Kontynuacja kultowej serii 'U Pana Boga...' w kinie Merkury
Od piątku i soboty (25-26 października) w kinie Merkury w Białej Podlaskiej dwie superpremiery: film dla całych rodzin pt. „Mój przyjaciel pingwin”, a także długo wyczekiwana hitowa polska komedia „U Pana Boga w Królowym Moście”.
Jeden z seansów „U Pana Boga…” wyświetlony zostanie w ramach wtorkowego kina dla seniora.
Poza tym nadal możemy oglądać przygodową animację dla dzieci „Dziki robot” oraz polski film biograficzny „Kulej. Dwie strony medalu”.
Natomiast w ramach czwartkowych „Spotkań filmowych” zobaczymy amerykański thriller pt. „Strange Darling”.
„Dziki robot” – USA; animowany/przygodowy; 101 minut, od 7 lat – dubbing.
„Dziki robot” to nowa animacja ze studia Dreamworks.
Film jest realizowany na podstawie bestsellera New York Timesa, autorstwa Petera Browna. To historia robota ROZZUM, w skrócie „Roz” – który rozbija się na niezamieszkanej wyspie i musi się przystosować do surowego otoczenia. Stopniowo uczy się jak przetrwać, buduje relacje ze zwierzętami a nawet zostanie przybranym rodzicem osieroconego pisklęcia.
Reżyserem filmu jest trzykrotnie nominowany do Oscara, Chris Sanders („Krudowie”, „Jak wytresować smoka”, „Lilo i Stich”). Producentem jest Jeff Hermann („Kung Fu Panda”, „Rodzinka rządzi”).
Zapowiada się wspaniała animacja dla małych i dużych.
Reżyseria: Chris Sanders.
Obsada: Lupita Nyong’o, Pedro Pascal, Catherine O’Hara, Bill Nighy, Kit Connor, Stephanie Hsu.
„Mój przyjaciel pingwin” – USA, Brazylia; familijny; 97 minut; od 7 lat – dubbing.
Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia niezwykłej przyjaźni między człowiekiem i małym pingwinkiem, to propozycja dla widzów w każdym wieku. Mądra, piękna historia, która poruszyła serca i wyobraźnię milionów ludzi na świecie, pokazuje, że potrafimy żyć w harmonii ze zwierzętami na naszej planecie.
Uratowany z plamy ropy na oceanie, mały pingwinek buduje więź ze swoim wybawcą tak silną, że nawet rozległy ocean nie jest w stanie ich rozdzielić. Każdego roku pokonuje 5000 mil morskich, aby wrócić do miejsca, w którym znalazł drugi dom. Raz, gdy jego nieobecność zacznie się przedłużać, cała lokalna społeczność z rybackiej wioski połączy siły, aby go odnaleźć.
Reżyseria: David Schurmann.
Obsada: Jean Reno, Adriana Barraza, Alexia Moyano, Nicolás Francella, Rochi Hernández, Juan José Garnica.
„Kulej. Dwie strony medalu” – Polska; biograficzny; 139 minut; od 15 lat.
Historia Jerzego i Heleny Kulejów – najbardziej barwnego małżeństwa Polski lat 60-tych. On – legendarny bokser, podwójny mistrz Europy i ośmiokrotny mistrz Polski, który jako jedyny polski pięściarz wywalczył dwa złota olimpijskie i choć nigdy nie leżał na deskach, to w życiu upadał nie raz. Ona – silna kobieta, która niezmiennie stała u jego boku, ale nie chciała na zawsze pozostać w jego cieniu.
„Kulej. Dwie strony medalu” koncentruje się na okresie między 1964 a 1968 rokiem, kiedy Jerzy Kulej zdobył złoto na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, by następnie powtórzyć ten wyczyn w Meksyku. To wielowymiarowa historia sportowca, jego triumfów na ringu, kolorytu epoki, ale także opowieść o burzliwych losach małżeństwa Kulejów, w którym wielka miłość była wystawiona na próbę radzenia sobie z wielkim sukcesem.
Reżyseria: Xawery Żuławski.
Obsada: Tomasz Włosok, Michalina Olszańska, Tomasz Kot, Andrzej Chyra.
„U Pana Boga w Królowym Moście” – Polska; komedia; 125 minut; od 13 lat.
„U Pana Boga w Królowym Moście” to kontynuacja kultowej serii „U Pana Boga za piecem”, „U Pana Boga w ogródku” i „U Pana Boga za miedzą”, których akcja rozgrywa się na sielankowym Podlasiu.
W najnowszej odsłonie komedii spotykają się ponownie dobrze znani widzom bohaterowie, m.in. proboszcz, komendant i burmistrz.
Tym razem spokojne życie mieszkańców Królowego Mostu mąci przybycie intrygującej studentki archeologii, która zaczyna interesować się lochami pod miejscowym kościołem. Jak się okaże, będzie to początek serii niezwykłych wydarzeń, które będą miały znaczenie dla całej Polski.
W obsadzie wystąpili m.in.: Andrzej Zaborski, Krzysztof Dzierma, Ryszard Doliński oraz (w swojej ostatniej roli) Emilian Kamiński. W rolę przyszłej archeolog wcieliła się Aleksandra Grabowska, a towarzyszyć jej będzie Karol Dziuba, który zagra radcę prawnego Szymona.
Reżyseria: Jacek Bromski.
Obsada: Krzysztof Dzierma, Andrzej Zaborski, Andrzej Seweryn, Karol Dziuba, Aleksandra Grabowska, Emilian Kamiński.
Natomiast w ramach czwartkowych „Spotkań filmowych” 31 października zobaczymy:
„Strange Darling” – USA; thriller; 96 minut; od 15 lat – napisy.
Dzika, pikantna i nieobliczalna randka dwójki nieznajomych przemieni się w morderczy pościg z odjechanymi zwrotami akcji, których nie sposób przewidzieć. Oto niezwykle oryginalny thriller, wyprodukowany przez legendarną wytwórnię Miramax, w której powstawały największe hity Quentina Tarantino.
Dwójka nieznajomych umawia się na randkę i szybko przenosi się do wynajętego pokoju. Jednak w pewnym momencie ich romantyczna i pikantna noc zamienia się w krwawą konfrontację.
Żądny krwi mężczyzna rusza w pościg za ranną kobietą, podążając jej tropem przez dzikie obszary Oregonu. Uciekinierka jest gotowa zrobić wszystko co tylko konieczne, aby przeżyć, ale niestety w wyniku doznanych obrażeń ma coraz mniej siły i jej szanse kurczą się z każdą minutą. Mężczyzna, który jeszcze przed chwilą był jej kochankiem, nie cofnie się przed niczym, aby dorwać swoją ofiarę.
Reżyseria: J.T. Mollner.
Obsada: Willa Fitzgerald, Kyle Gallner, Barbara Hershey, Ed Begley Jr., Madisen Beaty, Eugenia Kuzmina.
A oto cały repertuar na najbliższe dni:
Komentarze
Brak komentarzy