Gdyby tak mieć magiczną kredkę... Na superfilm familijny zaprasza kino Merkury

Gdyby tak mieć magiczną kredkę... Na superfilm familijny zaprasza kino Merkury

Od piątku 2 sierpnia w kinie Merkury w Białej Podlaskiej zobaczymy – jeśli chodzi o nowości – familijne fantasy dla dzieci pt. „Harold i magiczna kredka”. Poza tym nadal możemy oglądać animowaną przygodę dla dzieci pt. „Zak i Wowo: Tropiciele magii”, a także pełną akcji komedię science-fiction „Deadpool & Wolverine”.

Natomiast w ramach czwartkowych „Spotkań filmowych” wyświetlony zostanie dokument fabularyzowany „Cztery córki”.

 

„Zak i Wowo: Tropiciele magii” – Francja, Kanada; animowany/fantasy/przygodowy; 85 minut, b.o. – dubbing.

Twórcy roztańczonej „Baleriny” i rozpalających serca „Niezgaszalnych” zapraszają na niezwykłą podróż po krainie pełnej magii i zdumiewających zwierząt. W zapierającej dech w piersiach wędrówce po miejscach nie z tego świata towarzyszyć wam będzie zaczarowany olbrzym, skurczony do rozmiarów słodkiego futrzaka i ekipa jego wiernych kompanów. Wspólnie odkryjecie, co to prawdziwa przyjaźń i zaufanie. Poznacie niebywałe zaklęcia, moc żywiołów i udacie się w epicką misję ratunkową poza granice wyobraźni.

W samym sercu baśniowego świata, zamieszkanego przez fantastyczne zwierzęta i dzikie stwory, trzynastoletni Zak wyrusza na poszukiwanie swojego brata bliźniaka Kyle’a, który zaginął w tajemniczych okolicznościach. W pełnej wyzwań i niebezpieczeństw podróży towarzyszą mu babcia NaïNaï, dzielna i potrafiąca komunikować się ze stworzeniami wojowniczka Indiana oraz Wowo – niegdyś wysoki na trzy metry olbrzym, teraz zamieniony za sprawą magii w uroczego i zwariowanego futrzaka. Czy kluczem do odnalezienia zaginionego brata okaże się zaczarowany jadeitowy kamień, którego supermocy Zak nie potrafi jeszcze kontrolować?

Reżyseria: Philippe Duchene, Yannick Moulin.

 

„Harold i magiczna kredka” – USA; familijny/fantasy; 92 minuty; od 7 lat – dubbing.

„Harold i magiczna kredka”, czyli filmowa adaptacja ukochanego klasyka dla dzieci autorstwa Crocketta Johnsona!

Harold (Zachary Levi) żyje na kartach książki, gdzie wszystko co narysuje fioletową kredką ożywa. Nic więc dziwnego, że podróż do świata fizycznego jest dla niego szokiem, a magiczna kredka, która działa również w naszym świecie, wywołuje więcej zabawnych nieporozumień niż Harold mógłby sobie wyobrazić.

Kiedy kredka, która ma przecież moc nieograniczonej wyobraźni, wpada w niepowołane ręce, potrzeba całej kreatywności Harolda i jego przyjaciół, aby ocalić zarówno prawdziwy świat, jak i jego samego.

Reżyser tej rodzinnej i ciepłej komedii przygodowej Carlos Saldanha jest dobrze znany z uwielbianych filmów animowanych, takich jak „Epoka lodowcowa”, „Rio” czy „Ferdynand”.

Reżyseria: Carlos Saldanha.

Obsada: Zachary Levi, Zooey Deschanel, Benjamin Bottani, Jemaine Clement, Ravi Patel, Lil Rel Howery, Camille Guaty, Tanya Reynolds.

 

Deadpool & Wolverine” – USA, Chiny; akcja/komedia/science-fiction; 127 minut; od 16 lat – dubbing lub napisy.

Ryan Reynolds i Hugh Jackman powracają w rolach kultowych superbohaterów! Dochodzący do siebie Wolverine spotyka pyskatego Deadpoola, z którym łączy siły, by stawić czoła wspólnemu wrogowi.

Amerykański fantastycznonaukowy film akcji z 2024 roku na podstawie serii komiksów o postaciach Deadpoola i Wolverine’a wydawnictwa Marvel Comics.

Za reżyserię filmu odpowiadał Shawn Levy na podstawie scenariusza, który napisał wspólnie z Rhettem Reesem, Paulem Wernickiem, Zebem Wellsem i Ryanem Reynoldsem.

Po zawodowych rozczarowaniach i trwającym kryzysie wieku średniego, Wade Wilson teraz sprzedaje używane samochody. Odwiesił swój kostium superbohatera do chwili, gdy jego rodzina, przyjaciele i cały świat będą zagrożeni. Stawką jest życie wszystkich, których kocha. Deadpool musi więc współpracować z niechętnym do tego Wolverine’em, aby walczyć o ich przetrwanie i ostatecznie o ich dziedzictwo.

Reżyseria: Shawn Levy.

Obsada: Ryan Reynolds, Hugh Jackman, Emma Corrin, Morena Baccarin, Rob Delaney, Leslie Uggams.

 


Natomiast w ramach czwartkowych „Spotkań filmowych” 8 sierpnia zobaczymy:

„Cztery córki” – Francja, Tunezja, Niemcy; dokument fabularyzowany; 107 minut; od 15 lat – napisy.

Kaouther Ben Hania porusza problem przemocy i traum, przekazywanych z pokolenia na pokolenie. To bardzo zaskakujący film, również od strony formalnej.

Reżyserka zdecydowała się na niecodzienny eksperyment – zacierając granicę między dokumentem a fikcją, wprowadziła na plan dwie aktorki. Zastępują one dwie nieobecne córki tunezyjskiej matki, Olfy, które dołączyły do ISIS.

Kaouther Ben Hania, filmując twarze i emocje z bliska, w zaufaniu i współudziale kobiet stworzyła intymny portret rodziny.

Reżyseria: Kaouther Ben Hania.

Obsada: Hend Sabri, Olfa Hamrouni, Eya Chikhaoui, Tayssir Chikhaoui, Nour Karoui, Ichrak Matar.

 

A oto cały repertuar na najbliższe dni:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy