Pan Kleks, Fuks 2 i Gra w opętanie, czyli supernowości w kinie Merkury
Od świątecznego wtorku 26 grudnia w kinie Merkury w Białej Podlaskiej zobaczymy premierę filmu „Gra w opętanie”, a także przedpremierowe pokazy dwóch hitów: „Akademia Pana Kleksa” i „Fuks 2”.
Poza tym dzieci nadal będą mogły oglądać „Życzenie” i „Wonka”, a młodzież i dorośli – „Chłopi” oraz w ramach czwartkowych „Spotkań filmowych” komedię „Klub cudownych kobiet”.
„Akademia Pana Kleksa” – Polska; fantasy/przygodowy/familijny; od 7 lat – przedpremiera.
„Akademia Pana Kleksa” to uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Brzechwy, przemawiająca swoją treścią i formą do najmłodszych, ale i wchodząca w dialog ze starszymi widzami, którzy wciąż pamiętają kultową ekranizację z lat 80.
Film przedstawia historię pozornie zwykłej dziewczynki – Ady Niezgódki – która trafia do tytułowej Akademii, żeby poznać świat bajek, wyobraźni i kreatywności.
Przy pomocy wybitnego i szalonego pedagoga profesora Ambrożego Kleksa rozwija swoje niesamowite umiejętności, a także wpada na ślad, który pomoże jej rozwikłać największą rodzinną tajemnicę…
Reżyseria: Maciej Kawulski.
Obsada: Tomasz Kot, Antonina Litwiniak, Piotr Fronczewski, Adrian Kłos.
„Fuks 2” – Polska; komedia; od 15 lat – przedpremiera.
„Fuks 2” w kinach od 12 stycznia 2024 roku! Maciek (w tej roli Maciej Musiał) jest bystrym i ogarniętym dwudziestolatkiem, choć pieniądze i samochód na randkę musi pożyczyć od taty. Jego ojciec Aleks (grany przez Macieja Stuhra) obecnie stara się żyć bez większych stresów. Jednak dwadzieścia pięć lat temu, w dniu swoich osiemnastych urodzin, odpalił ładunek wybuchowy, ukradł samochód i „stuknął na grubą kasę” szemranego biznesmena, czym zdobył serce pięknej kobiety. Poprzeczkę zawiesił zatem wysoko.
Teraz okaże się, czy syn odziedziczył po nim brawurowy charakter i skłonność do niebezpiecznych intryg. Wszystko to stanie się za sprawą randki z Tindera, która połączy go z dwiema nieprzewidywalnymi kobietami, związanym z nimi wściekłym gangsterem, i wciągnie w grę, której stawką jest wielka kasa oraz jeszcze większa miłość. Historia lubi się powtarzać, a niedaleko pada jabłko od jabłoni.
„Fuks 2” nie zawiedzie fanów pierwszej części, świetnej komedii sensacyjnej sprzed 25 lat, od której rozpoczęła się wielka kariera Macieja Stuhra. Legenda powraca!
Reżyseria: Maciej Dutkiewicz.
Obsada: Maciej Stuhr, Janusz Gajos, Maciej Musiał, Katarzyna Sawczuk, Sonia Bohosiewicz, Cezary Pazura.
„Gra w opętanie” – USA; horror; od 15 lat – napisy.
Czyją duszę złożysz na ołtarzu zła?
Odtwórca tytułowej roli w filmie Guy’a Ritchiego „Aladyn” jako przywódca bandy morderców na miarę Charlesa Mansona.
Uczennice Samantha i Clara zostają same na święta w położonym na odludziu szkolnym internacie. Wkrótce staną oko w oko z grupą fanatycznych morderców, którzy w tej zacisznej okolicy zamierzają przeprowadzić krwawy rytuał wezwania demona. Są gotowi zabić każdego, kto może im w tym przeszkodzić. Nie spodziewają się jednak, że dwie nastolatki mogą okazać się bardzo trudnymi przeciwniczkami. Czyja dusza tej nocy zostanie złożona na ołtarzu zła?
Reżyseria: Jenn Wexler.
Obsada: Mena Massoud, Olivia Scott Welch, Chloë Levine, Gus Kenworthy, Madison Baines, Georgia Acken.
„Życzenie” – USA; animowany/familijny/przygodowy; od 6 lat – dubbing.
„Życzenie” – animowana komedia muzyczna od Walt Disney Animation Studios zaprasza widzów do magicznego królestwa Rosas, którego władca posiada moc spełniania życzeń.
Młoda dziewczyna Asha wypowiada życzenie tak potężne, że odpowiada na nie kosmiczna siła – gwiazdka o ogromnej mocy. Asha, jej wierny towarzysz koziołek Valentino i gwiazdka wspólnie stawiają czoła najgroźniejszemu wrogowi – władcy Rosas królowi Magnifiko.
Czy ocalą swoją społeczność i udowodnią, że kiedy wola jednego odważnego człowieka łączy się z magią gwiazd, mogą wydarzyć się cudowne rzeczy?
Reżyseria: Chris Buck, Fawn Veerasunthorn.
„Wonka” – USA; familijny/komedia/przygodowy; od 10 lat – dubbing.
Wonka to film, którego inspiracją jest niezwykły bohater „Charliego i fabryki czekolady”, najbardziej znanej książki dla dzieci autorstwa Roalda Dahla, a zarazem jednej z najlepiej sprzedających się pozycji dla dzieci wszech czasów.
Film opowiada o tym, jak największy na świecie wynalazca, magik i producent czekolady w nieprawdopodobny sposób stał się ukochanym Willy Wonką, którego znamy dzisiaj.
Reżyseria: Paul King.
„Chłopi” – Polska; dramat; od 13 lat.
Film „Chłopi” w reżyserii DK i Hugh Welchmanów został wybrany przez komisję oscarową utworzoną przy Polskim Instytucie Sztuki Filmowej jako polski kandydat do nagród Akademii Filmowej w kategorii Najlepszy Film Zagraniczny. Wyjątkowa animacja malarska zachwyciła widzów i krytyków na festiwalach w Toronto i Gdyni. Jest też wymieniana przez światowe media na listach najlepszych filmów z najważniejszych światowych festiwali filmowych.
Na tle zmieniających się pór roku i sezonowych prac polowych rozgrywają się losy rodziny Borynów i pięknej, tajemniczej Jagny. To właśnie kobiety, w szczególności tragiczna postać Jagny, znajdą się w sercu fabuły. Unikalny mikroświat wiejskiej wspólnoty stanie się pretekstem do opowiedzenia uniwersalnej i niesamowicie aktualnej historii. Historii o tragicznej miłości i życiu w małej społeczności, gdzie reguły i brutalne zasady gry wyznaczają każdemu określone miejsce w grupie, a wyjście poza ciasne ramy grozi upokorzeniem i odrzuceniem.
„Chłopi” zostali zrealizowani w technice animacji malarskiej, która podbiła serca fanów na całym świecie przy poprzedniej produkcji studia – filmie „Twój Vincent”.
Monumentalne dzieło Władysława Reymonta przepełnione jest kwiecistymi opisami przyrody. Film zostanie zrealizowany na podstawie malarstwa okresu Młodej Polski, które idealnie oddaje nastrój powieści. Na dużym ekranie pojawią się interpretacje dzieł takich artystów jak Józef Chełmoński, Ferdynand Ruszczyc czy Leon Wyczółkowski.
Muzykę do filmu stworzy wielokrotnie nagradzany producent Łukasz L.U.C. Rostkowski. Kompozytor w ramach międzynarodowej Rebel Babel Film Orchestra tworzy specjalny słowiański kolektyw muzyków folkowych, którzy tak jak malarze za pomocą tradycyjnych środków (instrumenty ludowe i śpiewy) stworzą magiczny i analogowy pejzaż dopełniający piękno.
Reżyseria: DK Welchman, Hugh Welchman.
Obsada: Kamila Urzędowska, Robert Gulaczyk, Mirosław Baka, Sonia Mietielica, Ewa Kasprzyk, Cyprian Grabowski.
Natomiast w ramach czwartkowych „Spotkań filmowych” 28 grudnia zobaczymy angielsko-irlandzką komedię „Klub cudownych kobiet”:
„Klub cudownych kobiet” – Wielka Brytania, Irlandia; komedia; od 15 lat – napisy.
Podnosząca na duchu komedia o tym, że prawdziwe cuda zdarzają się w najmniej oczekiwanych okolicznościach. Lata sześćdziesiąte XX wieku. Trzy kobiety z robotniczej dzielnicy Dublina – Lily (Maggie Smith), Eileen (Kathy Bates) i Dolly (Agnes O’Casey) – pragną odbyć pielgrzymkę do słynnego francuskiego sanktuarium w Lourdes. Dzięki parafialnemu konkursowi talentów mogą wreszcie zrealizować to marzenie.
Gdy ruszają w podróż, dołącza do nich mocno sceptyczna Chrissie (Laura Linney), która pod urokiem osobistym i pewnością siebie ukrywa zgorzknienie. Po drodze ożywają dawne urazy, zmuszając uczestniczki wyprawy do konfrontacji z bolesną przeszłością. Czy przyjaźń i współczucie przyniosą uzdrawiający efekt?
Reżyseria: Thaddeus O’Sullivan.
Obsada: Laura Linney, Kathy Bates, Maggie Smith, Agnes O’Casey, Stephen Rea, Mark O’Halloran.
A oto cały repertuar na najbliższe dni:
Komentarze
Brak komentarzy