W sierpniu bezpłatna mammografia

Zakończone
  • Kategoria:
  • Miasto: Powiat bialski
  • Adres:
  • Data wydarzenia: 27.08.2020

GMINA WISZNICE Lux Med wznowił wykonywanie bezpłatnych badań mammograficznych w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi w mobilnych pracowniach mammograficznych. Pod koniec sierpnia mammobus pojawi się w Wisznicach. Bezpłatnie zbadać się będą mogły panie w wieku 50-69 lat, na wizytę trzeba się wcześniej umówić.

– W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pań oraz personelu medycznego badania będą wykonywane z zachowaniem wszelkich przewidzianych prawem środków ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta. W pracowni będą mogły jednocześnie przebywać tylko trzy panie, co zapewnia możliwość utrzymania dystansu dwóch metrów – informuje Urząd Gminy Wisznice.

Przed badaniem pacjentki będą miały zmierzoną temperaturę, będą również musiały wypełnić ankietę. Nie zabraknie środków do dezynfekcji rąk. Na badanie należy przyjść w maseczce ochronnej lub przyłbicy, w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

Bezpłatną mammografię mogą wykonać kobiety w wieku 50-69 lat, ubezpieczone, nieleczone z powodu raka piersi, które nie miały wykonywanego badania w ramach programu w ostatnich 24 miesiącach, lub są w grupie ryzyka i w poprzednim roku otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy. Badania nie wymagają skierowania.

Mobilna pracownia Lux Med przyjedzie w czwartek 27 sierpnia pod Urząd Gminy w Wisznicach (Rynek 35) w godzinach 9-16. Należy się wcześniej zarejestrować pod nr. tel. 58 666 24 44 lub poprzez stronę internetową: www.mammo.pl/formularz. Na badanie należy wziąć zdjęcia z poprzednich mammografii.

Justyna Madan