Budżet Obywatelski podliczony. Będą m.in. budowa ulicy, szlak historyczny i funpark
Podczas Jarmarku Michałowego, który odbył się 23 września na placu Wolności w Białej Podlaskiej, podsumowana została kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego. Laureaci otrzymali symboliczne podziękowania oraz statuetki od prezydenta miasta Michała Litwiniuka.
Z dwunastu zgłoszonych projektów, zrealizowanych zostanie aż osiem.
Jeśli chodzi o projekt duży, wygrał „FunPark Podmiejska” przy ulicy Wereszki (koszt: 1 mln zł) – otrzymał 4391 głosów.
Spośród projektów średnich zwyciężył projekt „Odbetonowanie terenów miejskich oraz budowa punktu informacyjnego” (koszt: 500 tys. zł) – otrzymał 2781 głosów. Warto zwrócić uwagę na niewielką różnicę głosów (raptem 15) pomiędzy tym a następnym w kolejności projektem, tj. kompleksem plażowo-wypoczynkowym nad Krzną.
Natomiast jeśli chodzi o projekty małe, wszystkie pięć zostało zakwalifikowanych do wykonania. Wynika to z tego, że koszty projektów dużego i średniego po zsumowaniu pozwoliły – w ramach puli przeznaczonej na Budżet Obywatelski – na wykonanie większej liczby projektów małych, czyli tych najtańszych. Oto one:
1. Historyczno-Edukacyjny Szlak Bialskiego Lotnictwa (100 tys. zł) – 1864 głosy,
2. Wykonanie dokumentacji przebudowy ulicy Wyzwolenia na odcinku od Drzewieckiego do Długiej (200 tys. zł) – 515 głosów,
3. Budowa ulicy Fieldorfa (100 tys. zł) – 1542 głosy,
4. Periodyk „Eko Biała Podlaska” (200 tys. zł) – 219 głosów,
5. Ciąg pieszo-jezdny na ulicy Mickiewicza (70 tys. zł) – 992 głosy.
Natomiast w kategorii Zielony Budżet Obywatelski Białej Podlaskiej zgłoszono tylko jeden projekt, więc nie miał on żadnej konkurencji, otrzymując rekordowe 3639 głosów. Chodzi o projekt sterylizacji kotów i psów (50 000 zł).
Komentarze
Brak komentarzy