Hitowy horror '28 lat później', a dla dzieci 'Smerfy' i 'Basia' w kinie Merkury

Hitowy horror '28 lat później', a dla dzieci 'Smerfy' i 'Basia' w kinie Merkury

Od piątku i soboty (11 i 12 lipca) w kinie Merkury w Białej Podlaskiej zobaczymy premiery dwóch filmów: amerykańskiej animacji „Smerfy. Wielki film” oraz horroru „28 lat później”.

Poza tym w najbliższych dniach nadal możemy oglądać polską animację „Basia. Mam swój świat”, film familijny „Heidi ratuje rysia”, komedię przygodową dla całych rodzin „Lilo i Stitch” (aktorska wersja animowanego hitu Disney’a z 2002 roku) oraz film familijny „Jak wytresować smoka”.

Natomiast w ramach czwartkowych „Spotkań filmowych” obejrzymy thriller pt. „Surfer”, z Nicolasem Cage’m w roli głównej.

 

Smerfy. Wielki film” – USA; animowany; 92 minuty, b.o. – dubbing.

„Smerfy. Wielki film” to amerykańska animowana komedia muzyczna fantasy z 2025 roku, oparta na serii komiksów „Smerfy”, stworzonej przez belgijskiego twórcę komiksów Peyo. Oryginalną piosenkę do ścieżki dźwiękowej filmu napisała i nagrała m.in. Rihanna.

Ukochani, niebiescy bohaterowie powracają do kin. Kiedy Papa Smerf zostaje w tajemniczy sposób porwany przez czarodziejów Gargamela i jego brata Razamela, Smerfetka poprowadzi misję Smerfów do prawdziwego świata, aby go uratować. Z pomocą nowych przyjaciół Smerfy odkryją, co jest ich przeznaczeniem.

Reżyseria: Chris Miller.

 

Basia. Mam swój świat” – Polska; animowany; 45 minut, b.o.

Basia ma pięć lat, mocny charakterek i oryginalne spojrzenie na świat. Jej każdy dzień jest pełen zabawy i pasiastego humoru. Razem ze swoim pluszowym przyjacielem Miśkiem Zdziśkiem powraca w nowej odsłonie adaptacji kultowych książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak!

Rezolutna Basia dobrze wie, czego chce. Wie też, czego nie chce. Żelki mogłaby jeść nawet na śniadanie, więc kiedy tylko nadarza się okazja, bardzo chętnie sięga po słodycze! Wizyta u dentysty jednak nie spotyka się z takim samym entuzjazmem bohaterki. Oczywiście to nie przez to, że nie chce prowadzić zdrowego trybu życia! Basia uwielbia bawić się na dworze, grać w piłkę nożną oraz zawsze jest chętna, żeby wyjechać w podróż z rodziną. Siedzenie w miejscu zdecydowanie nie jest dla niej!

„Basia. Mam swój świat” to kolejna odsłona uwielbianego przez najmłodszych widzów serialu, który wiernie odzwierciedla styl i humor adaptowanych książek. Każdy odcinek opowiada nową przygodę, przepełnioną radością, dobrymi wartościami i świetną zabawą.

Odcinki, które zobaczymy w trakcie seansu:
– Basia i podróż
– Basia i słodycze
– Basia i dentysta
– Basia i piłka nożna

Reżyseria: Robert Jaszczurowski, Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz.

 

Heidi ratuje rysia” – Niemcy, Hiszpania, Belgia; animowany/familijny; 78 minut, b.o. – dubbing.

Najsłynniejsza dziecięca bohaterka Szwajcarii powraca, by ocalić małego rysia i dziką alpejską przyrodę. Za powstaniem filmu „Heidi ratuje rysia” stoi scenarzysta hitów „Gnomeo i Julia” oraz „Corgi, psiak królowej”, a także producent „Pszczółki Mai: Miodowe igrzyska”. Opowieść inspirowana niezwykle popularną książką i postaciami wykreowanymi przez Johannę Spyri zabierze widzów – małych i dużych – w porywającą górską przygodę, niosąc ze sobą cenną lekcję troski o naturę i dzikie zwierzęta. Zapierające dech w piersiach efekty wizualne, zachwycające krajobrazy i potężny przekaz ekologiczny sprawiają, że animacji tej udało się uchwycić niewinność i radość, które ukształtowały dzieciństwo wielu pokoleń.

Wysoko w górach, wraz ze swoim dziadkiem, mieszka Heidi. Dziewczynka kocha wszystkie zwierzęta, więc gdy pewnego dnia wraz ze swoim przyjacielem Peterem odnajdują uwięzionego między skałami małego rysia, postanawiają mu pomóc. Zwierzątko wymaga leczenia oraz potrzebuje wrócić do swojej dzikiej rodziny daleko w górach. Bez wiedzy dziadka, Heidi, Peter i niezastąpiony pies rasy bernardyn biorą na siebie misję uratowania małego przyjaciela. Sprawy się jednak komplikują, gdy pewien chciwy biznesmen postanawia wybudować w górach tartak i zastawia pułapki na dzikie zwierzęta. Teraz Heidi i Peter muszą chronić nie tylko rysia i jego rodzinę, ale także swoją wioskę i ukochaną przez nich naturę.

ReżyseriaToby Schwarz.

 

Lilo i Stitch” – USA; komedia/przygodowy; 108 minut, od 6 lat – dubbing.

„Lilo i Stitch” – aktorska wersja animowanego hitu Disney’a z 2002 roku – to szalona, zabawna i wzruszająca opowieść o samotnej dziewczynce z Hawajów, Lilo Pelekai, i zbiegłym przybyszu z kosmosu, Stitch, którzy uczą się rozumieć nawzajem i tworzą rodzinę.

Lilo, wychowywana przez swoją starszą siostrę Nani, znajduje Stitcha, eksperyment genetyczny numer 626, stworzony aby siać chaos we wszechświecie, który uciekł z obcej planety. W wyniku nieszczęśliwego wypadku trafia na Ziemię i tam zostaje oswojony przez hawajską dziewczynkę Lilo. Pomimo ich początkowych różnic, uczą się, że rodzina to coś, co możesz stworzyć, a nie tylko to, co masz. Stich, początkowo stworzony do niszczenia, odkrywa, że może być również kochanym i troskliwym.

Film wyreżyserował Dean Fleischer Camp, nominowany do Oscara za animację „Marcel Muszelka w różowych bucikach”. W rolach głównych wystąpili Maia Kealoha, Sydney Elizebeth Agudong, Billy Magnussen, Tia Carrere, Hannah Waddingham, Chris Sanders, oraz Courtney B. Vance i Zach Galifianakis. Producentami są Jonathan Eirich i Dan Lin, zaś producentami wykonawczymi – Tom Peitzman i Ryan Halprin.

Reżyseria: Dean Fleischer-Camp.

Obsada: Maia Kealoha, Chris Sanders, Sydney Agudong, Zach Galifianakis, Billy Magnussen, Kaipo Dudoit.

 

Jak wytresować smoka” – USA, Wielka Brytania; familijny; 126 minut, od 7 lat – dubbing.

Trzykrotnie nominowany do Oscara i zdobywca Złotego Globu Dean DeBlois, wizjoner stojący za animowaną trylogią DreamWorks Animation „Jak wytresować smoka”, przedstawia oszałamiającą, aktorską wersję pierwszego filmu, który zapoczątkował ukochaną serię.

Surowa wyspa Berk, gdzie od pokoleń wikingowie i smoki są zaciekłymi wrogami. Pomysłowy, ale ciągle pomijany syn wodza (Gerard Butler), Czkawka (Mason Thames), przeciwstawia się wielowiekowej tradycji, kiedy zaprzyjaźnia się ze Szczerbatkiem, przerażającym smokiem z gatunku Nocnej Furii. Ich nieprawdopodobna więź ujawnia prawdziwą naturę smoków, podważając fundamenty społeczeństwa wikingów.

Z zaciekłą i ambitną Astrid (Nico Parker) i ekscentrycznym kowalem Pyskaczem (Nick Frost) u boku, Czkawka konfrontuje się ze światem rozdartym strachem i niezrozumieniem. Gdy pojawia się starożytne zagrożenie, zagrażające zarówno wikingom, jak i smokom, przyjaźń Czkawki ze Szczerbatkiem staje się kluczem do budowania nowej przyszłości. Razem podążają kruchą ścieżką w kierunku pokoju, wznosząc się poza granice swoich światów i na nowo definiując, co to znaczy być bohaterem i przywódcą.

Reżyseria: Dean DeBlois.

Obsada: Mason Thames, Gerard Butler, Nico Parker, Nick Frost, Julian Dennison, Gabriel Howell.

 

28 lat później” – Wielka Brytania, USA; horror; 116 minut, od 15 lat – napisy.

W 2002 roku wszedł do kin obraz „28 dni później”. Kontynuacja, „28 tygodni później”, miała premierę w 2007 roku. W 2025 roku zobaczymy film „28 lat później”, ze znakomitą obsadą: Jodie Comer, Aaron Taylor-Johnson i Ralph Fiennes.

Ponownie za reżyserię odpowiada nagrodzony Oscarem Danny Boyle („Slumdog. Milioner z ulicy”) i nominowany do Oscara scenarzysta Alex Garland („Ex Machina”). Twórcy łączą siły w nowej, porywającej produkcji „28 lat później”.

W nowych okolicznościach kwarantanna jest bezwzględnie egzekwowana. Niektórzy znaleźli sposób na przetrwanie wśród zarażonych. Jedna z takich grup ocalałych znajduje się na niewielkiej wyspie połączonej z lądem dobrze strzeżonym przejściem. Kiedy jeden z członków grupy opuszcza wyspę i wyrusza w podróż do mrocznego serca krainy, odkrywa tajemnice i straszne rzeczy, które się zdarzyły.

Reżyseria: Danny Boyle.

Obsada: Jodie Comer, Aaron Taylor-Johnson, Ralph Fiennes, Jack O’Connell, Cillian Murphy, Erin Kellyman.

 

Natomiast w ramach czwartkowych „Spotkań filmowych” 17 lipca zobaczymy:

„Surfer” – USA, Australia; thriller; 99 minut; od 15 lat – napisy.

Zdobywca Oscara, niepowtarzalny Nicolas Cage, szuka zemsty na grupie surferów, którzy upokorzyli go na oczach nastoletniego syna.

Rozpalona piekielnym upałem australijska plaża staje się koszmarną pułapką dla zwykłego faceta, który chciał tylko skorzystać z uroków tutejszych fal.

Wciągająca jak narkotyk mikstura „Na fali” i „Fight Clubu”. Opowieść o narodzinach obsesji, która może prowadzić do piachu.

Były surfer (Nicolas Cage) powraca na rajską plażę swojego dzieciństwa, by spędzić czas z nastoletnim synem. To ma być męski weekend pośród oceanicznych fal. Jednak grupa lokalsów, roszczących sobie prawa do tutejszej plaży, zabrania przybyszom wstępu na „ich teren”. Rozdrażniony przez zaczepki aroganckich osiłków mężczyzna próbuje pokazać, kto tu rządzi, i zachować twarz w oczach syna. Wkrótce boleśnie przekona się jednak, w jak nierówną wdał się grę. Rozpalona piekielnym upałem plaża staje się koszmarną pułapką, z której wyrwać się może jedynie stawiając czoła lokalnej bandzie, przed którą drży nawet policja.

Reżyseria: Lorcan Finnegan.

Obsada: Nicolas Cage, Julian McMahon, Nicholas Cassim, Miranda Tapsell, Alexander Bertrand, Justin Rosniak.

 


A oto cały repertuar na najbliższe dni:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy