X Bialskopodlaskie Zakończenie Sezonu Motocyklowego [GALERIA]

Zakończenie sezonu zorganizowano 6 października, a rozpoczęło je spotkanie na placu Wolności. Była okazja do podsumowania mijającego sezonu, rozmów o łączącej ich pasji, ale i o bezpieczeństwie. Barbara Oleszczuk z Ośrodka Szkolenia Kierowców Oleszczuk podkreśla, że jej obecność na spotkaniu wynika z potrzeby uświadamiania kierowców.

– Auto ma cztery koła, karoserię, a motocykl nie. Ma za to dużą moc, więc kierowca musi być bardzo dobrze przygotowany, żeby sobie poradzić. Egzaminy zdaje się trudniej niż kiedyś. Wcześniej kartę motorowerową dzieci zdawały w szkole, teraz mają państwowy egzamin – zwraca uwagę. Podkreśla też, że coraz więcej kobiet przychodzi na kursy i chce nauczyć się jazdy na motocyklu. – Chcą mieć wiatr we włosach. Może nie osiągną takich prędkości, ale też chcą być niezależne.

Na motoryzacyjne wydarzenie przybyli nie tylko bialczanie, ale także posiadacze dwóch kółek chociażby z Międzyrzeca Podlaskiego. Nie brakowało też motocyklistów z Białegostoku, Komarówki Podlaskiej oraz z bliższych okolic Białej Podlaskiej.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy