Francuskie klasyki na koncercie walentynkowym U Starosty – zapowiedź

Francuskie klasyki na koncercie walentynkowym U Starosty – zapowiedź

Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe i restauracja U Starosty zapraszają w niedzielę 16 lutego na Koncert Walentynkowy z udziałem wspaniałej francuskiej wokalistki Lydie Charlotte Kotlynski, z towarzyszeniem muzyków z Jazz Trio: Jarosława Michaluka na kontrabasie i Bogusława Kutnika na fortepianie.

Koncert rozpocznie się o godzinie 18. W programie m.in. francuskie klasyki, evergreeny, znane z wykonań m.in. Edith Piaf.

Bilety kosztują 80 zł (w cenie biletu drobny poczęstunek).

Przedsprzedaży biletów i rezerwacji miejsc można dokonywać w restauracji U Starosty – przy ulicy Narutowicza 58A w Biała Podlaska, tel. 603 410 430. Liczba miejsc ograniczona.

 


Lydie Charlotte Kotlinski studia klasyczno-wokalne ukończyła w konserwatoriach w Wersalu i Clichy w Paryżu, a studia polifoniczno-jazzowe w CIM w Paryżu, w American School of Modern Music w Paryżu.

Była wokalistką zespołów: Lunatik Jazz Orchestra (pierwsza nagroda młodych w Jazz Avignon w 1993 r.), Iyema Gospel Quartet, Millénium Gospel Voices. Od 2003 roku współtworzy grupę Les Tisseuses d’Étoiles, żeńskie trio wokalne wykonujące utwory gospel, afro-amerykańskie i afrykańskie. Owocem tego trio są dwa spektakle: „Spiew Dahnani” i „Z walizką w ręce”.

Odbywała regularnie trasy koncertowe, współpracując z Union Nationale de Jeunesses Musicales de France.

Lydie śpiewała jazz w duecie, tercecie i kwintecie, nagrywała muzykę do filmów krótkometrażowych, pracowała w kabarecie teatralnym Les Pétroleuses i Kerozen of Marseille oraz uczestniczyła w nagraniach dla Muzeum Memoriału „Marsylianki”. Przez wiele lat prowadziła: warsztaty śpiewu i inicjacji jazzowej w Paryżu, chór kobiecy Les Femmes du Sud, warsztaty gospel w szkołach w Marsylii.

W Polsce śpiewa oryginalne aranżacje francuskich klasyków od 2016 roku: „Chansons  Françaises”, „Hymn do miłości”, „Pod niebem Paryża” (Lublin: Teatr Muzyczny, Hades-Szeroka, Chatka Żaka, Warszawa: Teatr Syren, Kazimierz Dolny, Łódź: Alliance Française). W 2018 roku nagrała płytę na żywo w Polskim Radio Lublin „Piaf i inne” „Piaf et les autres”. W 2023 roku otrzymała stypendium prezydenta miasta Lublin: „Muzyka świata dla dzieci-pacjentów w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie”.

Od 2013 roku prowadzi chór Łontanara, który stale współpracuje ze znanym perkusjonistą – Słomą. W grudniu 2014 r. Łontanara zdobyła Nagrodę Publiczności podczas Festiwalu Mikołajki Folkowe. Od 2018 r. prowadzi „Atelier śpiewu – muzyka świata” w Lubartowskim Ośrodku Kultury. Od 2022 r. występuje z nowym zespołem Chipsy Swing, z repertuarem z zakresu gypsy jazzu, spuścizny Django Reinhardta. Od października 2020 do maja 2021 r. prowadziła w trzech szkołach francuskich, we współpracy z konserwatorium w Surgeres i Francuskim Ministerstwem Edukacji, projekt „Pieśni z Afryki”.

Lydie prowadzi warsztaty pieśni afrykańskich Koyemba (Warszawa: Teatr Syrena, Centrum Kultur Świata, Łódź: City Bum Bum, Lublin: DDK Węglin, Festiwal Mikołajki Folkowe, Opole: Etnika-Art, Police CK, Wrocław: Freaki Afryki, Bydgoszcz, Kraków: Kontakt Przestrzeń i Ruchu, Radom: Fosa Pełna Kultury). Od 2022 r. prowadzi Atelier Swing Vocal w Krakowie i w Warszawie.

W 2015 r. zaaranżowała i nagrała pieśń „Khawuleza” dla Stowarzyszenia dla Ziemi: https://youtu.be/k0xTUFQir6o.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy