Przygody Pana Kleksa i zabawne perypetie szalonej rodzinki na afiszu w kinie Merkury

Przygody Pana Kleksa i zabawne perypetie szalonej rodzinki na afiszu w kinie Merkury

W kinie Merkury w Białej Podlaskiej nadal możemy oglądać w najbliższych dniach kontynuację doskonałego filmu fantasy „Akademia Pana Kleksa” – pt. „Kleks i wynalazek Filipa Golarza”, pełną humoru i wzruszeń polską komedię „Dalej jazda” oraz popularną animację przygodową „Mufasa: Król lew”.

Natomiast w ramach czwartkowych „Spotkań filmowych” zobaczymy dramat hiszpańsko-amerykański pt. „W pokoju obok”.

 

„Kleks i wynalazek Filipa Golarza” – Polska; fantasy; 115 minut, od 7 lat.

Po letniej przerwie Ada Niezgódka wraca do Akademii, żeby rozwikłać tajemnicę pochodzenia swojego przyjaciela – Alberta. W tym samym czasie profesor Kleks wyrusza do świata realnego, żeby odnaleźć przyjaciela sprzed lat. Okazuje się, że oba te tropy prowadzą do dawnego absolwenta Akademii – Filipa zwanego Golarzem…

„Kleks i wynalazek Filipa Golarza” to wyjątkowa podróż do świata wyobraźni, gdzie każde zdobyte doświadczenie i umiejętność mogą stanowić broń w walce z nadchodzącym złem. Tym razem Profesor Kleks jest zmuszony do powrotu do rzeczywistości i skonfrontowania się z technologią, która zagraża marzeniom dzieci, podczas gdy w Akademii jego miejsce czasowo zajmuje wierny ptak Mateusz.

Historia pełna jest niezwykłych pytań: czy miłość Ady Niezgódki do robota Alberta może przywrócić mu ludzkie serce? Czy wynalazek Filipa Golarza – kuszący dzieci wizją życia bez wyobraźni – na zawsze zmieni ich sposób myślenia? I czy fantazja ma jeszcze siłę, by pokonać nowoczesną technologię?

Reżyseria: Maciej Kawulski.

Obsada: Tomasz Kot, Antonina Litwiniak, Janusz Chabior, Konrad Repiński, Sebastian Stankiewicz, Piotr Fronczewski.

 

Mufasa: Król lew” – USA; animowany/familijny/przygodowy; 118 minut, od 7 lat – dubbing.

W filmie „Mufasa: Król lew” Rafiki opowiada młodej Kiarze, córce Simby i Neli, legendę o trudnej drodze ukochanego króla Mufasy na tron Lwiej Ziemi. Swoje trzy grosze dołożą też Timon i Pumba.

Opowiedziana w retrospekcjach historia przedstawia zagubionego i osieroconego Mufasę, którego życie zmienia się po przypadkowym spotkaniu z królewskim spadkobiercą, lwem Taką. Młode lwy wyruszają w podróż w poszukiwaniu swojego przeznaczenia, a ich relacja zostaje poddana wielu próbom w zmaganiach ze śmiertelnym wrogiem.

Reżyserem filmu „Mufasa: Król lew” jest Barry Jenkins, producentami Adele Romanski i Mark Ceryak, a producentem wykonawczym Peter Tobyansen. W filmie pojawią się piosenki wielokrotnie nagradzanego autora i kompozytora Lin-Manuela Mirandy.

Reżyseria: Barry Jenkins.

 

Dalej jazda” – Polska; komedia; 97 minut, od 13 lat.

Pełna humoru i wzruszeń historia rodziny, za którą czasem trudno nadążyć, ale bardzo łatwo ją pokochać.

Józiek i Elżbieta wyruszają skradzioną nyską w góry, gdzie śmiech, ryzyko i miłość prowadzą ich ku spełnieniu marzeń.

„Dalej jazda” to wielopokoleniowa komedia rodzinna w reżyserii Mariusza Kuczewskiego – autora m.in. pięciu części „Listów do M.”, „Znachora” oraz „Dawida i Elfów”. Na ekranie zobaczymy Mariana Opanię, Małgorzatę Rożniatowską, Mariusza Drężka, Julię Wieniawę, Bartłomieja Firleta, Anitę Sokołowską, Wiktora Zborowskiego, Mateusza Banasiuka i Magdalenę Schejbal.

Szara codzienność rodziny nabiera rozpędu, gdy seniorzy – Ela i Józiek – postanawiają wybrać się w sentymentalną podróż przez Polskę. Przygotowania do szalonej eskapady wspiera wnuczka Justyna, która niebawem urodzi ich prawnuka, oraz zgryźliwy sąsiad Antoni Kryska. Jednak troskliwy syn Andrzej ani myśli puścić rodziców w świat. Przebojowi staruszkowie kradną więc kultową nyskę z jego komisu i ruszają, by spełnić marzenia. Elżbieta i Józiek jadą na własnych zasadach: śmieją się, ryzykują i kochają, jakby mieli po 20 lat. To, co wydarzy się po drodze, zmieni nie tylko ich, ale zbliży całą rodzinę Gugulaków.

Reżyseria: Mariusz Kuczewski.

Obsada: Marian Opania, Małgorzata Rożniatowska, Mariusz Drężek, Julia Wieniawa-Narkiewicz, Bartłomiej Firlet, Anita Sokołowska.

 

Natomiast w ramach czwartkowych „Spotkań filmowych” 16 stycznia zobaczymy:

„W pokoju obok” – Hiszpania, USA; dramat; 107 minut; od 15 lat – napisy.

Zwycięzca festiwalu w Wenecji, „W pokoju obok”, łączy na ekranie dwie wielkie osobowości i gwiazdy kina: Julianne Moore i Tildę Swinton. Melodramat Pedra Almodóvara to pełna emocji opowieść o pożegnaniach, spełnieniu, macierzyństwie i rodzinie z wyboru, a przede wszystkim – o życiu na swoich zasadach. Anglojęzyczny debiut Hiszpana otwiera zupełnie nowy rozdział w jego twórczości, zachowując przy tym charakterystyczne dla reżysera humor, melancholię i uwodzicielski splendor kostiumów i wnętrz. Eksplozja soczystych barw głosi pochwałę życia tak w radosnych, jak i w gorzkich odsłonach, i jest hołdem dla przyjaźni, której blask złagodzi każdy ból.

Akcję „W pokoju obok” umieścił Almodóvar na Wschodnim Wybrzeżu USA. To w Nowym Jorku spotykają się przyjaciółki sprzed lat: wzięta pisarka Ingrid (Moore) i Martha (Swinton), reporterka wojenna, która toczy właśnie najważniejszą bitwę swojego życia. Rozdzieliły je zawodowe i prywatne wybory, a na nowo połączy los, którego się nie wybiera. W dramatycznych okolicznościach Ingrid i Martha dostrzegą szansę, by jeszcze raz przeżyć coś wspólnie.

Jeden z najwyżej ocenianych filmów Pedra Amodóvara jest ekranizacją „Pełni miłości”, powieści Sigrid Nunez. „W pokoju obok” to terapeutyczne, niosące nadzieję kino, które nie wstydzi się wzruszać i wierzyć: w uzdrawiającą moc obecności i relacje odporne na upływ czasu.

Reżyseria: Pedro Almodóvar.

Obsada: Tilda Swinton, Julianne Moore, John Turturro, Alessandro Nivola, Alex Høgh Andersen, Melina Matthews.

 


A oto cały repertuar na najbliższe dni:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy