Do zobaczenia w Merkurym: komedia romantyczna 'Materialiści', a dla dzieci 'Basia' i 'Heidi ratuje rysia'

Do zobaczenia w Merkurym: komedia romantyczna 'Materialiści', a dla dzieci 'Basia' i 'Heidi ratuje rysia'

Od piątku i soboty (4 i 5 lipca) w kinie Merkury w Białej Podlaskiej zobaczymy premiery trzech filmów: polską animację „Basia. Mam swój świat”, film familijny „Heidi ratuje rysia” oraz komedię romantyczną „Materialiści”.

Poza tym w najbliższych dniach nadal możemy oglądać doskonałą animowaną komedię wytwórni Walt Disney Pictures i Pixar pt. „Elio”, film familijny „Jak wytresować smoka”, a także biograficzny film akcji „F1: Film” – z Bradem Pittem i Javierem Bardemem w rolach głównych oraz w reżyserii Josepha Kosinskiego.

Natomiast w ramach czwartkowych „Spotkań filmowych” obejrzymy hiszpański komediodramat pt. „Małe miłości”.

 

Basia. Mam swój świat” – Polska; animowany; 45 minut, b.o.

Basia ma pięć lat, mocny charakterek i oryginalne spojrzenie na świat. Jej każdy dzień jest pełen zabawy i pasiastego humoru. Razem ze swoim pluszowym przyjacielem Miśkiem Zdziśkiem powraca w nowej odsłonie adaptacji kultowych książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak!

Rezolutna Basia dobrze wie, czego chce. Wie też, czego nie chce. Żelki mogłaby jeść nawet na śniadanie, więc kiedy tylko nadarza się okazja, bardzo chętnie sięga po słodycze! Wizyta u dentysty jednak nie spotyka się z takim samym entuzjazmem bohaterki. Oczywiście to nie przez to, że nie chce prowadzić zdrowego trybu życia! Basia uwielbia bawić się na dworze, grać w piłkę nożną oraz zawsze jest chętna, żeby wyjechać w podróż z rodziną. Siedzenie w miejscu zdecydowanie nie jest dla niej!

„Basia. Mam swój świat” to kolejna odsłona uwielbianego przez najmłodszych widzów serialu, który wiernie odzwierciedla styl i humor adaptowanych książek. Każdy odcinek opowiada nową przygodę, przepełnioną radością, dobrymi wartościami i świetną zabawą.

Odcinki, które zobaczymy w trakcie seansu:
– Basia i podróż
– Basia i słodycze
– Basia i dentysta
– Basia i piłka nożna

Reżyseria: Robert Jaszczurowski, Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz.

 

Heidi ratuje rysia” – Niemcy, Hiszpania, Belgia; animowany/familijny; 78 minut, b.o. – dubbing.

Najsłynniejsza dziecięca bohaterka Szwajcarii powraca, by ocalić małego rysia i dziką alpejską przyrodę. Za powstaniem filmu „Heidi ratuje rysia” stoi scenarzysta hitów „Gnomeo i Julia” oraz „Corgi, psiak królowej”, a także producent „Pszczółki Mai: Miodowe igrzyska”. Opowieść inspirowana niezwykle popularną książką i postaciami wykreowanymi przez Johannę Spyri zabierze widzów – małych i dużych – w porywającą górską przygodę, niosąc ze sobą cenną lekcję troski o naturę i dzikie zwierzęta. Zapierające dech w piersiach efekty wizualne, zachwycające krajobrazy i potężny przekaz ekologiczny sprawiają, że animacji tej udało się uchwycić niewinność i radość, które ukształtowały dzieciństwo wielu pokoleń.

Wysoko w górach, wraz ze swoim dziadkiem, mieszka Heidi. Dziewczynka kocha wszystkie zwierzęta, więc gdy pewnego dnia wraz ze swoim przyjacielem Peterem odnajdują uwięzionego między skałami małego rysia, postanawiają mu pomóc. Zwierzątko wymaga leczenia oraz potrzebuje wrócić do swojej dzikiej rodziny daleko w górach. Bez wiedzy dziadka, Heidi, Peter i niezastąpiony pies rasy bernardyn biorą na siebie misję uratowania małego przyjaciela. Sprawy się jednak komplikują, gdy pewien chciwy biznesmen postanawia wybudować w górach tartak i zastawia pułapki na dzikie zwierzęta. Teraz Heidi i Peter muszą chronić nie tylko rysia i jego rodzinę, ale także swoją wioskę i ukochaną przez nich naturę.

ReżyseriaToby Schwarz.

 

Elio” – USA; animowany/komedia; 96 minut, b.o. – dubbing.

Każdy z nas goni za czymś. A co, jeśli to coś dogoni ciebie?

Bohaterem nowego filmu Pixar Animation Studios jest Elio, fan wszystkiego, co związane z kosmitami. Elio poznaje odpowiedź na to najważniejsze z pytań, kiedy zostaje przewieziony do międzyplanetarnego raju, w którym mieszkają inteligentne formy życia z różnych galaktyk. Omyłkowo uznany za przywódcę Ziemi, chłopiec musi zawiązać nieoczekiwane sojusze, poradzić sobie z międzygalaktycznym kryzysem, a przy tym nie stracić szansy na spełnienie największego marzenia.

W filmie „Elio” usłyszymy głosy Yonasa Kibreaba w roli Elia, Zoe Saldañy w roli ciotki Olgi, Remy’ego Edgerly jako Glordona, Brada Garretta jako Lorda Grigona, Jameeli Jamil w roli Ambasadorki Questy i Shirley Henderson jako OOOOO.

Film wyreżyserowali: Madeline Sharafian („Norka”), Domee Shi (szort „Bao”, „To nie wypanda”) i Adrian Molina (współscenarzysta/współdyrektor „Coco”), jego producentką jest Mary Alice Drumm (producent towarzyszący „Coco”).”

Reżyseria: Adrian Molina, Domee Shi, Madeline Sharafian.

 

Jak wytresować smoka” – USA, Wielka Brytania; familijny; 126 minut, od 7 lat – dubbing.

Trzykrotnie nominowany do Oscara i zdobywca Złotego Globu Dean DeBlois, wizjoner stojący za animowaną trylogią DreamWorks Animation „Jak wytresować smoka”, przedstawia oszałamiającą, aktorską wersję pierwszego filmu, który zapoczątkował ukochaną serię.

Surowa wyspa Berk, gdzie od pokoleń wikingowie i smoki są zaciekłymi wrogami. Pomysłowy, ale ciągle pomijany syn wodza (Gerard Butler), Czkawka (Mason Thames), przeciwstawia się wielowiekowej tradycji, kiedy zaprzyjaźnia się ze Szczerbatkiem, przerażającym smokiem z gatunku Nocnej Furii. Ich nieprawdopodobna więź ujawnia prawdziwą naturę smoków, podważając fundamenty społeczeństwa wikingów.

Z zaciekłą i ambitną Astrid (Nico Parker) i ekscentrycznym kowalem Pyskaczem (Nick Frost) u boku, Czkawka konfrontuje się ze światem rozdartym strachem i niezrozumieniem. Gdy pojawia się starożytne zagrożenie, zagrażające zarówno wikingom, jak i smokom, przyjaźń Czkawki ze Szczerbatkiem staje się kluczem do budowania nowej przyszłości. Razem podążają kruchą ścieżką w kierunku pokoju, wznosząc się poza granice swoich światów i na nowo definiując, co to znaczy być bohaterem i przywódcą.

Reżyseria: Dean DeBlois.

Obsada: Mason Thames, Gerard Butler, Nico Parker, Nick Frost, Julian Dennison, Gabriel Howell.

 

Materialiści” – USA, Finlandia; komedia/romantyczny; 110 minut, od 15 lat – napisy.

Lucy (Dakota Johnson) to odnosząca sukcesy, ambitna swatka, która obiecuje klientom, że dzięki niej poślubią miłość swojego życia.

Na przyjęciu weselnym dziewiątej pary, którą złączyła, Lucy wpada na Harry’ego, nowojorskiego „jednorożca”, czyli mężczyznę idealnego (Pedro Pascal), oraz na Johna – swojego nieidealnego byłego (Chris Evans). Lucy wikła się w miłosny trójkąt i staje przed dylematem, bo chociaż jej serce należy do Johna, to oszałamia ją życie, jakie może jej dać czarujący Harry.

Obok Dakoty Johnson, Pedro Pascala i Chrisa Evansa w filmie pojawią się też znane z „Sukcesji” Zoë Winters i Dasha Nekrasova, a także Marin Ireland, Louisa Jacobson i Sawyer Spielberg, syn Stevena.

Reżyseria: Celine Song.

Obsada: Dakota Johnson, Chris Evans, Pedro Pascal, Marin Ireland, Louisa Jacobson, Dasha Nekrasova.

 

F1: Film” – USA; akcja/biograficzny/sportowy; 155 minut, od 15 lat – napisy.

Apple Original Films i twórcy „Top Gun: Maverick” przedstawiają pełen emocji i akcji film pod tytułem „F1” z Bradem Pittem w roli głównej i w reżyserii Josepha Kosinskiego. Producentami filmu są Jerry Bruckheimer, Kosinski, słynny kierowca Formuły 1 Lewis Hamilton, Pitt, Jeremy Kleiner, Dede Gardner i Chad Oman.

Sonny Hayes (Brad Pitt), nazywany „największym niespełnionym”, był najbardziej obiecującym kierowcą Formuły 1 i zjawiskiem lat 90., do czasu spektakularnego wypadku, który niemal zakończył jego karierę. Po 30 latach jest najemnym kierowcą bez stałego miejsca zamieszkania. Wtedy zwraca się do niego dawny kolega z zespołu, Ruben Cervantes (Javier Bardem), obecnie właściciel będącego na skraju bankructwa zespołu F1. Ruben przekonuje Sonny’ego do powrotu do Formuły 1. Ma to być ostatnia szansa ocalenia zespołu, a dla niego samego – zdobycia miana najlepszego na świecie. Sonny pojedzie u boku Joshuy Pearce’a (Damson Idris), narwanego nowicjusza, narzucającego własne, zawrotne tempo. Kiedy jednak rozlega się ryk silników, Sonny’ego dogania przeszłość. Przekonuje się, że w F1 najbardziej zaciętym rywalem jest kolega z zespołu, a drogą do odkupienia nie można podążać w pojedynkę.

Poza Pittem w „F1” występują Damson Idris, Kerry Condon, Tobias Menzies, Kim Bodnia i Javier Bardem. Film był nagrywany w czasie weekendowych wyścigów Grand Prix, a aktorzy mierzą się z tytanami tej dyscypliny sportu.

Reżyseria: Joseph Kosinski.

Obsada: Brad Pitt, Damson Idris, Kerry Condon, Tobias Menzies, Kim Bodnia, Javier Bardem.

 

Natomiast w ramach czwartkowych „Spotkań filmowych” 10 lipca zobaczymy:

„Małe miłości” – Hiszpania; komediodramat; 95 minut; od 15 lat – napisy.

„Małe miłości” to esencja wakacyjnego kina – skąpany w słońcu film o miłości, życiowych wyborach i związkach na odległość, do których reżyserka przewrotnie zalicza także relacje dorosłych dzieci ze starzejącymi się rodzicami. Z lekkością, czułością i humorem opowiada o wielkich emocjach. Zeskrobuje urazy jak starą farbę ze ścian, a tęsknoty i fantazje puentuje tanecznymi, popowymi piosenkami.

Często słucha ich na telefonie Teresa (María Vázquez), 42-latka, która zmieniła wakacyjne plany, by zająć się matką. Naburmuszona Ani (Adriana Ozores) miała drobny wypadek i przez jakiś czas wymaga opieki. Całe lato pod jednym dachem to wyzwanie dla obu kobiet, które spierają się o każdy drobiazg. Ale słońce i czas nieuchronnie rozpuszczają konflikty, więc Teresa i Ani doświadczają też nieoczekiwanej bliskości. „Małe miłości” Celii Rico Clavellino dają drugą szansę pogrążonym w kryzysie relacjom, nie oceniają miłosnych pomyłek, dowartościowują samotność z wyboru, a przede wszystkim ze zrozumieniem portretują jeden z najbardziej burzliwych związków: matki i córki.

Uhonorowane na festiwalu w Maladze Specjalną Nagrodą Jury i nagrodą dla najlepszej aktorki drugoplanowej (Ozores), swoją wyjątkową atmosferę „Małe miłości” zawdzięczają fenomenalnemu aktorskiemu duetowi, subtelnemu humorowi i łagodności, z jaką podchodzą do wyborów bohaterek. Celebrujący małe przyjemności, szukający smaku życia w ulotnych chwilach, doceniający prostotę – film Clavellino to nowy, wyrazisty kobiecy głos w hiszpańskim kinie. I opowieść otulająca ciepłem jak letni, wakacyjny wieczór.

Reżyseria: Celia Rico Clavellino.

Obsada: María Vázquez, Adriana Ozores, Aimar Vega, Ferran Rañé, Blanca Apilánez, Camille Figuereo.

 


A oto cały repertuar na najbliższe dni:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy