Licealiści z Wisznic po raz kolejny pojechali do Grecji
Po trwających dwa tygodnie przygotowawczych warsztatach pedagogiczno-kulturowych oraz językowych, młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Zawadzkiego w Wisznicach wyjechała do Grecji.
Realizując program Erasmus+, dofinansowany z funduszy europejskich, wzięli oni udział w dwutygodniowej wycieczce do miejscowości Eratini, położonej na południowym krańcu Półwyspu Peloponez, leżącym bezpośrednio nad Zatoką Koryncką. Dzięki udziałowi w projekcie lepiej poznali język angielski oraz kulturę grecką, a także kształtowali umiejętności społeczne.
W ramach współpracy ze szkołą partnerską uczniowie uczestniczyli w zajęciach z języka angielskiego, geografii i historii oraz poznawali kulturę i tradycję Grecji. Jednym z efektów pracy są artykuły do gazetki szkolnej w językach angielskim i polskim na tematy dotyczące kultury Grecji, które poruszane były podczas pobytu w tym kraju. Młodzież poznała także techniki niezbędne do aktywnego i kreatywnego działania w social mediach, w wyniku czego powstały krótkie filmy pełniące rolę reportaży, relacjonujące działania prowadzone w ramach projektu.
Uczniowie spędzali aktywnie czas, integrując się z rówieśnikami ze szkoły partnerskiej, biorąc udział w zabawach i zawodach. W ramach zajęć międzykulturowych greccy koledzy przybliżyli mitologię grecką oraz opowiedzieli o tradycjach i obyczajach greków. Z kolei młodzież wisznickiego liceum zapoznała rówieśników z polskimi tradycjami oraz wybranymi obyczajami i zwrotami językowymi.
Licealiści wiele godzin spędzili na zwiedzaniu malowniczych okolic, odwiedzili też zabytki i miejsca ważne dla greckiej kultury, tj. miasteczko portowe Galaxidi, malownicze miasteczko z pięknymi widokami i ruinami – Nefpaktos, miejsce kultu boga Zeusa – Olimpię, Delfy – masyw górski, który, jak głosi legenda, był siedzibą Gai – Matki Ziemi, wodospad Sergoula oraz lokalną wytwórnię oliwy, gdzie młodzież poznała proces produkcji oliwy z oliwek.
Uczestnicy projektu wrócili do domu z głowami pełnymi nowych wrażeń i doświadczeń.
tekst i zdjęcia: Beata Włostowska – koordynator projektu
Komentarze
Brak komentarzy