Michał Bajor zaśpiewa w Białej

Artysta zaprezentuje nowy program koncertowy oparty na premierowym wydawnictwie płytowym, które jesienią tego roku ukaże się w sprzedaży. Na płycie znajdą się ulubione piosenki włoskie i francuskie Michała Bajora. Dla miłośników talentu artysty i sympatyków włoskich i francuskich przebojów będzie to z pewnością niezapomniany koncert.

Kiedy przed laty rówieśnicy Michała Bajora słuchali Beatlesów, on również zafascynowany nucił ich ponadczasowe piosenki. Ale równolegle wsłuchiwał się w utwory włoskich i francuskich wykonawców. Festiwale w San Remo czy piosenki Piaf i Aznavoura były dla niego wyznacznikiem gustu dobrej estrady. Od kolorowych włoskich po mądre francuskie przeboje. Po te ostatnie artysta sięgał w swoim muzycznym życiu wielokrotnie. Tym razem Michał Bajor postanowił przemieszać swoje muzyczne włosko-francuskie fascynacje, które w większości pierwszy raz nagrał na płycie i zbudował z nich koncert. To bardzo zróżnicowany recital, od przejmującej “Je sui malade” Dalidy, przez kolorowe “Couleur cafe” Gainsburga, czy roztańczone “Quando, quando”, aż po dramatyczny “Hymn miłości “Edith Piaf. Piosenki w świetnych, większości nowych tłumaczeniach Rafała Dziwisza, ale i utwory z oryginalnymi tekstami włosko-francuskimi. W stylowych aranżacjach Wojciecha Borkowskiego i z udziałem wspaniałych muzyków.

Koncert odbędzie się 1 lutego w sali widowiskowo-konferencyjnej przy ul. Brzeskiej 41. Bilety w cenie 90 zł są już dostępne w Punkcie Informacji Kulturalnej Bialskiego Centrum Kultury przy ul. Warszawskiej 11. Już niebawem ogłosimy konkurs dla naszych czytelników, do wygrania będą wejściówki na to wyjątkowe wydarzenie. Śledźcie nas na bieżąco.

Zobacz także: