Michał Bajor zaśpiewa w Białej

Zakończone

Artysta zaprezentuje nowy program koncertowy oparty na premierowym wydawnictwie płytowym, które jesienią tego roku ukaże się w sprzedaży. Na płycie znajdą się ulubione piosenki włoskie i francuskie Michała Bajora. Dla miłośników talentu artysty i sympatyków włoskich i francuskich przebojów będzie to z pewnością niezapomniany koncert.

Kiedy przed laty rówieśnicy Michała Bajora słuchali Beatlesów, on również zafascynowany nucił ich ponadczasowe piosenki. Ale równolegle wsłuchiwał się w utwory włoskich i francuskich wykonawców. Festiwale w San Remo czy piosenki Piaf i Aznavoura były dla niego wyznacznikiem gustu dobrej estrady. Od kolorowych włoskich po mądre francuskie przeboje. Po te ostatnie artysta sięgał w swoim muzycznym życiu wielokrotnie. Tym razem Michał Bajor postanowił przemieszać swoje muzyczne włosko-francuskie fascynacje, które w większości pierwszy raz nagrał na płycie i zbudował z nich koncert. To bardzo zróżnicowany recital, od przejmującej “Je sui malade” Dalidy, przez kolorowe “Couleur cafe” Gainsburga, czy roztańczone “Quando, quando”, aż po dramatyczny “Hymn miłości “Edith Piaf. Piosenki w świetnych, większości nowych tłumaczeniach Rafała Dziwisza, ale i utwory z oryginalnymi tekstami włosko-francuskimi. W stylowych aranżacjach Wojciecha Borkowskiego i z udziałem wspaniałych muzyków.

Koncert odbędzie się 1 lutego w sali widowiskowo-konferencyjnej przy ul. Brzeskiej 41. Bilety w cenie 90 zł są już dostępne w Punkcie Informacji Kulturalnej Bialskiego Centrum Kultury przy ul. Warszawskiej 11. Już niebawem ogłosimy konkurs dla naszych czytelników, do wygrania będą wejściówki na to wyjątkowe wydarzenie. Śledźcie nas na bieżąco.