Megahit 'Listy do M. Pożegnania i powroty' już w kinie Merkury

Megahit 'Listy do M. Pożegnania i powroty' już w kinie Merkury

Od piątku 8 listopada w kinie Merkury w Białej Podlaskiej czekają nas dwie premiery: przygodowa komedia familijna pt. „Paddington w Peru” oraz kolejna część doskonałej polskiej komedii bożonarodzeniowej „Listy do M. Pożegnania i powroty”.

Poza tym nadal możemy oglądać długo wyczekiwaną polską komedię „U Pana Boga w Królowym Moście”.

Natomiast w ramach czwartkowych „Spotkań filmowych” zobaczymy dramat polsko-niemiecki pt. „Rzeczy niezbędne”.

 

„Paddington w Peru” – Wielka Brytania, Francja, USA; familijny/komedia/przygodowy; 110 minut, od 6 lat – dubbing.

Kochający komediowe zamieszanie, uwielbiany na całym świecie i zawsze pragnący marmolady miś Paddington powraca z trzecią i zarazem największą przygodą w całym swoim misiowym życiu! Tym razem ten odziany w niebieski płaszczyk i czerwony kapelusz bohater wraz ze swoją ludzką rodziną uda się na zbadanie tajemnic samego serca dżungli w Peru. Na tę przygodę jedna kanapka z marmoladą na pewno nie wystarczy!

Miś Paddington wraz z rodziną Brownów postanawia wyruszyć w daleką podróż do Ameryki Południowej, a dokładniej do Peru, aby odwiedzić swoją ukochaną ciocię Lucy. W tym celu wszyscy udają się do umieszczonego nieopodal lasu deszczowego Domu dla Emerytowanych Niedźwiedzi.

To jednak dopiero początek niezwykle ekscytującej przygody, w trakcie której odkryją wiele tajemnic. Przed nimi podróż życia, która poprowadzi ich od amazońskiej dżungli aż po górskie szczyty Peru! ​

Reżyseria: Dougal Wilson.

 

Listy do M. Pożegnania i powroty” – Polska; komedia/romantyczny; 123 minuty; od 13 lat.

Świąteczny megahit powraca w nowej odsłonie!

Zbliżają się kolejne Święta Bożego Narodzenia. Wszyscy szykują się do Wigilii i rodzinnego biesiadowania. Padają obietnice i deklaracje, których niełatwo dotrzymać… Ale w święta wszystko jest możliwe!

Mel (Karolak) ambitnie rozwija własną firmę mikołajową. Jako poważny biznesmen i odpowiedzialny mężczyzna stawia sobie za cel zorganizowanie uroczystej kolacji wigilijnej. Szybko jednak okazuje się, że to zadanie go przerasta. Dodatkowo, w swoim młodszym pracowniku Grześku (Pietruczuk), dostrzega odbicie dawnego siebie – młodego chłopaka, który popełnia te same błędy. Mel postanawia przerwać ten zgubny wzorzec i zrobić wszystko, by uchronić Grześka przed kolejnymi pochopnymi decyzjami!

Karina (Dygant) i Szczepan (Adamczyk) pragną wreszcie spędzić spokojne, normalne święta – bez kłótni, bez stresu i nieoczekiwanych niespodzianek. Jednak los ma wobec nich inne plany… Gdy nagle pęka rura i zalewa im mieszkanie, do ich domu trafia Lucek. Oczywiście nie sam, lecz w towarzystwie kolejnej „ofiary”, Japończyka Józka. Widząc, co się szykuje, Szczepan postanawia działać.

Tymczasem Wojciech (Malajkat), wracający z Londynu, gdzie odwiedzał swoją córkę, ma własne plany na wigilijny wieczór. Wszystko wydaje się pod kontrolą, aż na jego drodze pojawia się Ewa (Walach) – tajemnicza kobieta, która leci do Warszawy, by zobaczyć się z ukochanym poznanym przez internet. To przypadkowe spotkanie nie tylko zmieni ich spojrzenie na własne życie, ale także może być początkiem niezwykłej relacji.

A Mikołaj (Stuhr)? Ten z kolei spaceruje po mieście, spotykając starych i nowych znajomych, podczas gdy w domu czeka na niego rodzina, a przede wszystkim mały Ignaś. Chłopiec, z niecierpliwością wypatrując pierwszej gwiazdki i wymarzonego prezentu, wplątuje się w sytuację, która zmusi go do działania, by ocalić ducha świąt.

Przeplatające się losy bohaterów tworzą ciepłą, pełną humoru i wzruszeń opowieść o magii Bożego Narodzenia. Tutaj nic nie jest oczywiste, a świąteczne niespodzianki potrafią wywrócić życie do góry nogami.

Reżyseria: Łukasz Jaworski.

Obsada: Maciej Stuhr, Roma Gąsiorowska, Tomasz Karolak, Wojciech Malajkat, Agnieszka Dygant, Piotr Adamczyk, Janusz Chabior, Magdalena Walach, Ina Sobala, Kirył Pietruc.

 

„U Pana Boga w Królowym Moście” – Polska; komedia; 125 minut; od 13 lat.

„U Pana Boga w Królowym Moście” to kontynuacja kultowej serii „U Pana Boga za piecem”, „U Pana Boga w ogródku” i „U Pana Boga za miedzą”, których akcja rozgrywa się na sielankowym Podlasiu.

W najnowszej odsłonie komedii spotykają się ponownie dobrze znani widzom bohaterowie, m.in. proboszcz, komendant i burmistrz.

Tym razem spokojne życie mieszkańców Królowego Mostu mąci przybycie intrygującej studentki archeologii, która zaczyna interesować się lochami pod miejscowym kościołem. Jak się okaże, będzie to początek serii niezwykłych wydarzeń, które będą miały znaczenie dla całej Polski.

W obsadzie wystąpili m.in.: Andrzej Zaborski, Krzysztof Dzierma, Ryszard Doliński oraz (w swojej ostatniej roli) Emilian Kamiński. W rolę przyszłej archeolog wcieliła się Aleksandra Grabowska, a towarzyszyć jej będzie Karol Dziuba, który zagra radcę prawnego Szymona.

Reżyseria: Jacek Bromski.

Obsada: Krzysztof Dzierma, Andrzej Zaborski, Andrzej Seweryn, Karol Dziuba, Aleksandra Grabowska, Emilian Kamiński.

 

Natomiast w ramach czwartkowych „Spotkań filmowych” 14 listopada zobaczymy:

„Rzeczy niezbędne” – Polska, Niemcy; dramat; 110 minut; od 15 lat.

„Rzeczy niezbędne” to opowieść o poszukiwaniu własnej tożsamości, inspirowana poruszającym reportażem „Mokradełko” Katarzyny Surmiak-Domańskiej, której bohaterkami są Ada i Roksana, grane przez Dagmarę Domińczyk, polską gwiazdę światowego hitu „Sukcesja”, i Katarzynę Warnke, która jest także współautorką scenariusza.

W ręce Ady, mieszkającej w Hamburgu uznanej dziennikarki, trafia tajemnicza przesyłka. To książka ze spisanymi pod pseudonimem wspomnieniami kobiety molestowanej w dzieciństwie przez ojca, z imienną dedykacją dla Ady. Dziennikarka decyduje się na spotkanie z autorką, którą okazuje się jej dawna szkolna koleżanka – Roksana. Razem wyruszają w podróż do miasteczka, gdzie dorastały, aby skonfrontować się z matką Roksany, niemym świadkiem jej dziecięcego piekła. Na miejscu okazuje się jednak, że matka twardo strzeże rodzinnych tajemnic, utrzymując obraz idealnego męża i rodziny. Ada postanawia opisać tę skomplikowaną i intrygującą historię w reportażu, choć dla niej, tak naprawdę, temat Roksany nie jest tym najważniejszym w podróży. Sama też musi rozliczyć się̨ z demonami przeszłości – to one nie pozwalają jej pójść naprzód w relacji z partnerem, z którym jest w zaawansowanej ciąży. Emocje między bohaterkami zagęszczają się, a Adzie coraz trudniej zachować dystans i ocenić́, co jest kłamstwem, a co prawdą.

Reżyseria: Kamila Tarabura.

Obsada: Dagmara Dominczyk, Katarzyna Warnke, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Andrzej Konopka, Piotr Żurawski.

 


A oto cały repertuar na najbliższe dni:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy