Nowa stacja paliw Petrodom ze sklepem spożywczym w Białej Podlaskiej
Samoobsługowa stacja paliw przy alei Jana Pawła II 9 w Białej Podlaskiej istniała już od jakiegoś czasu, ale ostatnio została zmodernizowana, rozbudowana o sprzedaż tradycyjną, czyli z płatnością w kasie, a obok niej wybudowany został sklep spożywczy Lewiatan Express. W czwartek 19 grudnia odbyło się oficjalne otwarcie – z tortem i promocjami dla klientów.
Inwestycja nie była przypadkowa, bowiem lokalizacja ta – pomiędzy hotelem Delfin a salonem meblowym K.J.C. Barzyńscy – jest perspektywiczna z dwóch powodów. – Pierwszy to powstające w sąsiedztwie trzy domy wielorodzinne, których mieszkańcy, na co liczę, będą klientami i naszej stacji, i naszego sklepu. Drugi powód to niedaleki zjazd z autostrady. Stacja będzie położona niedaleko od węzła Cicibór, dlatego spodziewam się, że część naszych klientów, także tych dysponujących kartami Flota, doceni lokalizację tej stacji paliw – mówi Paweł Domański, prezes przedsiębiorstwa Petrodom Paliwa Sp. z o.o. Sp. k. w Białej Podlaskiej.
Bardzo istotną zmianą na zmodernizowanej stacji jest to, że teraz – w zasadzie jako jedyna w regionie – funkcjonuje w modelu hybrydowym. To znaczy, że klient może zapłacić za paliwo zarówno w tankomacie, tak jak dotychczas, ale może także udać się do kasy w budynku obok, czyli dokonać zakupu metodą tradycyjną.
Poza tym stacja została rozbudowana. Powstały dodatkowe cztery stanowiska: dwa do tankowania wszystkich rodzajów paliw tradycyjnych, łącznie z olejem napędowym premium (bez zawartości biokomponentów), oraz dwa do tankowania płynu AdBlue, zarówno dla samochodów ciężarowych, jak i osobowych. W efekcie stacja dysponuje w tej chwili łącznie ośmioma stanowiskami. Sześcioma do nalewania paliw tradycyjnych i dwoma do AdBlue (płyn ten pomaga zmniejszyć emisję tlenków azotu w silnikach wysokoprężnych, a tym samym spełnić coraz ostrzejsze normy emisji spalin, określone przepisami prawa).
Sam budynek przy stacji też zmienił swoje oblicze, bowiem w środku otwarto sklep spożywczy pod popularną marką Lewiatan. – Oferuje on szeroką gamę produktów spożywczych, łącznie z warzywami i pieczywem. Sklep jest dobrze zaopatrzony, staraliśmy się, żeby klient miał tam szeroki wybór, dużo szerszy niż na typowych stacjach – wyjaśnia prezes Domański. – Zależy nam też na tym, żeby market był identyfikowany ze sklepem spożywczym, a nie ze sklepem przystacyjnym, na którym z reguły bywa drożej niż gdzie indziej. Ponadto nasz Lewiatan ma w ofercie produkty gastronomiczne: zapiekanki, hot-dogi, kawę, sok pomarańczowy.
Oprócz tego wkrótce stacja uruchomi sprzedaż autogazu. – Technicznie jesteśmy do tego gotowi, ale musimy dopełnić jeszcze pewne kwestie formalne, związane z koncesją, które pozwolą nam uruchomić sprzedaż gazu – mówi prezes. Na stacji znalazło zatrudnienie siedem osób.
Ale to niejedyna inwestycja, jaką prowadziła w tym roku spółka Petrodom. Cały czas trwa budowa centrum handlowego ze stacją paliw przy ulicy Sidorskiej 61, tuż obok siedziby firmy. Powierzchnia centrum to 1100 metrów kwadratowych, z czego 250 metrów będzie przeznaczone pod pawilon stacji paliw, a pozostała część – pod działalność handlowo-usługową w formie marketu spożywczego. Prezes spodziewa się, że oddanie do użytku obiektu nastąpi w drugim kwartale przyszłego roku.
Przypomnijmy, że bialska firma Petrodom działa od 1991 roku. Przygodę z paliwami zaczęła od pierwszej prywatnej stacji paliw przy ulicy Warszawskiej w Białej Podlaskiej. Następnie rozszerzyła swoją działalność o hurt paliw i dodatkowe stacje. Obecnie opiera swoją działalność na trzech filarach: hurtowej sprzedaży paliw, dostawie paliwa do klientów indywidualnych oraz prowadzeniu aż 19 stacji paliw w kraju, głównie we wschodniej Polsce. Jedenaście z nich zlokalizowanych jest w województwie lubelskim. Cztery w Białej Podlaskiej: przy ulicy Piaskowej (tradycyjna, czyli obsługowa), przy alei Jana Pawła II 9 (w modelu hybrydowym) i dwie automatyczne, czyli w pełni samoobsługowe – przy markecie Kaufland i obok Vikinga i Zielonej Galerii przy alei Solidarności. Ponadto po jednej w Łukowie i Terespolu, trzy w Lublinie oraz dwie w Zamościu.
Ponadto Petrodom prowadzi sprzedaż ekogroszku w workach i luzem (także węgiel w kostce, orzech, groszek, miał) do klientów detalicznych i hurtowych.
– W firmie dysponujemy dwoma programami dla klientów. Jeden to program flotowy, skierowany do klientów flotowych, przewoźników, zaś drugi – program lojalnościowy i karta lojalnościowa – do klientów detalicznych. W programie Flota oferujemy tankowanie na specjalnych warunkach dla klientów firmowych. Konkurujemy tutaj z największymi sieciami, i nie mamy żadnych kompleksów, bo nasza oferta dla firm jest naprawdę dobra. Zarówno jeśli chodzi o ceny, warunki i terminy płatności, jak i możliwości rozliczenia transakcji. Program Flota charakteryzuje się też tym, że każdy klient ma dostęp do portalu, w którym widać wszystkie tankowania, można robić różne zestawienia, można pobierać faktury. Program pozwala na bieżące, bardzo świadome zarządzanie polityką kosztową, związaną z zakupami paliw w firmach, w związku z czym cieszy się dużą popularnością i uznaniem klientów – informuje Paweł Domański. – Natomiast program lojalnościowy skierowany jest do klientów detalicznych. I oferuje punkty za dokonane zakupy, które można wymieniać na kilka rodzajów produktów, choć najczęściej wybierane jest paliwo. Jest to program dużo bardziej atrakcyjny od programów stacji koncernowych, co przynosi wymierne korzyści dla klienta, który w dużo krótszym czasie otrzymuje znacznie większe korzyści, wynikające z tego programu, niż w innych sieciach.
Jacek Korwin
zdjęcia Jacek Korwin, Petrodom
* tekst promocyjny
Komentarze
Brak komentarzy