Spotkanie z fotografem w BCK

Spotkanie z fotografem w BCK
fot. archiwum

BIAŁA PODLASKA Bialskie Centrum Kultury oraz Fotoklub Podlaski zapraszają na spotkanie z fotografem Mirosławem Bajkowskim. Odbędzie się ono 20 marca w sali nr 108 BCK przy ul. Warszawskiej 11. Początek o godz. 15.

 

Mirosław Bajkowski, pasjonat fotografowania z Białej Podlaskiej. Z wykształcenia jest elektronikiem. Na co dzień zajmuje się prowadzeniem własnej firmy usługowo-handlowej.

Urodził się w 1960 r. na Podlasiu. Fotografią zaczął interesować się już w szkole podstawowej. Wówczas  od rodziców dostał pierwszy aparat fotograficzny SMIENA 8M. Od samego początku fotografowanie bardzo mu się spodobało.  Zaczął  sam zajmować się nie tylko robieniem zdjęć, ale też nauczył się je samodzielnie wywoływać. Większość wolnego czasu spędza na łonie natury, na terenach nadbużańskiego Podlasia. Nic więc dziwnego, że to właśnie flora i fauna  tego niezwykle  malowniczego regionu Polski stała się głównym tematem jego fotografii.

Fotografiami Mirosława Bajkowskiego interesowały się  czasopisma regionalne.  Wielokrotnie gościły na okładkach „Podlaskiego Kwartalnika Kulturalnego”, a także we wkładce  „Nadbużańskich Sławatycz”.

Od kilkunastu lat jest członkiem Fotoklubu Podlaskiego w Białej Podlaskiej.  Jego prace można było zobaczyć na wystawach  oraz w katalogach i albumach  fotoklubu.

Zdjęcia Mirosława Bajkowskiego w 2006 r. gościły także  na wystawach : „Podlasie struna czysta” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Białej Podlaskiej oraz w Bibliotece im. Maksyma Gorkiego w Brześciu na  Białorusi. Natomiast zestaw fotografii przedstawiających nadbużańskie zwierzęta był częścią wystawy „Pojedziemy na łów” zorganizowanej w 2010 r. przez Muzeum Południowego  Podlasia z okazji 90-lecia Towarzystwa Łowieckiego „Ponowa” w Białej Podlaskiej. W galerii Biała Lokomotywa na dworcu kolejowym w Białej Podlaskiej w 2016 r. odbyła się wystawa pt. „Ptaki naszych czasów” prezentująca fotografie statków powietrznych wykonane na pokazach lotniczych w Polsce jak i za granicą. Wystawa ta jest obecnie prezentowana w filii nr. 6 Miejskiej  Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej. W 2009 r. praca pt. Perkoz została wyróżniona w  III edycji ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „Lubelskie – przestrzeń ekopozytywna”. W 2010 r. praca pt. „Podlaskie Sarenki” zajęła I miejsce w konkursie fotograficznym „Powiat Bialski w obiektywie” zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej. W 2020 r. praca pt. „Sójki” zajęła I miejsce w ogólnopolskim konkursie fotograficznym „Lubelskie smakuj życie” zorganizowanym przez Marszałka Województwa Lubelskiego.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: