Głośne filmy 'Śnieżka' i 'Przepiękne' do obejrzenia w kinie Merkury

Głośne filmy 'Śnieżka' i 'Przepiękne' do obejrzenia w kinie Merkury

Od piątku 21 marca w kinie Merkury w Białej Podlaskiej premiera filmu familijno-przygodowego pt. „Śnieżka”.

Poza tym w najbliższych dniach nadal możemy oglądać animację dla dzieci „Elfy rozrabiają”, polski dramat religijny „Ja jestem niepokalane poczęcie” oraz komediodramat obyczajowy „Przepiękne”. Na ekran kina powróci również – w ramach „Rekolekcji z filmem” – hiszpański dokument fabularyzowany „Serce Ojca”.

Natomiast w ramach czwartkowych „Spotkań filmowych” obejrzymy polski komediodramat „To nie mój film”.

 

„Elfy rozrabiają” – Niemcy; animowany/dla dzieci; 76 minut, b.o. – dubbing.

Czy to krasnoludki? A może gnomy? Nie! To małe, ale zwariowane elfy w wielkim mieście, które przeżyją największą przygodę pod spiczastą czapeczką! Oto animacja uhonorowana nagrodą Kids Audience Award przez dziecięcą publiczność 20. Festiwalu Filmowego w Zurychu, a także prezentowana na międzynarodowych festiwalach dla dzieci i młodzieży Schlingel w Saksonii i Michel w Hamburgu.

Czas na fantastyczną zabawę z największymi (i najmniejszymi zarazem) przyjaciółmi człowieka prosto od reżyserki kinowych przygód „Zająca Maxa”. Za jakość animacji i wygląd bohaterów odpowiadają specjaliści od filmów dla całej rodziny, którzy mają na swoim koncie pracę przy hitach: „Renifer Niko ratuje brata”, „Ups! Arka odpłynęła” i „Zadziwiający kot Maurycy”. Film inspirowany twórczością literacką Augusta Kopischa.

Elfi należy do zgranej ekipy elfów, które mieszkają w wielkim mieście. Przemykając się między wysokimi budynkami, służą swoją drobną pomocą mieszkającym tam ludziom i pozornie zwyczajne odnalezienie zagubionej maskotki staje się dla nich czystą przyjemnością. Pewnego dnia okazuje się jednak, że w tej samej metropolii grasuje gang innych elfów, które słyną z wykorzystania najnowocześniejszych technologii oraz przodują jeżeli chodzi o zabawę i poszukiwanie mocnych wrażeń. Jednym z przedstawicieli nowych znajomych jest najmłodszy w grupie Bo, z którym zaprzyjaźnia się Elfi. Czy dzięki poznaniu się tej dwójki możliwe będzie pogodzenie się obu elfich klanów po ponad 250 latach? Mali bohaterowie przekonają się o wielkiej mocy, jaką kryje w sobie przyjaźń!

Reżyseria: Ute von Münchow-Pohl.

 

Śnieżka” – USA, Niemcy; familijny/przygodowy; 105 minut, od 6 lat – dubbing.

W tytułowej roli zobaczymy Rachel Zegler („West Side Story”), a Gal Gadot („Wonder Woman”) wcieli się w Złą Królową, demoniczną macochę Śnieżki. Film opowiada na nowo ponadczasową historię, pełną czarów, emocji i ukochanych bohaterów, jak: Mędrek, Gapcio, Gburowaty, Wesołek, Śpioszek i Apsik.

Za reżyserię odpowiada Marc Webb („Niesamowity Spider-Man”), natomiast produkcją zajęli się Marc Platt („Mała Syrenka”) i Jared LeBoff („Dziewczyna z pociągu”), przy wsparciu producenta wykonawczego Calluma McDougalla („Mary Poppins powraca”). Film uświetnią nowe, oryginalne piosenki autorstwa Benja Paska i Justina Paula („Dear Evan Hansen”).

Przygotujcie się na magiczno-muzyczną podróż do świata „Królewny Śnieżki”, gdzie klasyczna opowieść nabiera nowego blasku.

Reżyseria: Marc Webb.

Obsada: Rachel Zegler, Gal Gadot, Andrew Burnap, Ansu Kabia.

 

Przepiękne!” – Polska; dramat/komedia/obyczajowy; 119 minut, od 13 lat.

„Przepiękne!” to film, który poruszy serca wszystkich kobiet. Opowiada historie sześciu wyjątkowych bohaterek, z których każda na swój sposób walczy o swoje szczęście i spełnienie. To opowieść o codziennych wyzwaniach, o marzeniach, które nigdy nie gasną, i o odwadze potrzebnej, by żyć w zgodzie ze sobą.

Magda (Nieradkiewicz) próbuje pogodzić wychowanie dwójki małych dzieci z prowadzeniem domu, a jednocześnie pragnie wrócić do pracy i realizować swoje zawodowe ambicje. Basia (Ścisłowicz), skryta za murem nieufności, za wszelką cenę unika miłości, choć bardzo jej pragnie. Krysia (Śleszyńska), po trzydziestu latach małżeństwa, chce czerpać z życia pełnymi garściami, nawet jeśli jej mąż nie podziela jej entuzjazmu. Agata (Herman), odnosząca sukcesy bizneswoman, nie potrafi odnaleźć nici porozumienia z nastoletnią córką (Bilinka). Julia (Urzędowska) jest gotowa poświęcić wszystko, by przedłużyć swoją karierę w branży, która ceni tylko młodość i urodę. A mała Tosia (Szmidt)? Ona po prostu szuka odpowiedzi na wielkie pytania, które stawia przed nią życie.

„Przepiękne!” to film, który bawi, wzrusza i chwyta za serce. Obejrzysz go z zapartym tchem i paczką chusteczek pod ręką.

Reżyseria: Katarzyna Priwieziencew.

Obsada: Hanna Śleszyńska, Olaf Lubaszenko, Marta Nieradkiewicz, Marta Ścisłowicz, Katarzyna Herman, Kamila Urzędowska, Mikołaj Roznerski, Konrad Eleryk.

 

Ja jestem niepokalane poczęcie” – Polska; dramat/dokument fabularyzowany/religijny; 80 minut, od 12 lat.

Ja jestem Niepokalane Poczęcie. Tak Matka Boża przedstawia się św. Bernadecie w 1858 roku w Louredes. Dlaczego akurat tak chce być określana?

Aby to zrozumieć, w filmie „Ja jestem Niepokalane Poczęcie” grupa ekspertów z Polski, USA i Francji analizuje greckie teksty Pisma Świętego, apokryfy, objawienia, tradycję Kościoła, a także dogmat o Niepokalanym Poczęciu.

Wyniki przeprowadzonych analiz zobrazowane są w postaci scen fabularnych, przedstawiających fragmenty Ewangelii z udziałem Maryi, matki Chrystusa. Film ukazuje Jej niezwykłą rolę w Boskim planie zbawienia świata, pomaga zrozumieć istotę Maryi, Jej relacji z Bogiem, a także Jezusem – ich wspólnym Synem.

Dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązać technologicznych, a także połączeniu ekranów ledowych ze scenografią zbudowaną w sposób tradycyjny, w filmie „Ja Jestem Niepokalane Poczęcie” możemy cofnąć się o 2000 lat i niemalże uczestniczyć w najważniejszych momentach życia Maryi i Jezusa, takich jak: cud w Kanie Galilejskiej, Ostatnia Wieczerza czy Golgota.

Reżyseria: Michał Kondrat.

Obsada: Maria Jóźwin, Kamil Przystał, Natalia Strzelecka, Dominika Handzlik, Karol Franciszek Nowiński, Dorota Liliental, Andrzej Róg, Michał Krzywicki, Maria Coman.

 

Serce Ojca” – Hiszpania; dokument fabularyzowany; 91 minut, od 12 lat – lektor.

Kim był człowiek, którego sam Bóg wybrał na ziemskiego ojca dla swojego Syna? Czy współczesny świat go potrzebuje? Jak to się dzieje, że kult św. Józefa jest obecny na całym świecie, a kościoły pod jego wezwaniem znajdują się nawet w krajach, w których chrześcijanie są prześladowani? Jaką rolę pełnił św. Józef w objawieniach fatimskich?

Na te i wiele innych pytań odpowiedzi szukają twórcy filmu „Serce Ojca”. Aby rozwikłać zagadkę działania św. Józefa, odwiedzili różne kraje na całym świecie: Włochy, Francję, Kanadę, Hiszpanię i Polskę.

Okazuje się, że św. Józef jest niezwykle aktywnym orędownikiem milionów ludzi! W filmie widz zobaczy liczne świadectwa nawróceń, uzdrowień i działania świętego w życiu konkretnych osób. Odkryje przy tym, że historia życia św. Józefa to opowieść o dobru, nadziei, o rodzinie, wielkiej miłości do Maryi i Jezusa oraz sile opartej na pełnym zawierzeniu woli Boga.

Mimo swojego milczenia, ziemski opiekun Jezusa spełnił fundamentalną rolę w dziele zbawienia. To bez wątpienia święty bardzo potrzebny dzisiejszemu światu!

Reżyseria: Andrés Garrigó.

Obsada: María Gil, Paco Pérez-Reus.

 

Natomiast w ramach czwartkowych „Spotkań filmowych” 27 marca zobaczymy:

„To nie mój film” – Polska; dramat/komedia; 99 minut; od 15 lat.

Wanda i Janek są ze sobą „od zawsze”. Jednak po dziesięciu latach ich związek przypomina kabel od ładowarki, który pogryzł pies – niby jeszcze ładuje, ale to nie ma prawa działać. Po kolejnej kłótni, nie wiadomo właściwie o co, podejmują decyzję: udają się na wyprawę ostatniej szansy.

Kupują sanki, ładują na nie tylko niezbędne rzeczy i ruszają brzegiem zimowego Bałtyku. Jeśli nie zejdą z plaży i nie złamią zasad podróży, zostaną ze sobą na zawsze. Jeśli im się nie uda, nigdy więcej się już nie zobaczą.

Reżyseria: Maria Zbąska.

Obsada: Zofia Chabiera, Marcin Sztabiński, Mariusz Saniternik, Elżbieta Karkoszka, Andrzej Iwaniuk, Jarosław Dutkiewicz.

 


A oto cały repertuar na najbliższe dni:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy