Aspiracje ukute pracą. Nagroda biznesowa BPIG

Aspiracje ukute pracą. Nagroda biznesowa BPIG

HISTORIA NAGRODY Już tylko kilka tygodni dzieli nas od zaprezentowania tegorocznych laureatów Nagrody Biznesowej Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej. Zgodnie ze statutem i harmonogramem przyjętym przez kapitułę, powinno to się stać do końca czerwca. Konkurs odbywa się po raz szósty. Oceniane są dokonania w roku 2017.

Patronat nad konkursem sprawuje marszałek województwa lubelskiego Sławomir Sosnowski. Współorganizatorami są prezydent Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk i starosta bialski Mariusz Filipiuk. Partnerem nagrody jest Bank Spółdzielczy w Białej Podlaskiej. Zanim poznamy tych najnowszych, przypominamy laureatów czwartej edycji Nagrody Biznesowej BPIG. Za rok 2015 byli to:

W kategorii „Innowacyjna firma” – PW Vikking KTS Sp. z o.o. w Białej Podlaskiej. W imieniu właściciela spółki statuetkę odebrała Magdalena Winogradow, kierownik działu marketingu. Jak napisano w protokole konkursowym, firma Vikking stworzyła od podstaw i z sukcesem wdrożyła do produkcji innowacyjny system najwyższej jakości kompozytowych drzwi wejściowych i okien Real Wood. Produkty powstają na indywidualne zamówienie klientów. Wyróżnia je niepowtarzalny design, będący przedmiotem międzynarodowej ochrony patentowej, unikatowa dekoracja drewnopodobna Real Wood oraz legendarna odporność na warunki klimatyczne. Główne motto firmy brzmi: „Co dla innych jest nietypowe – my traktujemy jako standard, co dla innych niemożliwe – my wykonujemy na jutro”. Bo Vikking to gwarancja najwyższej jakości na pokolenia.

W kategorii „Lider przedsiębiorczości” – BIO-POWER Sp. z o.o. w Międzyrzecu Podlaskim. Statuetkę odebrał właściciel i prezes zarządu spółki Henryk Ignaciuk. Firma powstała w 2009 roku. Jest pomysłem właściciela na wprowadzenie na lokalny rynek energii ze źródeł odnawialnych. Pomysł objął nie tylko budowę biogazowni, ale przede wszystkim stworzenie taniej i efektywnej technologii możliwej do wykorzystania w każdych warunkach, na tyle prostej i elastycznej w użytkowaniu, aby stała się konkurencyjna dla dostępnych na rynku technologii zachodnich.

Pierwsza w Polsce biogazownia oparta w stu procentach na krajowej myśli technicznej ruszyła w 2012 r. Dziś użytkowana przez spółkę BIO-POWER Biogazownia Zaścianki to jeden najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie oraz na świecie, na dodatek proekologiczny. Zakład jest nie tylko prosty i tani w eksploatacji, ale przede wszystkim bardzo efektywny. Zastosowano w nim w pełni autorską technologię produkcji biogazu rolniczego, która pozwala w sposób bezpieczny dla środowiska przetwarzać wiele kategorii odpadów.

W kategorii „Przedsiębiorca roku” nagrodę otrzymał Jerzy Jaworski, jak to określono, człowiek-instytucja w bialskopodlaskim biznesie. Jerzy Jaworski to przez wiele lat współwłaściciel spółki SAS Jaworscy, obecnie jej menadżer. Przez cały czas istnienia firmy miał niekwestionowany wkład w jej ciągły rozwój, dzięki czemu osiągnęła sukces na rynku. Firma sześć razy z rzędu została uhonorowana prestiżową nagrodą „Gazela Biznesu”.

Jerzy Jaworski działalnością gospodarczą zajmuje się od 43 lat i w podlaskim środowisku biznesowym wyróżnia się wielokierunkowością działania. Zaczął od produkcji pieczarek, następnie uprawy i suszenia warzyw, by później w branży rolniczej zająć się jeszcze hodowlą tuczu wieprzowego i drobiowego oraz wytwarzaniem pasz. Potem pojawiły się handel i usługi, a konkretnie firma Just-Amico Elektrohurt, a także przemysł lekki, czyli produkcja tkanin w Zakładzie Włókienniczym Biawena oraz konfekcja odzieżowa. To również twórca Rodzinnej Grupy Kapitałowej SAS, z aktywnym udziałem członków rodziny. Kiedy otrzymywał nagrodę BPIG, mijało 20 lat od powstania Centrum Handlowego SAS przy ul. Sidorskiej. Nieobca jest mu działalność charytatywna i społeczna.

W kategorii „Udany start” kapituła nie przyznała nagrody. Dla historycznej ścisłości trzeba przypomnieć: honorowy patronat sprawował marszałek województwa lubelskiego. Partnerem był Bank Spółdzielczy w Białej Podlaskiej. Sponsorami: Bank Spółdzielczy w Białej Podlaskiej, Fjord Sp. z o.o. z siedzibą w Ortelu Książęcym Pierwszym, Bialskie Wodociągi i Kanalizacja Wod-Kan Sp. z o.o. w Białej Podlaskiej, Bialcon SA w Białej Podlaskiej i firma „Europejski Serwis Finansowy Marek Łysakowski”. Salę na imprezę galową udostępnił hotel Dukat, którego właścicielem jest spółka Petrodom w Białej Podlaskiej.

Zgłoś się do nagrody

Przedsiębiorcy zainteresowani uczestnictwem w konkursie proszeni są o kontakt z BPIG. Sekretariat konkursu mieści się w siedzibie Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej przy ul. Warszawskiej 12c w Białej Podlaskiej, kod pocztowy 21-500, tel. 83 342-46-68, mail: biuro@bpig.pl.

Jerzy Trudzik

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy