Kino Merkury: 'Akademia Magii' dla dzieci oraz widowiskowy 'Gladiator' w wersji cyfrowej

Kino Merkury: 'Akademia Magii' dla dzieci oraz widowiskowy 'Gladiator' w wersji cyfrowej

Od piątku w kinie Merkury w Białej Podlaskiej dwie premiery: animowaną komedię dla dzieci „Akademia Magii” oraz odświeżone cyfrowo spektakularne widowisko w reżyserii Ridleya Scotta – „Gladiator”.

Poza tym nadal możemy oglądać świetną komedię animowaną dla dzieci pt. „W głowie się nie mieści 2”, polski komediodramat „Drużyna A(A)”, amerykański melodramat „It Ends With Us” oraz na jednym seansie – hiszpański dokument „Maryja. Matka ludzkości”.

Natomiast w ramach czwartkowych „Spotkań filmowych” wyświetlona zostanie amerykańsko-kanadyjski horror pt. „Kod zła”.

Warto wiedzieć, że 28 i 29 września (sobota i niedziela), z okazji Święta Kina, wszystkie filmy w kinie Merkury w Białej Podlaskiej obejrzymy jedyne za 13 zł. Szczegóły tutaj.

 

„Akademia Magii” – Australia, Irlandia; animowany/komedia; 86 minut, b.o. – dubbing.

Pełna humoru i niezwykłych przygód animowana opowieść o wielkich marzeniach, potędze czarów i o tym, że zawsze trzeba wierzyć w siebie.

Odkryj w sobie magiczną moc!

Przesycona kolorami i fantastyczną muzyką komedia o perypetiach pewnej zakręconej rodzinki.

Trzynastoletnia Betty jest najmłodszą córką w niezwykłej rodzinie Magów z dalekiej krainy Nahwaer. Jej bracia i rodzice obdarzeni są magicznymi mocami, których Betty im trochę zazdrości. Nie wie, że to właśnie z powodu swojego czarodziejskiego dziedzictwa Magowie od lat muszą ukrywać się w małym miasteczku Misty Falls.

W tajemnicy przed rodzicami Betty próbuje odkryć także w sobie magiczną siłę. Gdy ta ujawnia się pod postacią muzyki, zdradza jednocześnie kryjówkę Magów złemu królowi z krainy Nahwear. Teraz Betty, by ocalić bliskich, wyrusza z misją, podczas której będzie musiała stawić czoła ciemnej stronie magii, odkryć rodzinną tajemnicę i udowodnić, że mała dziewczynka może być wielką bohaterką.

Reżyseria: Mark Gravas.

 

W głowie się nie mieści 2” – USA; animowany/komedia; b.o. – dubbing.

W filmie „W głowie się nie mieści 2” produkcji Disneya i Pixara ponownie będziemy mogli podejrzeć, co się dziele w umyśle nastoletniej już Riley.

W kwaterze głównej trwa remont, aby przygotować miejsce dla zupełnie nowych emocji! Radość, Smutek, Gniew, Strach i Odraza, od dawna sprawnie działające razem, nie wiedzą, co sądzić o pojawieniu się Niepokoju, a w dodatku wygląda na to, że nowych gości będzie przybywać.

Reżyseria: Kelsey Mann.

 

„Gladiator” – USA, Wielka Brytania, Malta, Maroko; dramat/historyczny; 155 minut; od 15 lat – napisy.

Od 27 września 2024 roku w kinach ponownie będzie można obejrzeć „Gladiatora” z 2000 roku w wersji cyfrowej.

Spektakularne widowisko w reżyserii Ridleya Scotta było nagrodzone 5 Oscarami.

W rolach głównych: wspaniały Russell Crowe jako Maximus oraz niezwykły Joaquin Phoenix jako Kommodus.

Film jest jednym z najbardziej widowiskowych obrazów w historii kina z wybitną ścieżką dźwiękową, autorstwa Hansa Zimmera.

Reżyseria: Ridley Scott.

Obsada: Russell Crowe, Joaquin Phoenix, Connie Nielsen, Oliver Reed, Derek Jacobi, Djimon Hounsou.

 

„It Ends With Us” – USA; melodramat; 130 minut; od 15 lat – napisy.

„It Ends With Us”, pierwsza powieść Colleen Hoover zaadaptowana na duży ekran, opowiada fascynującą historię Lily Bloom (Blake Lively), kobiety, która przezwycięża traumatyczne dzieciństwo, rozpoczyna nowe życie w Bostonie i spełnia życiowe marzenie o otwarciu własnego biznesu.

Przypadkowe spotkanie z uroczym neurochirurgiem Rylem Kincaidem (Justin Baldoni) zapoczątkowuje intensywną więź. Para szaleńczo zakochuje się w sobie, ale z czasem Lily zaczyna dostrzegać mroczną stronę Ryle’a.

Gdy Lily spotyka swoją pierwszą miłość, Atlasa Corrigana (Brandon Sklenar), jej życie komplikuje się jeszcze bardziej.

Reżyseria: Justin Baldoni.

Obsada: Blake Lively, Justin Baldoni, Jenny Slate, Hasan Minhaj, Amy Morton, Brandon Sklenar.

 

„Maryja. Matka ludzkości” – Hiszpania; dokumentalny; 102 minuty; od 12 lat – lektor.

„Jestem Matką prawdziwego Boga, przez którego wszystko żyje” – te słowa czczonej od ponad 500 lat Matki Bożej z Guadalupe będą towarzyszyć widzowi filmu „Maryja. Matka ludzkości” przez cały seans.

Fabuła filmu została zbudowana na najstarszym opisie objawień w Guadalupe. Barwnie opowiedziana historia została uzupełniona przez twórców o przepiękne nagrania z tętniącego życiem największego na świecie sanktuarium maryjnego, a także o śledztwo w sprawie najbardziej niezwykłego wizerunku Maryi, który pozostaje fascynującym wyzwaniem dla naukowców i znakiem dla wiernych. Niezwykle wzruszającymi momentami filmu są świadectwa ludzi z całego świata o cudach, których doświadczyli za wstawiennictwem Matki Bożej z Guadalupe. Są one dowodem na to, jak nieskończona miłość Maryi, Matki każdego człowieka, pociesza i leczy rany serc tych, którzy się do Niej zwracają.

Film Andrésa Garrigó trafi do polskich kin 30 sierpnia. Rafael Film wybrał ten tytuł jako klamrę spinającą 10 lat pracy nad dystrybucją i promocją filmów religijnych. Pierwszym religijnym obrazem wprowadzonym do polskich kin dekadę temu był film „Mary’s Land. Ziemia Maryi”, którego nieoczekiwany frekwencyjny sukces i entuzjastyczne recenzje widzów otworzyły w kolejnych latach kina na produkcje z religijnymi wartościami.

Reżyseria: Andrés Garrigó, Pablo Moreno.

Obsada: Karyme Lozano, Angélica Chong, Mario Alberto Hernández, Pepe Vázquez, Emilio Linder, Pedro Hernández, Alejandro Márquez.

 

„Drużyna A(A)” – Polska; dramat/komedia; 132 minuty; od 15 lat.

Czwórka uzależnionych krzyżowo anonimowych alkoholików, żeby uratować swój ośrodek terapeutyczny, podejmuje się przeszmuglowania przez całą Polskę dwóch cystern spirytusu. Dla własnego bezpieczeństwa porywają w podróż swojego terapeutę.

Podróż okazuje się jednak bardziej niebezpieczna niż się spodziewali, bo w ślad za nimi – a raczej za nielegalnym alkoholem, który przewożą – podąża również celniczka, która nie do końca jest tym, za kogo się podaje. Od tej pory wszystko się komplikuje.

Czy Leszkowi, Wioli, Dominikowi, Karolinie i Wojtkowi uda się zakończyć misję, ale też nie ulec słabościom i nie przerwać terapii?

Reżyseria: Daniel Jaroszek.

Obsada: Danuta Stenka, Maria Sobocińska, Magdalena Cielecka, Łukasz Simlat, Michał Żurawski, Mikołaj Kubacki.

 

Natomiast w ramach czwartkowych „Spotkań filmowych” 3 października zobaczymy:

„Kod zła” – USA, Kanada; horror/thriller; 101 minut; od 15 lat – napisy.

„Kod zła” to spotkanie z najbardziej intrygującą rolą w karierze nagrodzonego Oscarem Nicolasa Cage’a („Dream scenario”, „Mandy”), u boku którego wystąpiła gwiazda świetnie przyjętego „Coś za mną chodzi” – Maika Monroe.

Za scenariusz i reżyserię odpowiedzialny jest Osgood Perkins, twórca horrorów „Małgosia i Jaś” oraz „Zło we mnie”, a prywatnie syn grającego główną rolę w legendarnej „Psychozie” Alfreda Hitchcocka – Anthony’ego Perkinsa.

Agentka FBI Lee Harker zostaje przydzielona do nierozwiązanej sprawy seryjnego mordercy sprzed lat. W wyniku nieoczekiwanego obrotu zdarzeń ujawnione zostają dowody okultyzmu obecne podczas dokonywania zbrodni. Harker odkrywa osobiste powiązanie z zabójcą i zrobi wszystko, aby go powstrzymać, zanim ten uderzy ponownie.

Reżyseria: Oz Perkins.

Obsada: Maika Monroe, Nicolas Cage, Alicia Witt, Blair Underwood, Dakota Daulby, Lisa Chandler.

 


A oto cały repertuar na najbliższe dni:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy