Kino Merkury: W tym tygodniu 'Kruk' z 'Bulionem' namiętności

Kino Merkury: W tym tygodniu 'Kruk' z 'Bulionem' namiętności

Od piątku 30 i soboty 31 sierpnia w kinie Merkury w Białej Podlaskiej zobaczymy trzy premierowe filmy: hiszpański dokument „Maryja. Matka ludzkości”, francuski dramat „Bulion i inne namiętności” oraz amerykański thriller akcji „Kruk”.

Poza tym nadal możemy oglądać zabawne filmy animowane dla dzieci: „Nierozłączni”, „Gru i Minionki: Pod przykrywką” i „W głowie się nie mieści 2” .

Natomiast w ramach czwartkowych „Spotkań filmowych” wyświetlona zostanie komedia kryminalna pt. „Wredne liściki”.

 

Nierozłączni” – Francja, Hiszpania, Belgia; animowany; 85 minut; b.o. – dubbing.

„Nierozłączni” to kumpelska komedia dla całej rodziny od twórców hitu „Toy Story”, w której pełen energii marzyciel Don (Mateusz Banasiuk) i niepewny siebie DJ Piesiu Pies (Borys Szyc) staną przed poważnym zadaniem uratowania Dee (Julia Wieniawa) i innych zabawek; i wspólnie przekonają się, że przyjaźń to największa przygoda!

Reżyseria: Kelsey Mann.

 

„Gru i Minionki: Pod przykrywką” – USA; animowany/komedia/przygodowy; 95 minut, b.o. – dubbing.

W najnowszym filmie o Gru i jego rodzince nasz ulubiony superzłoczyńca, który został agentem Ligi Antyprzestępczej, powraca, by rozpocząć ekscytującą, odważną nową erę minionkowego chaosu w filmie „Gru i Minionki: Pod przykrywką” ze studia Illumination.

Po fenomenalnym przeboju lata 2022 roku „Minionki: Wejście Gru”, który zarobił na całym świecie prawie 1 miliard dolarów, otwiera się nowy rozdział w największej serii filmów animowanych w historii. Rozdział, w którym Gru i Lucy i ich dziewczynki — Margo, Edith i Agnes — witają nowego członka rodziny Gru, Gru Juniora, który uwielbia dręczyć swojego tatę.

Gru musi zmierzyć się z nowym przeciwnikiem w postaci Maxime’a Le Łotra i jego dziewczyny, femme fatale Valentiny, a rodzinka zmuszona jest uciekać i ukrywać się przed Le Łotrem.

Reżyseria: Chris Renaud.

Obsada: Emmy Will Ferrell, Steve Carrell, Kristen Wiig, Emmy Sofia Vergara.

 

W głowie się nie mieści 2” – USA; animowany/komedia; b.o. – dubbing.

W filmie „W głowie się nie mieści 2” produkcji Disneya i Pixara ponownie będziemy mogli podejrzeć, co się dziele w umyśle nastoletniej już Riley.

W kwaterze głównej trwa remont, aby przygotować miejsce dla zupełnie nowych emocji! Radość, Smutek, Gniew, Strach i Odraza, od dawna sprawnie działające razem, nie wiedzą, co sądzić o pojawieniu się Niepokoju, a w dodatku wygląda na to, że nowych gości będzie przybywać.

Reżyseria: Kelsey Mann.

 

Maryja. Matka ludzkości” – Hiszpania; dokumentalny; 102 minuty; od 12 lat – lektor.

„Jestem Matką prawdziwego Boga, przez którego wszystko żyje” – te słowa czczonej od ponad 500 lat Matki Bożej z Guadalupe będą towarzyszyć widzowi filmu „Maryja. Matka ludzkości” przez cały seans.

Fabuła filmu została zbudowana na najstarszym opisie objawień w Guadalupe. Barwnie opowiedziana historia została uzupełniona przez twórców o przepiękne nagrania z tętniącego życiem największego na świecie sanktuarium maryjnego, a także o śledztwo w sprawie najbardziej niezwykłego wizerunku Maryi, który pozostaje fascynującym wyzwaniem dla naukowców i znakiem dla wiernych. Niezwykle wzruszającymi momentami filmu są świadectwa ludzi z całego świata o cudach, których doświadczyli za wstawiennictwem Matki Bożej z Guadalupe. Są one dowodem na to, jak nieskończona miłość Maryi, Matki każdego człowieka, pociesza i leczy rany serc tych, którzy się do Niej zwracają.

Film Andrésa Garrigó trafi do polskich kin 30 sierpnia. Rafael Film wybrał ten tytuł jako klamrę spinającą 10 lat pracy nad dystrybucją i promocją filmów religijnych. Pierwszym religijnym obrazem wprowadzonym do polskich kin dekadę temu był film „Mary’s Land. Ziemia Maryi”, którego nieoczekiwany frekwencyjny sukces i entuzjastyczne recenzje widzów otworzyły w kolejnych latach kina na produkcje z religijnymi wartościami.

Reżyseria: Andrés Garrigó, Pablo Moreno.

Obsada: Karyme Lozano, Angélica Chong, Mario Alberto Hernández, Pepe Vázquez, Emilio Linder, Pedro Hernández, Alejandro Márquez.

 

Bulion i inne namiętności” – Francja; dramat; 135 minut; od 15 lat – napisy.

Czy namiętność może mieć smak? Wietnamsko-francuski reżyser Tran Anh Hung („Rykszarz”, „Zapach zielonej papai”) udowadnia, że zdecydowanie tak! „Bulion i inne namiętności” (nagroda za reżyserię na festiwalu w Cannes) wciąga w świat doskonałej francuskiej kuchni, ale przede wszystkim w zmysłowy sposób pokazuje, że poprzez potrawy, smaki i aromaty można wyrazić najgłębsze uczucia.

Bohaterami osadzonego w drugiej połowie XIX wieku filmu są znakomita kucharka Eugénie (Juliette Binoche) i znany smakosz, gastronom Dodin (Benoît Magimel). Od 20 lat razem gotują, tworzą przepisy i wydają wielkie przyjęcia. Rozmawiają ze sobą głównie za pośrednictwem potraw, przygotowując wspaniałe buliony, sosy, przepiórki, turboty, warzywa z własnego ogrodu czy spektakularne desery. Świat, który wspólnie tworzą, pomaga im przetrwać najtrudniejsze życiowe momenty, a ich relacja przez lata ewoluuje.

Tran Anh Hung, luźno opierając scenariusz na powieści Marcela Rouffa i inspirując się autentyczną postacią Anthelme’a Brillata-Savarina, łączy romans z poetyckim kinem kulinarnym. Udowadnia również, że kino może oddawać niezwykły smak i aromat potraw, tak aby widz mógł rozkoszować się każdym ujęciem. Za oprawę kulinarną „Bulionu i innych namiętności” odpowiada Pierre Gagnaire, słynny francuski szef kuchni. Od czasów „Uczty Babette” nie było w kinach tak smakowitego filmu. Bon appétit!

Reżyseria: Anh Hung Tran.

Obsada: Juliette Binoche, Benoît Magimel, Emmanuel Salinger, Patrick d’Assumçao, Galatéa Bellugi, Jan Hammenecker.

 

„Kruk” – USA; akcja/thriller; 111 minut; od 15 lat – napisy.

Bill Skarsgard jako mściciel przybywający z zaświatów i FKA twigs jako jego ukochana, w nowej ekranizacji kultowego komiksu.

Reżyser wizjonerskich hitów fantasy przedstawia mroczny thriller o miłości, zemście i odkupieniu.

Nowa wersja okrytego mroczną legendą kinowego przeboju, w którym swoją ostatnią rolę zagrał Brandon Lee.

Zakochani Shelley i Eric próbują zacząć nowe życie z dala od przestępczego świata, który ich ukształtował. Jednak przeszłość nie pozwala przed sobą uciec. Gdy oboje padają ofiarami brutalnego morderstwa, Eric u progu zaświatów dostaje propozycję nie od odrzucenia. Aby ocalić duszę ukochanej przed piekłem, musi powrócić na ziemię, by wymierzyć karę odpowiedzialnym za jej śmierć. Tak zaczyna się jego krwawa odyseja przez świat żywych i umarłych.

Reżyseria: Rupert Sanders.

Obsada: Bill Skarsgård, FKA Twigs, Danny Huston, Isabella Wei, Karel Dobrý.

 

Natomiast w ramach czwartkowych „Spotkań filmowych” 5 września zobaczymy:

„Wredne liściki” – Francja, Wielka Brytania; komedia/kryminalny; 102 minuty; od 15 lat – napisy.

Zdobywczyni Oscara Olivia Colman oraz nominowana do Oscara Jessie Buckley w najbardziej niepokornej komedii tego roku twórców filmów „Trzy billboardy za Ebbing”, „Missouri” i „Duchy Inisherin”. Błyskotliwa i wyzwalająco zabawna prawdziwa historia jednej plotki, która rozpaliła całą Anglię!

Mieszkająca w małym angielskim miasteczku bogobojna Edith (Olivia Colman) otrzymuje anonimowe, niezwykle złośliwe listy. O ich autorstwo oskarża swoją sąsiadkę, wyzwoloną i buntowniczą Rose (Jessie Buckley). Jednak z każdym dniem listów przybywa i dostaje je już nie tylko Edith… Kto naprawdę je wysyła?

Reżyseria: Thea Sharrock.

Obsada: Olivia Colman, Jessie Buckley, Timothy Spall, Anjana Vasan, Hugh Skinner, Lolly Adefope.

 


A oto cały repertuar na najbliższe dni:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy