Warsztaty z podróżniczką

Zakończone

MIĘDZYRZEC PODLASKI 22 sierpnia o godz. 13 w pałacu Potockich odbędą się warsztaty ekologiczne dla dzieci  i dorosłych, które poprowadzi Anna Jaklewicz, podróżniczka i archeolożka.

Anna Jaklewicz jest podróżniczką, archeolożką, ekoaktywistką i edukatorką. Ponadto autorką książek: „Indonezja. Po drugiej stronie raju” i „Niebo w kolorze indygo. Chiny z dala od wielkiego miasta” oraz inicjatorką społecznej akcji sprzątania świata „Książka za worek śmieci” i warsztatów ekologicznych dla dzieci i dorosłych.

Zajęcia, które w sierpniu odbędą się w Międzyrzecu Podlaskim, skierowane są do dzieci w wieku 7-12 lat i ich opiekunów. Uczestnicy nauczą się segregować odpady i rozpoznawać znaki związane z recyklingiem. Dorosłym przybliżone zostaną zasady idei zero waste (tłum. brak śmieci). Podczas spotkania z panią Anią własnoręcznie przygotują oni pastę czyszczącą i woskowijki (ekologiczne owijki na kanapki).

Warsztaty miały odbyć się w kwietniu, jednak ze względu na epidemię zostały odwołane. Organizator, którym jest Urząd Miasta w Międzyrzecu Podlaskim, prosi osoby, które zapisały się na poprzedni termin, aby potwierdziły chęć uczestnictwa. Pozostali chętni mogą zgłaszać się elektronicznie na adres: akcja@miedzyrzec.pl. Liczba miejsc jest ograniczona. (mp)