Biała Podlaska: W Merkurym 'Dziki robot', 'Kulej' i 'Joker'
Od piątku i soboty (11-12 października) w kinie Merkury w Białej Podlaskiej czekają nas dwie premiery: przygodowa animacja „Dziki robot” oraz film biograficzny „Kulej. Dwie strony medalu”. Opisy poniżej.
Poza tym nadal możemy oglądać hitowy dramat kryminalny USA „Joker: Folie à deux”.
Natomiast w ramach czwartkowych „Spotkań filmowych” wyświetlony zostanie polski film obyczajowo-biograficzny pt. „Idź pod prąd”.
„Dziki robot” – USA; animowany/przygodowy; 101 minut, od 7 lat – dubbing.
„Dziki robot” to nowa animacja ze studia Dreamworks.
Film jest realizowany na podstawie bestsellera New York Timesa, autorstwa Petera Browna. To historia robota ROZZUM, w skrócie „Roz” – który rozbija się na niezamieszkanej wyspie i musi się przystosować do surowego otoczenia. Stopniowo uczy się jak przetrwać, buduje relacje ze zwierzętami a nawet zostanie przybranym rodzicem osieroconego pisklęcia.
Reżyserem filmu jest trzykrotnie nominowany do Oscara, Chris Sanders („Krudowie”, „Jak wytresować smoka”, „Lilo i Stich”). Producentem jest Jeff Hermann („Kung Fu Panda”, „Rodzinka rządzi”).
Zapowiada się wspaniała animacja dla małych i dużych.
Reżyseria: Chris Sanders.
Obsada: Lupita Nyong’o, Pedro Pascal, Catherine O’Hara, Bill Nighy, Kit Connor, Stephanie Hsu.
„Kulej. Dwie strony medalu” – Polska; biograficzny; 139 minut; od 15 lat.
Historia Jerzego i Heleny Kulejów – najbardziej barwnego małżeństwa Polski lat 60-tych. On – legendarny bokser, podwójny mistrz Europy i ośmiokrotny mistrz Polski, który jako jedyny polski pięściarz wywalczył dwa złota olimpijskie i choć nigdy nie leżał na deskach, to w życiu upadał nie raz. Ona – silna kobieta, która niezmiennie stała u jego boku, ale nie chciała na zawsze pozostać w jego cieniu.
„Kulej. Dwie strony medalu” koncentruje się na okresie między 1964 a 1968 rokiem, kiedy Jerzy Kulej zdobył złoto na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, by następnie powtórzyć ten wyczyn w Meksyku. To wielowymiarowa historia sportowca, jego triumfów na ringu, kolorytu epoki, ale także opowieść o burzliwych losach małżeństwa Kulejów, w którym wielka miłość była wystawiona na próbę radzenia sobie z wielkim sukcesem.
Reżyseria: Xawery Żuławski.
Obsada: Tomasz Włosok, Michalina Olszańska, Tomasz Kot, Andrzej Chyra.
„Joker: Folie à deux” – USA; dramat/kryminalny/musical; 137 minut; od 15 lat – napisy.
Arthur Fleck zamknięty w szpitalu w Arkham, czeka na proces za przestępstwa, które popełnił jako Joker. Zmagając się z podwójną tożsamością, Arthur nie tylko poznaje, co to prawdziwa miłość, ale też odnajduje zamiłowanie do muzyki, które od zawsze w sobie krył.
Uznany scenarzysta, reżyser i producent Todd Phillips przedstawia film Joker: Folie À Deux, wyczekiwany dalszy ciąg nagrodzonego dwoma Oscarami Jokera z 2019, który zarobił ponad miliard dolarów na całym świecie i wciąż jest najlepiej zarabiającym filmem wszech czasów z kategorią R.
W nowym filmie ponownie występuje Joaquin Phoenix w swojej nagrodzonej Oscarem podwójnej roli Arthura Flecka i Jokera, a towarzyszy mu laureatka Oscara Lady Gaga.
Reżyseria: Todd Phillips.
Obsada: Joaquin Phoenix, Lady Gaga, Zazie Beetz, Catherine Keener, Brendan Gleeson, Steve Coogan.
Natomiast w ramach czwartkowych „Spotkań filmowych” 17 października zobaczymy:
„Idź pod prąd” – Polska; biograficzny/muzyczny/obyczajowy; 96 minut; od 15 lat.
Druga połowa lat 70. XX wieku. Kilku nastolatków z Ustrzyk Dolnych, na czele z charyzmatycznym i niezdyscyplinowanym uczniem ustrzyckiej zawodówki, Siczką, postanowiło zostać punkami i grać punk rocka. Zainspirowali się usłyszanym w zagranicznej radiostacji zespołem Sex Pistols i nową kulturą „punk”.
Na początek wysyłają do Radia Wolna Europa list z prośbą o więcej „muzyki wolnych ludzi” na antenie. Ku ich zdumieniu list zostaje odczytany w audycji na żywo, a stacja zaczyna emitować cotygodniowy program dotyczący muzyki punk. Oczywiście ani Siczka, ani reszta chłopców nie ma pojęcia o tym, jak wielką rzecz zapoczątkuje ta skromna audycja i jak wielkie, mroczne moce wyruszą przeciwko nim! List odczytany w Wolnej Europie został zauważony przez przedstawicieli PRL-owskiego aparatu represji. Oficer SB, Jerzy Majak przesłuchując Siczkę jasno daje do zrozumienia, że Ustrzyki Dolne to nie Londyn i na terenie jego gminy żadnego „punka” nie będzie. Niezrażony Siczka wraz z kolegami tworzy – na złość wszystkim – punkrockowy zespół muzyczny KSU oraz przeszczepia na grunt zapyziałej gminy elementy londyńskiej „kultury punk”. Nagle, część grzecznej dotąd, szkolnej młodzieży przekłuwa sobie agrafkami policzki, nosi żyletki, łańcuchy, irokezy… Tymczasem Siczka i KSU stają się ogólnopolskimi gwiazdami „muzycznego drugiego obiegu”.
Reżyseria: Wiesław Paluch.
Obsada: Ignacy Liss, Maciej Piotrowski, Igor Paszczyk, Bartłomiej Deklewa, Piotr Głowacki, Filip Łannik, Zuzanna Galewicz, Wiktoria Kruszczyńska, Iga Szubelak, Karol Le.
A oto cały repertuar na najbliższe dni:
Komentarze
Brak komentarzy