Mali detektywi Oskar i Patka, 'Przepiękne' i 'Misie' na ekranie kina Merkury

Mali detektywi Oskar i Patka, 'Przepiękne' i 'Misie' na ekranie kina Merkury

Od piątku i soboty (7-8 marca) w kinie Merkury w Białej Podlaskiej czekają na nas aż trzy premiery: komedia familijna „Oskar, Patka i Złoto Bałtyku”, polski komediodramat obyczajowy „Przepiękne” oraz też polska komedia o współczesnych związkach pt. „Misie”.

Poza tym w najbliższych dniach nadal możemy oglądać film przygodowy dla dzieci „Freddy. Pudel nie z tej ziemi” oraz polską komedię akcji „100 dni do matury”.

Natomiast w ramach czwartkowych „Spotkań filmowych” zobaczymy fantastyczno-przygodową animację „Flow”.

 

Oskar, Patka i Złoto Bałtyku” – Polska; familijny/komedia; 90 minut, od 7 lat.

Oskar i Patka, nieustraszeni poszukiwacze przygód, wyruszają na wakacje nad morzem, nie spodziewając się, że na miejscu czeka ich niesamowite śledztwo! Gdy w tajemnicy przed dorosłymi odnajdują zaszyfrowaną mapę prowadzącą do legendarnego skarbu, ich wakacje zmieniają się w pełną zwrotów akcji misję.

Młodzi detektywi chcą przechytrzyć podejrzliwych opiekunów i w tajemnicy wyruszyć tropem skarbu, ale wszystko komplikuje niespodziewane zaginięcie Patki. Oskar nie zamierza się poddać. Razem ze sławnym aktorem Brunem, zakręconą ciotką Maryśką, pełną energii Kają i niezdarnym tynkarzem Straszylasem rusza na ratunek.

Trójmiasto pełne jest sekretów, a odkrywanie kolejnych śladów prowadzi drużynę w coraz mroczniejsze zakątki, gdzie czekają zaskakujące przeszkody, przeciwnicy działający z ukrycia, i pytanie: czym naprawdę jest tajemniczy Żôłti Kam?

Czy Oskar i Patka odważą się zmierzyć z niebezpieczeństwami, które kryje nadmorska tajemnica i rozwiążą detektywistyczną zagadkę?

Reżyseria: Magdalena Nieć, Mariusz Palej.

Obsada: Piotr Głowacki, Oliwier Grzegorzewski, Klara Olszewska, Dorota Kolak, Maria Kuśmierska, Tomasz Sapryk, Karolina Gruszka.

 

Freddy. Pudel nie z tej ziemi” – Australia, Niemcy, Hiszpania, Meksyk; animowany/komedia; 99 minut, od 5 lat – dubbing.

Pełna szalonych przygód i błyskotliwego humoru opowieść o dzielnym pudlu, którego wielkie ambicje mogą doprowadzić do kosmicznej katastrofy!

Nie potrzebujesz ostrych kłów i potężnych pazurów, by zdobyć szacunek. Po prostu pokaż na co cię stać!

Zrealizowana z rozmachem i talentem, opowieść o potędze przyjaźni, sile marzeń, a nade wszystko o tym, że zawsze warto być po prostu sobą!

Dzielny pudel Freddy ma wielkie ambicje. Chciałby stanąć na czele swego stada, ale nie potrafi zdobyć szacunku jego członków. Nie jest łatwo przewodzić uzbrojonej w kły i pazury dzikiej watasze, gdy samemu jest się drobnym pudlem o uroczym wyglądzie. Freddy wiele dałby za to, żeby stać się chociaż trochę bardziej dzikim. Ale kiedy nieprzemyślane życzenie przemienia go w mocarnego drapieżnika i sprowadza na ziemię psotnego ducha księżyca, Freddy wpada w nie lada tarapaty. Musi przywrócić kosmiczny porządek, zanim ziemia i księżyc wpadną na siebie i wywołają galaktyczną katastrofę!

Sprawy nie ułatwi mu księżycowy duszek, który w rozrabianiu osiągnął mistrzostwo wszechświata! Na szczęście Freddy może liczyć na swoje supermoce oraz na niezawodną przyjaciółkę, suczkę Batty, i całą ferajnę ulicznych czworonogów. Ciekawe, co w tej misji okaże się najważniejsze? Odwaga i spryt, które Freddy miał w sobie od zawsze, czy wielka siła mięśni i groźny wygląd, które zyskał zupełnie niedawno.

Reżyseria: Alexs Stadermann.

 

Przepiękne!” – Polska; dramat/komedia/obyczajowy; 119 minut, od 13 lat.

„Przepiękne!” to film, który poruszy serca wszystkich kobiet. Opowiada historie sześciu wyjątkowych bohaterek, z których każda na swój sposób walczy o swoje szczęście i spełnienie. To opowieść o codziennych wyzwaniach, o marzeniach, które nigdy nie gasną, i o odwadze potrzebnej, by żyć w zgodzie ze sobą.

Magda (Nieradkiewicz) próbuje pogodzić wychowanie dwójki małych dzieci z prowadzeniem domu, a jednocześnie pragnie wrócić do pracy i realizować swoje zawodowe ambicje. Basia (Ścisłowicz), skryta za murem nieufności, za wszelką cenę unika miłości, choć bardzo jej pragnie. Krysia (Śleszyńska), po trzydziestu latach małżeństwa, chce czerpać z życia pełnymi garściami, nawet jeśli jej mąż nie podziela jej entuzjazmu. Agata (Herman), odnosząca sukcesy bizneswoman, nie potrafi odnaleźć nici porozumienia z nastoletnią córką (Bilinka). Julia (Urzędowska) jest gotowa poświęcić wszystko, by przedłużyć swoją karierę w branży, która ceni tylko młodość i urodę. A mała Tosia (Szmidt)? Ona po prostu szuka odpowiedzi na wielkie pytania, które stawia przed nią życie.

„Przepiękne!” to film, który bawi, wzrusza i chwyta za serce. Obejrzysz go z zapartym tchem i paczką chusteczek pod ręką.

Reżyseria: Katarzyna Priwieziencew.

Obsada: Hanna Śleszyńska, Olaf Lubaszenko, Marta Nieradkiewicz, Marta Ścisłowicz, Katarzyna Herman, Kamila Urzędowska, Mikołaj Roznerski, Konrad Eleryk.

 

Misie” – Polska; komedia; 100 minut, od 15 lat.

Gdzie się podziali fajni faceci? „Misie” to komedia o współczesnych związkach, która bierze na warsztat mężczyzn niegotowych na „coś poważnego”, którzy lubią życie „bez zobowiązań”.

Tytułowe misie to mężczyźni, którzy bardziej przypominają wiecznych chłopców, niż dojrzałych partnerów. W rolach zbuntowanych, czasami narcystycznych lub pogubionych życiowo „misiów” zobaczymy: Krzysztofa Zalewskiego, Przemysława Bluszcza, Sebastiana Karpiel-Bułeckę, Karola Osentowskiego, Wojciecha Solarza i Pawła Koślika. Honor mężczyzn będą próbowali uratować Karol Dziuba, Sebastian Stankiewicz i Mateusz Rusin.

Jakich mężczyzn pragną teraz kobiety i czy fajni faceci faktycznie istnieją, czy są już tylko legendą? Cztery przyjaciółki grane przez Małgorzatę Mikołajczak, Paulinę Gałązkę, Monikę Mariotti i Monikę Pikułę będą miały wiele w tym temacie do powiedzenia.

Reżyseria: Mariusz Malec.

Obsada: Krzysztof Zalewski-Brejdygant, Przemysław Bluszcz, Sebastian Karpiel-Bułecka, Karol Osentowski, Wojciech Solarz, Kacper Jasper Porębski.

 

100 dni do matury” – Polska; akcja/komedia; 110 minut, od 8 lat.

Zrealizowana z rozmachem, rewolucyjna teen heist comedy to produkcja spod szyldu Ekipy!

Wciągająca opowieść o pierwszych ważnych wyborach, przyjaźni i gotowości do zmian. Zabawne i mądre kino dla nastolatków, łączące ważne przesłanie z jakościową rozrywką. Film porusza tematy związane z dojrzewaniem, przyjaźnią, pasjami, a także presją, z jaką mierzą się młodzi ludzie. Zrealizowana z rozmachem produkcja o młodych i dla młodych z brawurową akcją w tle.

Kapsel, imprezowicz z klasy maturalnej, postanawia zhakować system Ministerstwa Edukacji, by zmienić wyniki matur i zatrzymać swoją paczkę przyjaciół na jeszcze jeden rok młodzieńczej beztroski.

Ministra edukacji Barbara Nowacka objęła honorowym patronatem film „100 dni do matury”, produkcję, która porusza tematykę pierwszych ważnych wyborów, przyjaźni i gotowości do zmian, z jakimi mierzą się młodzi ludzie w szkołach średnich w kluczowym momencie swojej edukacji. Producentem filmu jest Laniakea Pictures, spółka zależna Ekipa Holding.

– Współpraca z Ministerstwem Edukacji Narodowej to dla nas ogromne wyróżnienie i okazane zaufanie. To pokazuje, że ten film ma znaczenie nie tylko rozrywkowe, ale i edukacyjne. Wierzymy, że „100 dni do matury” będzie impulsem do ważnych rozmów w szkołach i domach o emocjach i wyzwaniach, z jakimi mierzy się młodzież – mówi Łukasz Wojtyca, prezes zarządu Ekipa Holding.

Projekt jest innowacyjnym połączeniem świata influencerów z branżą filmową – po raz pierwszy w Polsce wykorzystano tak szeroko zasięg twórców internetowych w pełnometrażowej produkcji filmowej.

Reżyseria: Mikołaj Piszczan.

Obsada: Bartek Laskowski, Hania Puchalska, Patryk Baran, Bartek Kubicki, Małgorzata Foremniak, Piotr Głowacki, Jacek Koman, Jowita Budnik.

 

Natomiast w ramach czwartkowych „Spotkań filmowych” 13 marca zobaczymy:

„Flow” – Łotwa, Francja, Belgia; animowany/fantasy/przygodowy; 84 minuty; od 7 lat – napisy.

Kot przyzwyczajony jest do spędzania dni we własnym towarzystwie. Wydreptuje swoje kocie ścieżki i śpi w ulubionych miejscach w domu, który, choć pełen śladów ludzkiej obecności, zdaje się należeć już tylko do niego… Jednak do czasu.

Gdy tajemnicza powódź pochłania znany kotu świat, jedynym schronieniem przed wielką falą staje się stara, drewniana łódź. Szansę na przetrwanie znajdują w niej również inni – kapibara, ptak, lemur i pies – wśród których kocia natura i niezależność są wystawiane na próbę. Dryfując przez mistyczne, zalane wodą krajobrazy, zwierzęta wspólnie mierzą się z grozą żywiołu i coraz to większymi wyzwaniami. Niebezpieczna żegluga powoli zamienia się w symboliczną podróż, w której każdy przechodzi przemianę charakteru i odkrywa w sobie nowe rodzaje wrażliwości. Kibicując tej nietuzinkowej grupie towarzyszy w ich przygodzie, sami stajemy się częścią załogi.

„Flow” jest opowieścią o międzygatunkowej przyjaźni i solidarności, której każdy kadr składa się na porywającą, wizualną odyseję. To ciepła, poruszająca historia zarówno dla starszej, jak i młodszej widowni.

Film w reżyserii łotewskiego wizjonera animacji Gintsa Zilbalodisa, po światowej premierze na Festiwalu w Cannes (Konkurs „Un Certain Regard”), wrócił aż z czterema laurami z Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy, w tym Nagrodą Jury, Nagrodą Publiczności oraz Nagrodą za Najlepszą muzykę oryginalną.

„Flow” jest określany jako mocny kandydat do oscarowej nominacji w kategorii Najlepszy pełnometrażowy film animowany w przyszłym roku i jest też oficjalnym kandydatem Łotwy w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny.

Festiwalowa premiera w Polsce odbyła się na Festiwalu Filmowym Młode Horyzonty, gdzie film zdobył aż dwa laury w Konkursie Filmowym Odkryć – Nagrodę Główną oraz Nagrodę Jury Młodych.

Reżyseria: Gints Zilbalodis.

 


A oto cały repertuar na najbliższe dni:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy