Aż cztery filmowe hity od tego weekendu w kinie Merkury
Od piątku i soboty (4-5 października) w kinie Merkury w Białej Podlaskiej aż cztery nowe filmy: porywająca polska animacja „Smok Diplodok”, dramat biograficzny „Reagan”, dramat-horror „Substancja” oraz hitowy dramat kryminalny „Joker: Folie à deux”. Opisy poniżej.
Poza tym nadal możemy oglądać animowaną komedię dla dzieci „Akademia Magii”.
Natomiast w ramach czwartkowych „Spotkań filmowych” wyświetlony zostanie dramat pt. „Mnich i karabin”.
„Akademia Magii” – Australia, Irlandia; animowany/komedia; 86 minut, b.o. – dubbing.
Pełna humoru i niezwykłych przygód animowana opowieść o wielkich marzeniach, potędze czarów i o tym, że zawsze trzeba wierzyć w siebie.
Odkryj w sobie magiczną moc!
Przesycona kolorami i fantastyczną muzyką komedia o perypetiach pewnej zakręconej rodzinki.
Trzynastoletnia Betty jest najmłodszą córką w niezwykłej rodzinie Magów z dalekiej krainy Nahwaer. Jej bracia i rodzice obdarzeni są magicznymi mocami, których Betty im trochę zazdrości. Nie wie, że to właśnie z powodu swojego czarodziejskiego dziedzictwa Magowie od lat muszą ukrywać się w małym miasteczku Misty Falls.
W tajemnicy przed rodzicami Betty próbuje odkryć także w sobie magiczną siłę. Gdy ta ujawnia się pod postacią muzyki, zdradza jednocześnie kryjówkę Magów złemu królowi z krainy Nahwear. Teraz Betty, by ocalić bliskich, wyrusza z misją, podczas której będzie musiała stawić czoła ciemnej stronie magii, odkryć rodzinną tajemnicę i udowodnić, że mała dziewczynka może być wielką bohaterką.
Reżyseria: Mark Gravas.
„Smok Diplodok” – Polska, Czechy, Słowacja; animowany; 93 minuty; od 6 lat.
Manifest wielkiej siły wyobraźni i wiary we własne możliwości w przełomowej i pełnej rozmachu polskiej animacji, inspirowanej komiksami legendarnego Tadeusza Baranowskiego.
Żądny przygód Diplodok marzy, by życie nabrało odrobiny koloru. Na rodzinnym bagnie jest szaro i wieje nudą. Kiedy spokojne życie przerywa pojawienie się tajemniczej mgły, Diplodok wyrusza w niezapomnianą podróż, by odnaleźć zaginioną rodzinę i przywrócić utracony porządek. Zwiedza magiczne miejsca, spotyka osobliwe stwory i poznaje niebywałych mieszkańców najdziwniejszych światów. Razem z niezdarnym czarodziejem Hokusem Pokusem, zakręconym Profesorkiem Nerwosolkiem i bystrą pilotką Entomologią odkryją wielki sekret. Wspólnie przekonają się, że ich rzeczywistość to tak naprawdę… strona w komiksie pogrążonego w kryzysie twórczym rysownika Tadka. Spróbują uratować rodziców Diplodoka i rozwikłać zagadkę podstępnej mgły.
Uwierz we własną opowieść i dołącz do fantastycznej przygody! „Smok Diplodok” to epicka historia dla całej rodziny w reżyserii Wojtka Wawszczyka z głosami plejady polskich aktorów. Porywająca polska animacja o podążaniu za głosem własnego serca.
Reżyseria: Wojciech Wawszczyk.
Obsada: Mikołaj Wachowski, Borys Szyc, Małgorzata Kożuchowska, Arkadiusz Jakubik, Piotr Polak, Helena Englert.
„Reagan” – USA; biograficzny/dramat; 135 minut; od 15 lat – lektor.
Pierwszy film o Ronaldzie Reaganie w naprawdę reaganowskim duchu! Bez politycznej poprawności, przepełniony optymizmem i prostotą tak charakterystycznymi dla życiowej postawy człowieka, który zakończył zimną wojnę i doprowadził do rozpadu Związku Sowieckiego.
Pełna humoru i słynnych anegdot, jednocześnie bardzo poważna opowieść o zmaganiu dobra ze złem w globalnej skali. Nikt do tej pory nie odważył się pokazać w kinie historii XX wieku w sposób tak szczery i jednoznaczny. Reagan to także inspirująca historia człowieka, który miał siłę zrealizować jasno wytyczony wielki cel: zmienić świat na lepsze.
Film szczególnie trafia do serc widzów w naszej części świata, ponieważ nikt tak jak my nie docenia roli Ronalda Reagana w pokonaniu imperium zła.
Reżyseria: Sean McNamara.
Obsada: Dennis Quaid, Jon Voight, Penelope Ann Miller, Mena Suvari, Lesley-Anne Down, David Henrie.
„Substancja” – USA, Wielka Brytania, Francja; dramat/horror; 141 minut; od 15 lat – napisy.
Sensacja Festiwalu w Cannes! Po raz pierwszy w historii nagroda za scenariusz dla horroru. Krwawy aktorski pojedynek pamiętnej bogini seksu Demi Moore i nowej ikony zmysłowości Margaret Qualley w filmie, który szokuje, zachwyca, przeraża i daje do myślenia. Czegoś takiego jeszcze nie widzieliście! Szalona odwaga w stylu Davida Cronenberga ubrana w ironiczną formę Quentina Tarantino.
10/10 na Filmwebie!
Jak wiele jesteś w stanie poświęcić dla wiecznej młodości?
Starzejąca się gwiazda telewizyjnego show doświadcza potwornych konsekwencji zażycia nielegalnego leku, który według dostawcy ma ją zmienić w młodszą, lepszą wersję samej siebie.
Czy marzysz czasem, by stać się lepszą wersją siebie? Tą samą, a jednak doskonalszą pod każdym względem? Spróbuj naszego nowego produktu o nazwie Substancja. Nic już nie będzie takie samo. Dzięki Substancji możesz stworzyć drugą siebie: młodszą, piękniejszą, perfekcyjną. Musisz pamiętać tylko o jednym, by dzielić czas między obie siebie, tę starą i nową. Tydzień dla jednej, tydzień dla drugiej. Idealna równowaga bez żadnych odstępstw. To proste, prawda? Jeśli nie spróbujesz naginać reguł, wszystko będzie dobrze.
Reżyseria: Coralie Fargeat.
Obsada: Margaret Qualley, Demi Moore, Dennis Quaid, Hugo Diego Garcia, Joseph Balderrama, Oscar Lesage.
„Joker: Folie à deux” – USA; dramat/kryminalny/musical; 137 minut; od 15 lat – napisy.
Arthur Fleck zamknięty w szpitalu w Arkham, czeka na proces za przestępstwa, które popełnił jako Joker. Zmagając się z podwójną tożsamością, Arthur nie tylko poznaje, co to prawdziwa miłość, ale też odnajduje zamiłowanie do muzyki, które od zawsze w sobie krył.
Uznany scenarzysta, reżyser i producent Todd Phillips przedstawia film Joker: Folie À Deux, wyczekiwany dalszy ciąg nagrodzonego dwoma Oscarami Jokera z 2019, który zarobił ponad miliard dolarów na całym świecie i wciąż jest najlepiej zarabiającym filmem wszech czasów z kategorią R.
W nowym filmie ponownie występuje Joaquin Phoenix w swojej nagrodzonej Oscarem podwójnej roli Arthura Flecka i Jokera, a towarzyszy mu laureatka Oscara Lady Gaga.
Reżyseria: Todd Phillips.
Obsada: Joaquin Phoenix, Lady Gaga, Zazie Beetz, Catherine Keener, Brendan Gleeson, Steve Coogan.
Natomiast w ramach czwartkowych „Spotkań filmowych” 10 października zobaczymy:
„Mnich i karabin” – Bhutan, Francja; dramat; 107 minut; od 15 lat – napisy.
Rok 2006 to moment zwrotny w historii Królestwa Bhutanu. Wraz z abdykacją króla rozpoczęła się droga niewielkiego kraju nie tylko w stronę modernizacji, ale i tego, by stać się najmłodszą demokracją świata. Jednym z fundamentów tego ustroju są wybory powszechne, które nigdy wcześniej nie miały tu miejsca.
W tym celu urzędnicy postanawiają zorganizować wybory na próbę, które mają pokazać, z jak wielkim wyzwaniem będą w niedalekiej przyszłości się mierzyć. Będzie to trudne zwłaszcza w odległych rejonach, gdzie część mieszkańców nie zna nawet swojej dokładnej daty urodzenia. To też miejsca, w których kluczową rolę odgrywa tradycja, a religia jest znacznie ważniejsza od polityki. Dla lokalnej społeczności największymi autorytetami pozostają mnisi, którzy mają swój punkt widzenia na całą sytuację.
A jakby tego było mało, w ten ważny moment dla najnowszej historii kraju zapląta się też pewien amerykański kolekcjoner broni.
Reżyseria: Pawo Choyning Dorji.
Obsada:Tandin Wangchuk, Deki Lhamo, Pema Zangmo Sherpa, Tandin Phubz, Tandin Sonam, Harry Einhorn.
A oto cały repertuar na najbliższe dni:
Komentarze
Brak komentarzy