Piesza pielgrzymka na Jasną Górę

BIAŁA PODLASKA Tuż po mszy w kościele Wniebowzięcia NMP przy ul. Długiej pielgrzymi z Białej Podlaskiej i regionu ruszyli na pątniczy szlak. Ich droga potrwa łącznie 14 dni, a celem jest Jasna Góra.

Pątnicy wczesnym rankiem spotkali się na nabożeństwie pod przewodnictwem biskupa pomocniczego diecezji siedleckiej, ks. Grzegorza Suchodolskiego. Msza przy udziale proboszczów wszystkich bialskich parafii zgromadziła nie tylko tych, którzy ruszyli do Częstochowy, ale osoby odprowadzające pątników na przykład do Drelowa albo rozpoczynających pielgrzymowanie duchowe. Choć pogoda nie zapowiadała się optymistycznie, uśmiechy nie znikały z ust.

– Wyruszamy z wielką wiarą i pozytywnym nastawieniem. Chcemy przeżyć coś dobrego, w sensie duchowym. Wiem, że osoby idące na pielgrzymkę mają za co dziękować oraz o co prosić. Co roku wyruszają trzy grupy. W tym roku grupa 10A jest połączona z grupą 11, to dekanaty Biała-Północ i Biała-Południe oraz dekanaty terespolski i janowski, do tego grupa 10B, którą prowadzą kapucyni. Łącznie zapisało się około 90 osób – informuje ks. Marek Strzeżysz, wicekierownik Pieszej Podlaskiej Pielgrzymki na Jasną Górę. Dodaje, że nie należy skupiać się na trudach, bo wtedy bywa ciężko. – Gdy pomyślimy, że są to rekolekcje, że mamy swoje intencje, to człowieka uskrzydla, bo idzie się dla wyższych celów. Celem jest spotkanie z Panem Bogiem.

Więcej w wydaniu papierowym „Podlasianina”.

GALERIA:

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy