Dzień Babci i Dziadka – wyjątkowa uroczystość w przedszkolu w Zalesiu
30 stycznia przedszkole funkcjonujące przy Szkole Podstawowej im. Polski Niepodległej w Zalesiu przeżywało niezwykłą uroczystość – Dzień Babci i Dziadka. Wydarzenie pozwoliło wyrazić wdzięczność i miłość wszystkim dziadkom przedszkolaków. Dzieci z radością i zaangażowaniem przygotowały krótkie występy artystyczne, podczas których recytowały wiersze i zaprezentowały tańce.
Uroczystość rozpoczęła dyrektor Szkoły Podstawowej w Zalesiu Teresa Kusiak, która powitała wszystkich przybyłych gości. W wystąpieniu podkreśliła ogromne znaczenie roli dziadków w życiu każdego dziecka. Zwróciła uwagę na wartość wspólnie spędzanego czasu, ciepła i mądrości, które dziadkowie przekazują młodszemu pokoleniu. Podziękowała także wszystkim babciom i dziadkom za ich miłość, cierpliwość oraz troskę, życząc im dużo zdrowia i radości każdego dnia.
Po ciepłych słowach wprowadzania, dzieci z radością zaprezentowały swoje umiejętności. Występ rozpoczęto recytacją wierszy, po której nastąpił pokaz tańca do utworu „Babcię, dziadka przywitajmy”, przygotowany przez dzieci z grupy 0e, pod kierunkiem Sławomiry Szewczuk i Katarzyny Pawłowskiej. Kolejnym występem był taniec przedszkolaków z grupy 0d, przygotowany przez Małgorzatę Parczewską do utworu „Justin Wellington – Iko Iko”. Następnym punktem programu był występ dzieci z oddziału 0c, który przygotowała Małgorzata Gawryluk. Dzieci zaprezentowały interpretację ruchową do piosenki zatytułowanej „Babciu, dziadku”. Na koniec zatańczyły przedszkolaki z grupy 0a, pod kierunkiem Elżbiety Malinowskiej-Knap, do utworu „Jesteśmy wnuczkami”, oraz dzieci z grupy 0b – do utworu „Taniec Dla Babci i Dziadka”, pod czujnym okiem Sylwii Dmitruk.
Zaprezentowane przez dzieci układy taneczne wywołały uśmiechy na twarzach dziadków. Występy były pełne energii i radości, co spodobało się wszystkim zgromadzonym. Charakteryzowały się nie tylko świetną choreografią, ale także doskonałym wyczuciem rytmu, co spotkało się z gromkimi brawami ze strony dziadków. Występy te były wyrazem miłości i wdzięczności najmłodszych za ich opiekę i wsparcie ze strony seniorów. Po części artystycznej nastąpiło wręczenie upominków wszystkim dziadkom. W ten sposób dzieci chciały okazać im swoją wdzięczność oraz szacunek.
Uroczystość zakończyła wspólna integracja przy poczęstunku dla wszystkich uczestników. Na stołach pojawiły się słodkie wypieki, kawa, herbata, które umiliły wspólne rozmowy i spędzenie czasu w rodzinnym gronie. Uroczystość ta była nie tylko okazją do wspólnego świętowania, ale również do umocnienia międzypokoleniowych więzi oraz sprawienia, by goście poczuli się wyjątkowo.
tekst Sylwia Dmitruk
zdjęcia Katarzyna Pawłowska















































Komentarze
Brak komentarzy