszka w Telefonie Zaufania dla Kobiet, założonym przez Federację na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. Członkini Rady Programowej Kongresu Kobiet. Dwukrotnie przewodniczyła Obywatelskiemu Komitetowi Inicjatywy Ustawodawczej „Ratujmy Kobiety”, liberalizującej ustawę antyaborcyjną. Była również członkinią Obywatelskiego Komitetu „Tak dla in vitro”. Jest współtwórczynią Campusu Polska Przyszłości – największego w Europie festiwalu społeczno-politycznego dla młodych aktywistów.

W 2016 roku znalazła się na corocznej liście FP Top 100 Global Thinkers „Foreign Policy”, a w roku 2017 – wraz z komitetem „Ratujmy Kobiety” – otrzymała międzynarodową nagrodę „Dla wolności kobiet” im. Simone de Beauvoir. W 2020 roku została uhonorowana Narodowym Orderem Zasługi – czwartym francuskim odznaczeniem w hierarchii starszeństwa państwa.

(źródło: www.gov.pl)

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy