Kino Merkury poleca zwariowaną przygodę z Inspektorem Pająkiem oraz komedię 'Uwierz w Mikołaja'
Od piątku 10 listopada w kinie Merkury w Białej Podlaskiej premiera dwóch nowych filmów: „Inspektor Pająk” i „Uwierz w Mikołaja”:
„Inspektor Pająk” – Hiszpania; animowany/familijny; od 5 lat – dubbing.
Wielka przygoda podczas podniebnej podróży. Najlepszy śledczy w świecie owadów musi rozwiązać zagadkę i ocalić pasażerów samolotu, na którego pokładzie ukrył się tajemniczy złoczyńca.
Dynamiczna akcja, intrygujące postacie, mnóstwo humoru i ekscytujące śledztwo, które da do myślenia nie tylko najmłodszym.
Wsiadając na pokład luksusowego samolotu Inspektor Pająk spodziewał się odpoczynku w miłym towarzystwie. Niestety wśród pasażerów znajduje się tajemniczy złoczyńca. To za jego sprawą w niepokojących okolicznościach znikają kolejni podróżni.
Najlepszy śledczy na świecie wkracza do akcji i rozpoczyna śledztwo. Podejrzanych jest wielu, a tropy plączą się jak nitki pajęczej sieci. Wszystko wskazuje na to, że ktoś wciąga Inspektora w niebezpieczną intrygę, by wyrównać z nim dawne rachunki. Trudno będzie mu odnaleźć czarny charakter wśród tak kolorowej gromady, ale na jego szczęście owady zostawiają ślady!
Reżyseria: Julio Soto Gurpide.
„Uwierz w Mikołaja” – Polska; komedia/romantyczny; od 13 lat.
Bożonarodzeniowa opowieść, która cię zaskoczy! Miłość w romantycznym blasku kominka, tajemniczy nieznajomy oraz spotkanie po latach dawnych kochanków, a wszystko to w magicznym świątecznym czasie, gdy cuda się zdarzają.
Oto pełna humoru, emocji i ciepła ekranizacja książkowego bestsellera Magdaleny Witkiewicz, na podstawie scenariusza królowej polskich komedii – Ilony Łepkowskiej („Miszmasz czyli Kogel Mogel 3”, „Och, Karol 2”) w reżyserii Anny Wieczur („Koniec świata czyli Kogel Mogel 4”). W filmie znalazła się pełna gwiazd obsada, w której każdy znajdzie swoich ulubieńców, a wśród nich: Agnieszka Więdłocha, Antoni Pawlicki, Aleksandra Grabowska, Grzegorz Daukszewicz, Dorota Kolak, Cezary Żak, Mateusz Janicki, Teresa Lipowska i wielu innych. Za produkcję „Uwierz w Mikołaja” odpowiedzialna jest firma MTL Maxfilm – jeden z największych niezależnych producentów filmowych w Polsce, który ma na swoim koncie hity: „8 rzeczy, których nie wiecie o facetach”, „Wkręceni” oraz dwie ostatnie części przebojowej serii „Kogel Mogel”.
To będą święta inne niż wszystkie. Wielkie marzenia wymieszają się z wielkimi niespodziankami, miłość i radość zostaną znalezione w nieoczywistych miejscach, a Mikołajem będzie mógł zostać każdy, kto gotowy jest otworzyć swoje serce. Ludzie z pozoru dalecy staną się sobie bliscy, samotność ustąpi miejsca wspólnemu szczęściu, a najskrytsze pragnienia znajdą swoje spełnienie.
Agnieszka z powodu gwałtownej śnieżycy zostaje odcięta od reszty świata w urokliwej górskiej chatce, a na jej drodze pojawia się tajemniczy i przystojny mężczyzna w stroju Świętego Mikołaja. Pięcioletnia Zosia wraz ze swoją mamą, mimo kiepskiej sytuacji finansowej, próbują przygotować tradycyjną rodzinną wigilię, a pomóc im w tym może Robert – pełniący służbę w święta samotny policjant, który z czystej potrzeby serca chce dla kogoś zrobić coś dobrego. Ten magiczny czas to również szansa, aby pewien mężczyzna ponownie spędził Boże Narodzenie ze swoją ukochaną z dawnych lat – o ile oczywiście kobieta jego życia znajdzie chwilę spokoju, mając pod opieką zwariowanych i nieobliczalnych pensjonariuszy domu opieki Happy End. Niech zwycięży magia świąt i magia miłości!
Reżyseria: Anna Wieczur-Bluszcz.
Obsada: Agnieszka Więdłocha, Mateusz Janicki, Antoni Pawlicki, Wiktoria Nowak, Dorota Kolak, Teresa Lipowska.
Poza tym w kinie Merkury nadal można oglądać filmy „Kajtek Czarodziej”, „Chłopi”, „Psi Patrol: Wielki film”, „Teściowie 2” i „Sound of Freedom. Dźwięk wolności”:
„Kajtek Czarodziej” – Polska, Czechy, Słowacja; fantasy/przygodowy; od 7 lat.
„Kajtek Czarodziej” to zabawny i pełen magii film na motywach powieści Janusza Korczaka, pedagoga i nauczyciela, którego ponadczasowa twórczość wychowała kilka pokoleń polskich dzieci. Za reżyserię filmu odpowiada Magdalena Łazarkiewicz, twórczyni „Ostatniego dzwonka”. Producentami są Sylwester Banaszkiewicz i Marcin Kurek, odpowiedzialni za takie produkcje jak „Sonata”, „80 milionów” czy seriale „Głęboka woda” i „Otwórz oczy”. Napisaną prawie 90 lat temu książkę na język kina przełożyli Magdalena Łazarkiewicz, Katarzyna Terechowicz oraz Kirsten Bonnen Rask i Kasper Bajon. Opowieść o magicznym świecie dziecięcej wyobraźni, dorastaniu i ulepszaniu świata w lekki sposób oddaje najważniejsze skarby filozofii Janusza Korczaka: każde dziecko należy kochać, respektować jego granice i pozwalać mu marzyć!
Chyba każde dziecko pragnie posiadać czarodziejskie moce. A co, kiedy to marzenie się spełni? Kajtek (Eryk Biedunkiewicz), nastoletni chłopiec o wyjątkowo krnąbrnym usposobieniu, wychowuje się z tatą (Grzegorz Damięcki) i babcią (Maja Komorowska). Klasowy psotnik pewnego dnia odkrywa w sobie nadnaturalne umiejętności. Niecodzienny talent w połączeniu z niesfornym charakterem chłopca oznaczają spore kłopoty nie tylko dla szkoły, ale i dla całego miasta. Czarodziejskie moce przejmują bowiem kontrolę nad życiem Kajtka, który od teraz rozprawia się zarówno z nielubianymi nauczycielami, jak i całą szkolną społecznością, zdobywając sympatię i sławę wśród rówieśników. Sytuacja zaczyna się komplikować, gdy o obdarzonego magicznymi zdolnościami chłopca zaczynają rywalizować siły dobra i zła. W którą stronę pójdzie młody czarodziej?
W roli tytułowej występuje Eryk Biedunkiewicz (debiutujący w serialu BBC „Świat w ogniu”), a partnerują mu zarówno debiutanci, jak i gwiazdy polskiego filmu: Maja Komorowska, Karolina Gruszka, Grzegorz Damięcki czy Piotr Głowacki. Za kreację świata pełnego magii odpowiadają m.in. operator obrazu Rafał Paradowski, kostiumografka Dorota Roqueplo, charakteryzatorka Alina Janerka, czy autorzy muzyki Mary Komasa i Antoni Komasa-Łazarkiewicz.
Reżyseria: Magdalena Łazarkiewicz.
Obsada: Eryk Biedunkiewicz, Grzegorz Damięcki, Maja Komorowska, Karolina Gruszka, Martin Hofmann, Piotr Głowacki.
„Psi Patrol: Wielki film” – USA, Kanada; animowany/familijny; b.o. – dubbing.
Kiedy w Mieście Przygód ląduje magiczny meteor, szczeniaki z Psiego Patrolu zyskują supermoce, które przekształcają je w Kosmopieski! Dla Skye, jej nowe moce są spełnieniem marzeń.
Sprawy przybierają gorszy obrót, gdy wróg piesków, Humdinger, ucieka z więzienia i łączy siły z Karoliną, która jest naukowcem. Oboje planują ukraść niezwykłe moce.
Gdy los Miasta Przygód wisi na włosku, Kosmopieski muszą powstrzymać złoczyńców, zanim będzie za późno.
Skye przekona się w końcu, że nawet najmniejszy szczeniak może zrobić największą różnicę.
„Chłopi” – Polska; dramat; od 13 lat.
Film „Chłopi” w reżyserii DK i Hugh Welchmanów został wybrany przez komisję oscarową utworzoną przy Polskim Instytucie Sztuki Filmowej jako polski kandydat do nagród Akademii Filmowej w kategorii Najlepszy Film Zagraniczny. Wyjątkowa animacja malarska zachwyciła widzów i krytyków na festiwalach w Toronto i Gdyni. Jest też wymieniana przez światowe media na listach najlepszych filmów z najważniejszych światowych festiwali filmowych.
Na tle zmieniających się pór roku i sezonowych prac polowych rozgrywają się losy rodziny Borynów i pięknej, tajemniczej Jagny. To właśnie kobiety, w szczególności tragiczna postać Jagny, znajdą się w sercu fabuły. Unikalny mikroświat wiejskiej wspólnoty stanie się pretekstem do opowiedzenia uniwersalnej i niesamowicie aktualnej historii. Historii o tragicznej miłości i życiu w małej społeczności, gdzie reguły i brutalne zasady gry wyznaczają każdemu określone miejsce w grupie, a wyjście poza ciasne ramy grozi upokorzeniem i odrzuceniem.
„Chłopi” zostali zrealizowani w technice animacji malarskiej, która podbiła serca fanów na całym świecie przy poprzedniej produkcji studia – filmie „Twój Vincent”.
Monumentalne dzieło Władysława Reymonta przepełnione jest kwiecistymi opisami przyrody. Film zostanie zrealizowany na podstawie malarstwa okresu Młodej Polski, które idealnie oddaje nastrój powieści. Na dużym ekranie pojawią się interpretacje dzieł takich artystów jak Józef Chełmoński, Ferdynand Ruszczyc czy Leon Wyczółkowski.
Muzykę do filmu stworzy wielokrotnie nagradzany producent Łukasz L.U.C. Rostkowski. Kompozytor w ramach międzynarodowej Rebel Babel Film Orchestra tworzy specjalny słowiański kolektyw muzyków folkowych, którzy tak jak malarze za pomocą tradycyjnych środków (instrumenty ludowe i śpiewy) stworzą magiczny i analogowy pejzaż dopełniający piękno.
Reżyseria: DK Welchman, Hugh Welchman.
Obsada: Kamila Urzędowska, Robert Gulaczyk, Mirosław Baka, Sonia Mietielica, Ewa Kasprzyk, Cyprian Grabowski.
„Teściowie 2” – Polska; komedia; od 15 lat.
Czy tym razem dojdzie do ślubu? Weronika i Łukasz – niedoszła para młoda z pierwszej części postanawia dać sobie drugą szansę i zaprasza rodzinę na ślub i przyjęcie weselne do nadmorskiej miejscowości.
Wśród gości znajdują się dobrze znani już widzom bohaterowie: Wanda i Tadeusz wraz z psem Mirelką, a także rozwiedziona Małgorzata w towarzystwie… o kilkanaście lat młodszego Jana oraz matki. Morze, drinki, roznegliżowani plażowicze to wszystko sprawia, że członkowie rodziny pary młodej coraz bardziej się otwierają i zrzucają kolejne maski.
„Teściowie 2” to kontynuacja świetnie przyjętego zarówno przez widzów jak i krytyków komediowego hitu „Teściowie”.
Reżyseria: Kalina Alabrudzińska.
Obsada: Maja Ostaszewska, Izabela Kuna, Ewa Dałkowska, Adam Woronowicz, Eryk Kulm jr.
„Sound of Freedom. Dźwięk wolności” – USA, Meksyk, Kolumbia; akcja/thriller; od 15 lat – lektor.
Jeden z największych filmowych fenomenów współczesnego kina! Zamrożony przez mainstreamowych dystrybutorów przeleżał na półce 5 lat. Wykupiony dzięki publicznej zbiórce i mobilizacji dziesiątek tysięcy widzów, trafił z początkiem lipca do amerykańskich kin i wywrócił letni box office do góry nogami. Bez typowej dla Hollywood, idącej w miliony dolarów promocji, ale za to z rozchodzącą się wirusowo opinią, że to „film, który każdy powinien zobaczyć”, wspiął się na szczyt rankingów ocen i oglądalności.
„Sound of Freedom. Dźwięk wolności” to prawdziwa historia Tima Ballarda (w tej roli znany z „Pasji” Jim Caviezel), byłego agenta rządowego USA, który rezygnuje z pracy, aby poświęcić życie ratowaniu dzieci przed losem gorszym niż śmierć.
Mimo tematyki twórcy nie szokują drastycznymi scenami, a ładunek emocjonalny przekazu budują w sposób subtelny, choć jednoznaczny. Być może to zadecydowało o tak znakomitych ocenach filmu wśród widzów i tak ogromnym ich zaangażowaniu w oddolną promocję dzieła. Obok Caviezela, w roli Katherine Ballard, na ekranie widzimy zdobywczynię Oscara Mirę Sorvino („Jej wysokość Afrodyta”), a także Billa Campa („Gambit Królowej”, „Joker”, „Lincoln”) wcielającego się w postać „Vampiro” – głównego pomocnika Ballarda.
Reżyseria: Alejandro Monteverde.
Obsada: Jim Caviezel, Bill Camp, Mira Sorvino, Kurt Fuller, Scott Haze, José Zúñiga.
A oto cały repertuar na najbliższe dni:
Komentarze
Brak komentarzy